USD32,82
EURO35,68
JPY0,215100
RUB0,380700
GBP42,63
EURO/USD1,08
BIST10.991,57
GR. ALTIN2.528,60
BTC65.409,83

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemleri, maaş alım tarihi değişen ve düzenli olarak kredi kartı kullanan kişilerin genellikle araştırdığı konulardan birisidir. Maaşın alındığı tarih ile kredi kartı borç ödeme tarihlerini yakın tarihlere getirilmesi amaçlanır.  

Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemi sayede borç herhangi bir faize uğramadan ödenmektedir. Yapılmak istenen bu işlem oldukça basit yöntemlerle halledilmektedir. Küçük bir iki adım ile bu yazıda yer alan bilgiler ile birlikte kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

kredi kartı ekstre tarihi değiştirme| Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanımında ödeme tarihini kaçırmadan ödemeleri yapmak son derece önemlidir. Aksi takdirde her gecikmede borcunuza faiz işlenmektedir. Bunun olmaması için kazancınız her ay hangi tarihte hesabınıza yatıyor ise ekstrenizi de o tarihe ayarlamalısınız. Ya da o tarihe yakın bir tarihe ayarlamanız faydalı olacaktır.  

Aksi takdirde kazancınız ile ödemeleriniz arasında uzun bir süre olur ise paranız farklı yerlere gidebilir ve ödemeniz gereken borçlar aksayabilir. Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemi faizsiz bir borç ödemeyi engeller.

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme Sırasında Yapılması Gerekenler

kredi kartı ekstre tarihi değiştirme| Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Şubeye gitmek isterseniz, oradaki müşteri temsilcileri sizlere yardımcı olacaktır ve istediğiniz tarihe hesap kesimi kaydıracaklardır. Ama derseniz ki ben bankaya kadar gidemem o zaman da bankanızın müşteri hizmetleri numarasını arayarak kredi kartı ekstre tarihi değiştirme talebinizi iletebilir ve gerekli güvenlik sorularından sonra işleminizi yapabilirsiniz. 

Bir diğer ve en hızlı yol ise internet bankacılığıdır. İnternet sayesinde işlemlerinizi herhangi bir bekleme veya bağlanma gecikmesi yaşamadan kendi kendinize saniyeler içinde yapabilirsiniz. Hesap kesim tarihinizi değiştirmek için ise hesap bilgileriniz ile bankanızın web sitesinden veya mobil uygulamasından giriş yapmanız gerekiyor.  

Giriş yaptık sonra “kredi kartı” bölümünü bularak “hesap kesim tarihi değiştirme” sekmesine tıklamalısınız. Buradan istediğiniz tarihi seçerek kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz. 

Hesap kesim tarihini belirlerken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta vardır. Siz bir tarih belirlediğiniz o tarih kartınızın ödeme tarihi değil hesap kesim tarihidir. Var olan hesap kesim tarihinden 10 gün sonra sizin ödeme yapmanız istenir.

Örnek verecek olursak; siz ayın 15’inde maaş alıyorsanız ve ayın 15’inde de kredi kartı borcunuzu ödemek istiyorsanız hesap kesim tarihinizi ayın 5’i olarak belirlemelisiniz. 

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nedir? Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

kredi kartı ekstre tarihi değiştirme| Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartınız ile bir ay boyunca alışveriş yaptıktan sonra bu harcamaların yansıtıldığı hesap ekstresi vardır. Bu ekstrenin ortaya çıkabilmesi için bir hesap kesim tarihi belirlenir. Bu tarihte o ay ödemeniz gereken borçlar toplanır ve ekstreye yansıtılır.

Bu borçlar hem geçmiş harcamalardan gelen taksitleri hem de olduğunuz ay içerisinde yaptığınız harcamaları içerir. Sizin ödemeniz gereken toplam borç bu şekilde belirlenir. 

Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Ödenir?

kredi kartı ekstre tarihi değiştirme nasıl yapılır?
Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır 2020?

Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işleminin ardından belirlediğiniz tarihten 10 gün sonra bir ekstre gelecektir. Kredi kartı borcunuzu gösteren ekstre elinize ulaştıktan sonra kağıt üzerinde borcunuzu ödemeniz gereken son tarih gösterilmektedir.

Eğer kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemeni gerçekleştirmeyip son ödeme tarihini geciktirirseniz geciktirdiğiniz her gün bankanın belirlediği faiz miktarı oranında borcunuz artacaktır. Faizli şekilde borç ödememek için son hesap ödeme tarihini mutlaka takip etmelisiniz. 

Hesap ödeme tarihiniz geldiğinde kredi kartı borcunuzu üç farklı şekilde ödeyebilirsiniz. İlk olarak banka şubesine gider, bir sıra alır ve vezneden ödemenizin yapılmasını istersiniz. Eğer sıra beklemek istemiyorsanız bankanıza ait ATM noktalarından birinden giriş yaparak borcunuzu ödeyebilirsiniz. 

Ya da en zahmetsiz şekilde ödeme yapmak için mobil bankacılık veya internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden ödeme yapabilmek için hesabınızda para olması gerekiyor. Daha sonra borç ödeme sekmesine gelerek borcunuzu kolaylıkla oturduğunuz yerden saniyeler içerisinde ödeyebilirsiniz. 

Kredi kartı borcunu öderken asgari tutar ve toplam borç tutarlarını göreceksiniz. Eğer tüm borcu ödeyecek durumunuz o an mümkün değil ise en azından asgari tutarı ödeyerek kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Ödemelerde sıkıntıya düşmemek için kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemi sizin için son derece önemlidir. Ekstrenizin kesilme dönemini maaşınızın elinize geçeceği dönemi hesaba katarak belirleyebilirsiniz. Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemeni kendinize göre ayarladığınız takdirde herhangi bir faiz ödeme ile karşılaşmadan borçlarınızı ödersiniz. 

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Öğrenme

kredi kartı ekstre tarihi değiştirme| Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı hesap kesim tarihi öğrenme işlemi son derece basittir. Bunun için kredi kartı ekstrenize bakabilir ya da internet bankacılığı kullanıyor iseniz oradan kredi kartı bölümüne girerek tarihi öğrenebilirsiniz. Tarihi öğrenmenize harcamalarınızı organize etmenizde etkili olacaktır.

Eğer hesap kesim tarihi sizi sıkıntıya sokan bir tarih aralığında ise o tarihi değiştirmelisiniz. Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemi yaparak size en uygun tarih aralığını seçebilir ve daha rahat harcama ve ödeme yapabilirsiniz. 

Kredi kartı kullanıcılarının, hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Kredi kartınızın hesap kesim tarihlerini öğrenerek bir şekilde kredi kartlarının veya kredi kartının ödemesini planlayabilirsiniz. Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemi sayesinde hesap kesim tarihinizden 10 gün sonra ekstre geldiğinde zorluk yaşamazsınız. 

Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme yazımızı okuduktan sonra sayfamızdaki diğer araçlardan da faydalanabilirsiniz. Yatırım kredisi almak için uygun kredi veren bankaları sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca orman yangını gibi nedenlerle ağaçların yok olmaktadır bu yok oluşa eve ekstre isteyerek ortak olmayınız.

İnternet bankacılığına önem vererek aynı zamanda kişisel verilerin korunması hakkında ileriye yönelik bir adım atabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır anlayışı işe İnternet bankacılığına dair tereddüt etmeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. İçerikleriniz çok güzel sayfayı sıklıkla ziyaret ediyorum. Kur hareketlerini kolayca öğrenebiliyorum emeğinize sağlık…

  Cevapla
 2. 23 Kasım 2020, 13:47

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

  Cevapla
 3. Güzel

  Cevapla
Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!