USD32,99
EURO35,86
JPY0,208300
RUB0,376900
GBP42,63
EURO/USD1,09
BIST11.024,33
GR. ALTIN2.551,84
BTC57.033,01

Para Kazanmanın Hiçbir Yerde Anlatılmayan Sırları

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Para kazanmanın hiçbir yerde anlatılmayan sırları, herkesin odaklandığı bir konuyu içermektedir. Paranın günümüz süreçlerinde farklı anlamları bünyesinde barındırması, cezbedici nitelikler taşır. Kimine göre para, ulaşılması güç olan ve bir hayalden ibaret olan bir hedef iken kimilerine göre ise sadece bir araçtır. Gelin bu yazımızda sizlere para kazanmanın hiçbir yerde anlatılmayan sırları temalı tüyolardan bahsedelim.

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari
para kazanmanin hicbir yerde anlatilmayan sirlari

Paranın Olmazsa Olmaz Özelliği

Paranın doğasını hiç merak etmiş miydiniz? Bu soru, para harcamanın doğal bir döngü olduğu gerçeğini önümüze koyuyor. Paranın harcama esasına bağlı olarak sizlere yeni bir noktaya taşıması, paranın doğal bir sürecin bir parçası olduğu durumuna dayanıyor. Bu açıdan paranın olmazsa olmaz özelliği için sıkı durun! Parayı Harcamak!

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari

1. Parayı Harcamak

Paranın icat edilişinden itibaren altın bir kural varsa o da parayı harcamak. Elbette paranın savurgan niteliklerde bir harcama aşamasından bahsetmiyoruz. Parayı bir değer üretmenin sonucu olarak görmek ve yeni değerlere açılan bir kapı olarak anlam yüklemek, parayı harcama kavramının doğru bir bağlamda yer almasına da olanak sağlıyor.

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari

2. Paranın Etkisi

Paranın etkisi, insanların değer yargılarını perçinlemek üzere kurulu bir sisteme dayanıyor. Ancak parayı kaybetme korkusu, değer yargıların kaybolmasına ve birçok sorunun baş göstermesine neden olmakta. Bu açıdan parayı korumayı düşünmek için parayı hedeflere ulaşma yolunda değerlendirmek gerekli. Paranın olumsuz etkisini kırmak için ise parayı parayla korumaktan vazgeçilmeli elbette.

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari

3. Parayı Değerlendirmek

Ülke, insanlık ve yaşamın değerleri şeklinde odaklandığımız noktaların kaybolması, paranın üretme kabiliyetini arttırmasına yerine tek merkezli bir asli unsura dönüşmesinden kaynaklanıyor. İlgili açıdan para kazanmak için para nesnesine bağlı kalınmaması gerekli. Üretim arzusu ve gayreti içerisinde bulunulduğunda zaten zenginleşme faktörü de meydana geliyor.

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari

4. Paranın Yok Ettiği Unsurlar

Paraya verdiğimiz değerden daha çok üzerindeki kişilere değer vermemiz, sorumluluklarımızın önemli bir parçası konumunda. Ancak paraya yüklediğimiz anlam, parayı kaybetme korkusu çatısı altında şekillendiğinden dolayı değer yargıları unutuluyor. Değer yargılarından uzaklaşıldığında ise para kaybetme korkusu gitgide büyüyor ve özgüveni zedeleyen yeni negatif unsurlar ortaya çıkıyor.

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari

5. Paraya Yüklenilmesi Gereken Doğru Anlam

İşte para kazanmanın hiçbir yerde anlatılmayan sırlarından önemli parçalar! Tarih sahnesinde büyük roller oynayan kişileri unutmamak, Üretim temelli bir yaklaşımı benimsemek ve parayı değer üretmenin bir sonucu olarak görmek. Bu süreçleri benimseyen hedefler koymak ise parayı kazanmanın parayı doğru yerlere harcayarak mümkün olması felsefesini karşımıza çıkarıyor.

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari

6. Dünya Vatandaşı Olma Yolundaki Araç: Para

Dünyaya nasıl açılabilirim? ve Parayı nasıl değerlendirebilirim? Soruları sorulduğunda, paraya karşı doğru bir yaklaşımın izleri ortaya çıkıyor. Dünya vatandaşı olma yolunda yeni fikirler ve değerler üretme amacı, paranın doğal bir denge içerisinde kazanılmasını da meydana getiriyor. Paraya amaç olarak görüp onu putlaştırmak ise dünya vatandaşlığının önündeki bir engel konumunda yer alıyor.

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari

7. Paranın Tüm Süreçleri ve Hedefleri Yönetme Çerçevesi

Para kazanmanın hiçbir yerde anlatılmayan sırları teması altında, paranın tüm süreçlerini bilmek de önemli bir erdemi temsil ediyor. Değer yargılarının temel bir noktada yer aldığı bu süreçler, tüm negatif tarafların bilinmesi ve paranın bir araç yerine amaca dönüştürülmemesi aşamalarına dayanıyor. Hedefleri yönetme noktasında ise parayı pasif bir yönden aktif bir açıya geçirme unsuru bulunuyor.

para-kazanmanin-hicbir-yerde-anlatilmayan-sirlari

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!