USD32,86
EURO35,72
JPY0,215600
RUB0,381000
GBP42,42
EURO/USD1,08
BIST10.991,57
GR. ALTIN2.533,00
BTC65.597,22

2022 Yılında EFT Ücreti Almayan Banka Hangisidir?

eft-ucreti-almayan-banka
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EFT ücreti almayan banka araştırması alım, satım, para gönderme gibi bankacılık işlemlerini sık kullanan kişilerin buluştuğu ortak bir noktadır. Bankacılık alanında gerek şube önü ATM’lerinden yapılan EFT’ler gerek mobil internet bankacılığı EFT’leri için belirli ücretler ödenmektedir. Bu sebepten ötürü de EFT ücreti almayan banka veya bankaların var olup olmadığı araştırılmaktadır.

EFT Ücreti Almayan Banka Hangileri?

EFT yani ‘Elektronik Fon Transferi’ iki farklı banka arasında TL cinsinde gerçekleşen ödemelerdir. Taraflar farklı banka kullanıyorsa aralarında gerçekleşecek para değişimleri EFT yoluyla yapılabilmektedir.

eft-ucreti-almayan-banka
EFT Ücreti Almayan Banka

EFT işlemlerinde aktarılan para miktarına göre artabilen ücretler olduğu gibi sabit bir değerde de EFT ücreti olabilmektedir. Bu sebepten dolayı da EFT ücreti almayan banka veya en düşük EFT ücreti kesen bankalar araştırılmaktadır.

EFT Ücreti Almayan Banka Arasında Kuveyt Türk!

Kuveyt Türk, EFT ücreti almayan bankalardan birisidir. EFT işlemlerini Kuveyt Türk internet veya mobil şube aracılığı ile ücret ödemeden gerçekleştirmeye olanak sağlamakta olup toplu ve düzenli EFT işlemi için talimat verilebilir.

Albaraka Türk ile Havale ve EFT Ücretini Kapsamayan İşlemler Neler?

Albaraka Türk için ücretsiz EFT ve Havale, yurt içi bankalar arasında TL para biriminde Albaraka Mobil, internet şubesi veya Albaraka ATM’lerinde geçerlidir.

eft-ucreti-almayan-bankaMobil bankacılık üzerinden yapılacak Albaraka Türk hesapları arasında gerçekleşecek döviz havaleleri de ücretsizdir.

ENPARA Nedir? EFT Ücreti Alıyor Mu?

QNB Finans Bank’a ait olan bu kuruluşta hiçbir şekilde EFT ve Havale ücreti talep edilmediği net bir şekilde belirtilmiştir. Bu tarzda yapılacak işlemler için kullanıcılarından ücret almamakta olup işlemleri güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Emekliden EFT Ücreti Almayan Banka Var Mı?

Emekliler çoğu bankacılık fırsatlarından yararlanma hakkına sahiptir. Bu sebeple de EFT ücreti de merak edilen işlemler arasındadır. Emeklilere uygun kredi fırsatları, emekli promosyon, düşük ödeme faizleri, kredi kartı veya banka kartı gibi çoğu alanda kolaylık sağlanabilmektedir.

eft-ucreti-almayan-bankaBu soruyla alakalı bir kısıtlama bulunmamakla birlikte EFT ücreti almayan çoğu bankadan emekliler yararlanabilmektedir. EFT ücreti almayan bankalardan biri kullanıldığında emekliler de bankacılık üzerinden yapılan EFT işlemini ücretsiz gerçekleştirebilecektir.

Diğer Bankalar İçin EFT Ücreti Ne?

EFT ücreti transfer yapılacak miktara göre artabilen bir durumdur. Bu sebepten ötürü de belirlenen tutarın üstüne çıkıldığında ücret de artabilmektedir. Aynı zamanda geç EFT ücreti de bankalarda rastlanabilen EFT ve banka çalışma saatleri dışında yapılan transferlerden alınan bir ödemedir.

EFT ücreti almayan banka listesinde bulunmayan fakat sık kullanılan bazı bankalar için ücret tutarı şöyledir:

  • Ziraat Bankası için şube üzerinden 1000 TL’ye kadar EFT ücreti 5.73 olup internet şubesi için bu miktara kadar olan işlemlerden 1.14 TL ücret alınmaktadır.
  • Garanti BBVA ise EFT ATM işlemlerinden 1000 TL’ye kadar olan tutarlar için 5.44 TL, EFT Garanti BBVA Mobil / İnternet üzerinden ise aynı tutara kadar 1.55 TL kesinti yapmaktadır.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!