USD33,03
EURO35,98
JPY0,209000
RUB0,375600
GBP42,87
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.579,55
BTC64.767,12

Amerika Vizesi Banka Hesap Dökümü Nasıl Alınır?

amerika-vizesi-banka-hesap-dokumu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika vizesi banka hesap dökümü bilindiği üzere vize başvurularında isteniyor. Vize başvurularında sorun yaşamamak için banka hesap dökümlerinin istenen şartlarda olması gerekmektedir. Peki Amerika vizesi banka hesap dökümü nasıl olmalı? Banka hesap dökümü nasıl alını?

Banka Hesap Dökümü Nasıl Alınır? Amerika Vizesi Banka Hesap Dökümü

Banka hesap dökümünü ister İnternet şubelerinden isterseniz de banka şubelerinden temin edebilirsiniz. Alacağınız hesap dökümü eğer kaşe ve imzalı olması gerekiyorsa hesabınızın bulunduğu banka size bu konuda yardımcı olacaktır. Amerika vizesi banka hesap dökümü nasıl alınır?

Vize için Banka Hesap Dökümü Nasıl Alınır?

amerika-vizesi-banka-hesap-dokumu
Amerika Vizesi Banka Hesap Dökümü

Vize için banka hesap dökümüne ihtiyaç duyan kişiler bu konuyu rahatlıkla banka şubelerinden halledebilir. Vize başvurusu yapabilmek için banka hesap dökümleri, banka şubelerinden temin edilmektedir. Vize için bireysel olarak internet şubelerinden çıkarılan banka hesap dökümleri kabul edilmiyor.

Amerika vizesi banka hesap dökümü, imzalı ve kaşeli olarak alınması gereken bir evrak olduğundan mutlaka banka müşteri temsilcisinden alınmalıdır. Resmi evrak niteliği taşımayan her banka dökümü evrağı vize başvurularında ret almaktadır.

Vize için Banka Hesap Dökümü Örneği Nasıl Olmalıdır?

Amerika vizesi banka hesap dökümü, vize başvurularında onay alabilmek için oldukça önemli bir evraktır. Bu nedenle vize başvurularında sunduğunuz banka hesap dökümünde olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır.

  • Vize tarihinizden hemen önce aldığınız ve içerisinde herhangi bir hareket bulunmayan banka hesap dökümleri kullanılmamalıdır. Banka hesabınız aktif olmalıdır.
  • Banka hesabınıza düzenli para girişi ve çıkışı olmalıdır.
  • Vize başvuruları için alınan banka hesap dökümlerinin en geç 7 gün içerisinde temin edilmesi gerekmektedir. Kaşe ve imzalı olmasına dikkat edilmelidir.
  • Vize başvurularında kullandığınız banka hesabının maaş hesabı olması önerilmektedir.
  • Eğer başvuru esnasında banka hesap dökümünüzde yüklü miktara para girişi var ve hesabınız ile uyumlu değilse onaylanmayabilir.
  • Vize başvurularında Amerika vizesi banka hesap dökümü son 3 aylık hareketleri dikkate alınmaktadır.
  • Başvuru yaparken banka hesabınızın vadesiz olması gerekmektedir. Eğer altın, döviz gibi ek geliriniz varsa vize başvurularında kabul edilmektedir.

Yurt Dışına Gitmek için Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Amerika vizesi banka hesap dökümü nasıl olmalı? Vize başvurularında her ülkenin belirlediği şartlar farklıdır. Bu nedenle gideceğiniz ülkenin belirlemiş olduğu vize şartlarını yerine getirdikten sonra ülkenin ekonomik şartlarına göre hesabınızda para tutabilirsiniz. Peki, Amerika vizesi banka hesap dökümü alırken hesapta ne kadar para olmalı?

Vize için hesapta ne kadar para olmalı 2022? Amerika Vizesi Banka Hesap Dökümü

amerika-vizesi-banka-hesap-dokumu

Amerika vizesi banka hesap dökümü alırken vadesiz hesabınızda en az 25.000 TL bakiye bulunması gerekmektedir. Bu durum emekliler için 10.000 TL ile sınırlandırışmıştır. Eğer Amerika öğrenci vizesi için bankada ne kadar para olmalı’ diye düşünüyorsanız bu konuda şanslısınız. Çünkü vize başvurularında öğrencilerin banka hesabında bakiye zorunluluğu bulunmamaktadır.

İngilizce Hesap Dökümü Veren Bankalar Hangileridir?

Hesabınızın bulunduğu her banka size hem İngilizce hem de Türkçe banka hesap dökümü vermektedir. Eğer böyle bir talebiniz varsa ilgili bankaya başvurarak müşteri temsilcinizden banka hareketlerinizin İngilizce dökümlerini talep edebilirsiniz.

Ülkelerin Talep Ettiği Banka Hesap Dökümleri Nasıldır?

Her ülkenin talep ettiği evraklar, mali belgeler birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle gideceğiniz ülkenin vize şartlarını iyi bir şekilde gözden geçirip evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir. İşte bazı ülkelerin banka hesap dökümü için talep ettikleri:

Amerika Turist Vizesi için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

amerika-vizesi-banka-hesap-dokumu

Amerika vizesi banka hesap dökümü için hesabınızda 25.000 TL bulunmasını talep ediyor. Bu tutar emekliler için 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Amerika öğrenci vizesi banka hesabı için herhangi bir bakiye şartı aramamaktadır.

Schengen Vizesi Banka Hesap Dökümü Ne Kadar Olmalı?

Schengen vizesi için banka hesabında olması gereken tutar 5.000 TL’dir. Alınan hesap dökümünün mutlaka kaşe ve imzalı olması önem arz etmektedir.

Almanya Vize için Banka Hesap Dökümü Ne Kadar Olmalı?

Almanya turist vizelerinde kişinin son 3 aylık banka hesap dökümünü kaşe ve imzalı olarak talep etmektedir. Vize başvurularında hesabınızda 3.000 TL bakiye bulunması yeterli olarak görülmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!