USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC63.503,14

E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Listesi 2022!

e-ticarette-en-cok-satilan-urunler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

E ticarette en çok satılan ürünler bu platformda satış yapmak isteyenlerin yoğun ilgisini çekiyor. Ancak e-ticaret platformunda satış yapacakların kazanç elde edebilmesi için ayrıntılı bir araştırma yapması şarttır. Alışveriş yapan insanların ne istediğini bilmeden piyasaya giriş yapmak sizi büyük hüsrana uğratabilir.

Bu noktada bir şirket kurup ciddi anlamda satışa yönelmeden önce ticarette en kolay ve en çok satılan ürünler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Eğer siz de bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazının devamında yer alan en çok satılanlar kategorisine göz atabilirsiniz.

E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Tavsiyesi Arayanlar Buraya!

Bilinmelidir ki e ticarette en çok satılan ürünler seneden seneye değişiklik göstermektedir. Ürün bazında değişim hızlı olduğundan e ticarete girecek olan kişilerin kategori bazında araştırma yapması gerekir. Örneğin sadece hamile kıyafetleri satmak yerine hamile ürünleri satışı yapmak satış olasılığını arttırmaktadır.

1 – Online Gıda Ürünleri

e-ticarette-en-cok-satilan-urunler
E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Listesi!

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde gıda ürünlerinin internet üzerinden satılabileceğini söylesek gülerlerdi herhalde. Özellikle pandemi döneminde oluşan e ticaret hacmi gıda sektörünü ciddi anlamda etkilemiştir. Kişiler evden çıkamadığı dönemde ihtiyacını karşılamak adına internet sitelerine ve uygulamalara yöneldi. Artık günümüzde vazgeçilmez bir alışveriş haline geldi.

2 – Kıyafet ve Aksesuarları

E ticarette en çok satılan ürünler arasında bir diğeri de şüphesiz ki kıyafet ve aksesuarlardır. İnternetten alışveriş yapan bireylerin %90’ı mutlaka kıyafet alışverişi de yapmaktadır. Bu ürünlerin en çok satılanlar arasında bulunma sebebi dünya genelinde farklı bir şekilde ve yüksek sayıda üretilmesidir. Elbette temel ihtiyaçlar arasında bulunması satın almaya teşvik etmektedir.

3 – Cilt Bakımı ve Makyaj

e-ticarette-en-cok-satilan-urunler

En kârlı e-ticaret ürünleri arasında cilt bakım ürünleri bulunuyor. Diğer ürünler arasına girmesine rağmen daha fazla satılmasıyla dikkat çekmektedir. Çünkü başta kadınlar olmak üzere kişisel bakım dikkat edilen bir konudur. Özellikle sosyal medya etkisiyle internetten alışveriş yapan kişiler bu ürünleri çok sık mobil uygulamalardan veya internet sitesinden temin etmektedir.

4 – Spor Ekipmanları

E-ticarette ne satabilirim diye düşünenlere öneri olarak spor ekipmanları sunulabilir. E ticarette en çok satılan ürünler arasında bulunması temel sebeptir. Hem kâr oranının yüksek olması hem de her geçen gün evde spor yapma alışkanlığının artması etkilidir. Aynı zamanda teknolojik ürünler arasında yer alan diğer malzemeler gibi satış sonrası destekte gerektirmez. Kişiler tarafından internet üzerinden kolayca satılabilir.

5 – Telefon Aksesuar ve Aparatları

e-ticarette-en-cok-satilan-urunler

Telefon aksesuarları ve telefonlar şaşırılmayacağı üzere en çok satılanlar listesinde yer almaktadır. Günümüzde telefonun en az bir kıyafet kadar ihtiyaç olduğu gerçeği göz önündedir. İşte bu yüzden en çok ihtiyaç duyulan ürünler listesinde de ilk sıralarda yer alır. Türkiye’de en çok satılan ürünler 2022 skalasında da telefon ve aksesuarlarına denk gelebilirsiniz. Hatta telefon ile bağlantı kurulabilen akıllı saatler de entegrasyonu kolaylaştırdığından sık sayıda satılır.

6 – Hamile Ürünleri

Hamilelik bir anne için çok değerli bir dönemdir. Bu yüzden anneler tarafından doğum öncesi çok sayıda alışveriş yapılmaktadır. E ticarette en çok satılan ürünler 2022 verilerinde bu yüzden evcil hayvanlar ürünü kadar anne kıyafetleri de bulunmaktadır. Bahsedilen bu ürünler sadece giyim ile sınırlı değil aynı zamanda Trendyol en çok satılan ürünler kapsamında da hamile ürünleri bulunduğunu görebilirsiniz.

8 – Bebek Kıyafeti ve Hediyelikleri

Yaygın olan e-ticaret ürün fikirleri arasında bebek kıyafet ve hediyelikleri bulunmaktadır. Ülkemizde doğum artış hızı düşünüldüğünde bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için anne ve babası tarafından sık sık alışveriş yapılması gerekir. Ebeveynleri dışında ise bebeğe hediye olması amacıyla araştırmalar yapılmaktadır. Özellikle kültürel olarak bebek görme ziyaretleri çok sık yapıldığından bu kategorideki ürünlerin satışı oldukça fazladır.

9 – Ev Aksesuarı ve Dekorasyon Ürünleri

Kişiler yaşadığı ortamı güzelleştirmek adına dekorasyon ürünleri kullanır. Bahsedilen bu dekorasyon ürünleri sadece estetik amaç gütmez. Aynı zamanda üretim ve kullanım amacına bağlı olarak kişiye pratiklikte sunabilir. Tüm bunlar düşünüldüğünde e ticarette en çok satılan ürünler arasında ev aksesuarlarının olmasına şaşırmamak gerekir. Zira kişi önce yakın çevresini güzelleştirirse etrafını da güzelleştirebilir.

e-ticarette-en-cok-satilan-urunler

10 – Özel Gün Hediyeleri

İnternetten alışveriş yapan birçok kişi sadece ihtiyacı doğrultusunda hareket etmez. Hem kendini hem de sevdiklerini mutlu etmek hayatının bir parçası haline gelen kişiler tarafından hediye alınmaktadır. Başta doğum günleri olmak üzere diğer özel günlerde sevdiklerini mutlu etmek isteyen kişiler tarafından bu özel gün hediyeleri sık sayıda alınmaktadır. Bahsedilen bu ürünler maliyeti düşük olduğu gibi kolay satılacak ürünler arasında yer alır.

E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Hangi Verilere Göre Elde Edilir?

Kişiler tarafından e ticarette en çok satılan ürünler kadar bu ürünlerin verisinin nasıl elde edildiği merak edilir. Öncelikle e ticaret siteleri kendi içerisinde müşterisine kolaylık sunmak ve satış potansiyelini arttırmak için ürünler arasında satış sayısını kıyaslar. Buna bağlı olarak bir kategoride en çok satılan ürün kişilere sunulur.

e-ticarette-en-cok-satilan-urunler
E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nasıl Belirlenir?

Örneğin Trendyol elektronik aletler kategorisinde satış sayısına bağlı olarak en çok satılan ürünü ve satıcıyı alışveriş yapan kişilere sunmaktadır. Bunun dışında Trendyol ve diğer e ticaret siteleri tüm kategoriler arasında satış miktarına bağlı olarak istatistiki veriler elde eder. Bu da genel itibariyle e ticarette en çok satılan ürünler hakkında bilgi edinilmesine neden olur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!