USD32,51
EURO34,82
JPY0,212100
RUB0,345700
GBP40,69
EURO/USD1,07
BIST9.549,49
GR. ALTIN2.485,61
BTC61.545,68

Spotify Premium Ödeme Ücreti 2022 Bilgisi

spotify-premium-odeme
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spotify premium ödeme ücreti kullanıcılar tarafından her senenin başında merakla beklenen bir konudur. Müzik, podcast gibi sözel ifade kullanılan şarkı ya da konuşmaları dinlemeye/ yüklemeye olanak sağlayan bu uygulamada premium hesaplar için belirlenen tutarlar farklıdır.

Bu yazıda Spotify premium ödeme veya ödeme yöntemleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz!

Spotify Ücretleri Ne Yönde?

spotify-premium-odemeSpotify hesapları belirli bir ücrete tabiidir. Bu hesapların sahip oldukları ve sundukları fırsatlar farklı farklıdır. Kullanabilecek kişi sayısı ya da ödeme planlarıyla bu hesaplar farklılık gösterir. Spotify hesapları ve ödeme planları kısaca şu şekildedir:

 • Öğrenciler için 1 hesap kullanma imkanı 10,49 TL,
 • Aile hesabı 6 kişiye kadar kullanma imkanı 34,99 TL,
 • Duo hesabı 2 kişilik kullanma imkanı 27,99 TL,
 • Bireysel hesap 1 kişilik kullanım 20,99 TL.

Spotify Premium Ödeme Türleri Neler?

Spotify premium ödeme türleri bu noktada çok çeşitlidir. Spotify premium ödeme türleri ülkeden ülkeye veya bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Kullanılan Spotify paketlerine veya kampanyalarına göre de belirlenen tutarlar için farklı ödeme yöntemleri bulunuyor. Spotify premium ödeme türleri şu şekildedir:

 • Kredi Kartı
 • Banka Kartı
 • Ön Ödemeli Kart
 • PayPal
 • Hediye Kartları
 • Cep Telefonu Faturası
 • Kullandıkça Öde

Türkiye’de geçerli olabilecek ya da sıklıkla kullanılan Spotify premium ödeme yöntemi ise kredi/ banka kartı ya da cep telefonu faturasıyla ödeme yapılma tarzındadır.

Banka Kartıyla Spotify Premium Ödeme Nasıl Yapılır?

spotify-premium-odemeSpotify banka kartıyla ödeme yöntemi oldukça basittir. Satın alınan Spotify hesabının ücretleri değişmektedir. Bu sebeple de kullanıcıların ödeyecekleri Spotify premium ödeme tutarı değişecektir. Spotify için kullanılacak hesabın ödeme tutarı ve günü değişebilen seçenektedir. Banka kartı ile Spotify ücreti şu şekilde ödenir:

 1. Spotify’da kullanılacak hesap türü belirlenmeli,
 2. Hesap tutarını veya hesap detayını belli eden bölüme geçilmeli,
 3. Daha sonra ödeme türlerinden banka kartı seçilip, istenilen bilgiler girilmelidir.

Bu adımlardan sonra site gerekli bilgileri rica edip, ödemeyi alır. Ödeme yapılacak banka kartında yeterli bakiye bulunuyorsa ödeme başarılı şekilde gerçekleşir. Fakat ödeme yapılacak banka kartında yeterli bakiye yoksa Spotify premium ödeme işlemi başarısızlıkla sonuçlanır, alternatif kartların denenmesi istenir.

Spotify Ödeme Yöntemi Değiştirilir Mi? Spotify Ödeme Bilgileri Güncelleme Nereden Yapılır?

İlk başta başka Spotify premium ödeme türü seçilmesine rağmen ödeme türünü farklı yollarla da gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak Spotify web sitesinden ya da Spotify mobil uygulamadan hesaba girmelisiniz.

Hesap sayfasında oturum açıldıktan sonra planın altında ödeme yönteminin yanında yer alan ‘Güncelle’ seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra yeni bir ödeme yöntemi girildikten sonra sıradaki ödemeler o türde yapılır.

Spotify Ücreti Mobilden Yatırılır Mı?

spotify-premium-odeme
Spotify Premium Ödeme

Spotify premium ödeme işlemini web site üzerinden yapabileceğiniz gibi mobil uygulamadan da takip edebilirsiniz. Her hesabın belirli bir fatura tarihi bulunur. Bu fatura tarihinde ödeme yöntemi banka kartından yanaysa banka kartından o tutar çekilir. Kredi kartından yana yapıldıysa kredi kartından o tutar çekilir.

Bu işlemi girilen veya ilgili ödeme yapılan bankanın mobil uygulamasından takip edebilirsiniz.

Spotify Ödemesi Yapılamama Durumları Nasıl Düzeltilir?

Spotify ödemesinin yapılamadığı durumlarda yararlanılan çoğu durumdan fayda sağlanamaz. Örneğin internetsiz ve kesintisiz şarkı dinleme özelliğinde problemler yaşanır. Spotify ödemesinin alınamadığı durumlarda ilk olarak mobil bankacılık uygulamasına girilip yeterli bakiyeye sahip olunup olunmadığı kontrol edilmelidir.

Bireysel hesaplar için bu yöntem böyleyken iş ortağı ile yapılan ödemelerde farklıdır. Bireysel hesaplar için baz alındığında Spotify hesabıyla aynı ülkede olunup olunmadığı da önemlidir. Ödeme alınacak ilgili hesabın tarihinin geçip geçmediği de kontrol edilmelidir. Bu adımlar takip edildiğinde sorunun çözüldüğü görülmüştür.

Aylık Ödeme Yapılmadığında Premium Üyeliğe Ne Olur?

spotify-premium-odemeAylık ödemenin alınamadığı durumlarda Spotify premium üyelik hemen son bulmaz. İlerleyen günlerde tekrardan ödeme alınmaya çalışılır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!