USD32,79
EURO35,51
JPY0,204000
RUB0,373300
GBP42,03
EURO/USD1,08
BIST10.872,98
GR. ALTIN2.486,67
BTC57.029,71

Emeklilere Müjde! 1000 TL Emekli İkramiye Ödemesi İçin Tarih Belli Oldu

emekli ikramiyesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılına girdiğimizden günden beri emeklilerin merakla beklediği emekli ikramiye ödemesi tarihleri sonunda açıklandı. 4 Ocak’ta tüm emekliler yeni maaş zam oranlarını öğrenmişti. Bu gelişmenin ardından da emeklilere verilen ikramiye ödemelerinin tarihleri emekliler tarafından merak konusu oldu. Ramazan ve  Kurban Bayramı dönemlerinde verilen 1000 TL’lik emekli ikramiyesinin ödeme tarihleri araştırılmaya başlandı. Sonunda beklenen haber geldi ve ödeme tarihleri açıklandı.

Bayram ikramiye tarihlerinin belirlendiği müjdesi dışında bankaların verdiği promosyon ödemeleri için de müjde verildi. 3 yıllık taahhütlerini dolduran emekliler yeni taahhütleri sonucunda ek promosyon ödemesi de alacak. İşte tüm ödemelerin tarihleri hakkında detaylı bilgiler…

Emekli İkramiye Ödemesi Tarihleri Belli Oldu

emekli ikramiyesi

Bilindiği üzere Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kere emeklilere ikramiye ödemesi yapılmakta. Bin TL ek ödeme alan emekliler yılda toplamda 2 bin TL ikramiye ödemesi almakta. Emekliler bu sene ilk ikramiyelerin ödemesini 10-12 Mayıs 2021 tarihlerinde alacaklar. Kurban Bayramı ikramiye ödemesi ise 12-16 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacak.

Emekliler bayram harçlıkları dışında bankalardan promosyon ödemeleri de alacaklar. Maaşlarını aldıkları bankalara verdikleri 3 yıllık taahhüt süresini dolduran emekliler yeni sözleşme ile promosyon alabilecek. Alınan emekli maaşına göre promosyon miktarları belirlenecek. Asgari olarak bankaların ödeyeceği promosyon tutarının 500 ila 700 TL arasında olması bekleniyor.

emekli ikramiyesi
Emekli İkramiye Ödemesi

Ödenecek olan banka promosyonları her bankanın tasarrufu ile değişiklik gösterebilir. Emekliler kendileri için en fazla promosyonu ödemeyi vaat eden bankayı seçmekte özgürler. 4 Ocak tarihinden sonra maaşlara yapılan zam sonra emekliler ilk zamlı maaşlarını 15 Ocak tarihinde almıştı. Memur emeklilerinin maaşlarına yapılan zamlar da kıdemleri ve enflasyon oranları dikkate alındı.

Emeklilere Maaş Zammı

emekli ikramiyesi

Kamu personelleri ve emekliler maaşlarına yapılan zam miktarlarını 4 Ocak tarihinde öğrendi. Maaş zamları Ocak ayındaki enflasyon oranlarının açıklanması sonucunda belirlendi. Toplu sözleşme yapılmasının ardından %3’lük bir zam oranı belirlendi. Buna ek olarak 2020 yılının son altı ayındaki enflasyon oranları hesaplandı ve %4’ün üzerinde çıkan kısımlar zam oranın belirlenmesinde etkili oldu. Ardından 2021 asgari ücret miktarı da net olarak duyuruldu.

Yapılan zamlar sonrasında memur emeklisi ve memur maaşları %7,73 oranında zamlı olarak yatırıldı. SSK ve Bağ-kur emeklisi olanların maaşları ise %8,37 zamlı olarak hesaplarına yatırıldı. Emekli ikramiye ödemesi ile beraber emekliler 2021 yılında rahat bir nefes almayı umuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!