USD32,79
EURO35,51
JPY0,204000
RUB0,373300
GBP42,03
EURO/USD1,08
BIST10.872,98
GR. ALTIN2.486,67
BTC57.029,71

Rusya’da Enerji Mühendisi Maaşı Açıklandı! 85 Bin Ruple

enerji mühendisi maaşı kredihizmzeti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rus araştırma şirketlerinin yayınladığı raporlara göre Rusya’da bir enerji mühendisi maaşı 85 bin ruple olarak belirlendi. Bu ücret Rusya’daki farklı illerde farklı miktarlarda ödeniyor. Raporda öne çıkan iller ve ücretler de yer aldı. Bu rapora göre bir enerji mühendisi en yüksek maaşı Vladivostok şehrinde alıyor.

Suberjob tarafından gerçekleştirilen farklı bir araştırma ile en yüksek maaşın Vladivostok şehrinde alındığı ortaya çıktı. Primpress tarafından yayınlanan haberde 2021 yılı enerji mühendisi maaşları konulu araştırma çapıcı sonuçları göze çarptı. Rusya’nın 70 ilinde yapılan araştırmalar sonucunda en yüksek enerji mühendisi maaşı alınan il ile en düşük maaş alınan iller listelendi.

Vladivostok’ta Enerji Mühendisi Maaşı 85 Bin Ruple

Rusya, enerji üretimi sektöründe lider ülkeler arasında yer alıyor. Büyük üretim tesislerinde yüzlerce insan istihdam ediliyor. Tesislerin teknik tarafları alanında uzman mühendislere emanet ediliyor. Enerji mühendisliğinin en çok istihdam edildiği Rusya’da maaşlar da oldukça dolgun.

enerji mühendisi maaşı kredihizmzeti

Yapılan araştırmaya göre Uzak Doğu Federal Bölgesin’in başkentindeki bir enerji mühendisi ortalama 65 bin ruple kazanıyor. Moskova’da çalışan bir enerji mühendisi ise 85 bin ruple civarında maaş alabiliyor. Bir diğer şehir olan Petersburg de ise meslektaşları 70 bin ruple karşılığında çalışıyorlar.

Habarovsk kentinde ortalama maaşın 60 bin ruple olduğu raporlarda gözlemlendi. Rostovon-Don’da aynı mesleği yapan uzmanların ortalama geliri 53 bin ruple olarak hesaplandı. Novosibirsk ilinde 50 bin ruple, Yekaterinburg’da 57 bin ruple ve Chelyabinsk ilinde 50 bin ruple’dir. En düşük enerji mühendisi maaşının alındığı il ise Omsk olarak belirlendi. Bu kentte enerji mühendisi olan bir kişi aylık 45 bin ruple kazanıyor.

Broker nedir başlıklı yazımıza göz atmak ister misiniz? Broker maaşlarına ve iş alanlarına dair geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!