USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC64.226,46

Son Dakika: Azerbaycan Ermenistan Sınırında Sıcak Çatışma!

azerbaycan-ermenistan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gece saati itibariyle Azerbaycan Ermenistan sınırında çatışma ile ilgili haberlerin gelmesi vatandaşları endişelendirdi. Oluşan provakasyonu önlemek için Azerbaycan tarafından Ermenistan tarafına doğru açılan ateş sonrası Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Azerbaycan birliklerince alınan önlem ve çatışma sonrası akıllara yine bir yeni savaş mı çıkacak sorularını beraberinde getirdi.

2. Karabağ Savaşından Sonra Azerbaycan Ermenistan Sınırındaki En Büyük Çatışma!

azerbaycan-ermenistan

Geçtiğimiz aylarda meydana gelen 2. Karabağ Savaşı’ndan sonra iki ülke arasındaki en büyük çatışma geçtiğimiz saatlerde başladı. Azerbaycan ordusunun silahlı kuvvetleri tarafından başlatılan çatışma sonrası yapılan açıklama ilgili haberlerin doğru olduğunu kanıtladı. Çatışmanın Azerbaycan ordusunun mevzileri içinde başlayarak Daşkesen, Kelbecer ve Laçın istikametlerinde geniş kapsamlı bir şekilde gerçekleştiği belirtiliyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından Açıklama Geldi: Provakasyonları Önlemek Amacımız!

Azerbaycan Ermenistan arasında oluşan bu çatışma büyük bir kaygıya neden oldu. İki ülke mevzileri arasındaki arazilere açılan ateşlerin haberi geldikten kısa süre sonra Azerbaycan tarafından açıklama geleceği duyuruldu. Zaten öngörülen bu açıklamanın saat 12 saatlerinde sınırın Daşkesen ve Laçin gibi istikametlerdeki çatışmaya açıklık getirmesi bekleniyordu.

azerbaycan-ermenistan
Azerbaycan Ermenistan Sıcak Çatışma!

Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin yaptığı açıklamada çatışmanın temel amacı Ermenistan’ın provakasyonlarına yanıt verme olduğu görülüyor. Paşinyan tarafından alınan tedbirler neticesinde Ermenistan silahlı kuvvetlerinin yollara mayın döşediği ve Azerbaycan topraklarını tehdidin ortadan kaldırılması hedeflendi. Oluşan bu tehdit için Azerbaycan birliklerince alınan tedbirler uygulandı ve sıcak çatışma başladı!

Sorumlu Varsa O da Erivan Yönetimi!

Ermenistan topraklarına müdahalesi ile hemen suçlanan ve sosyal medyada konu olan Azerbaycan tarafından yapılan açıklama bununla sınırlı kalmadı. Yapılan provakasyonlarına yanıt olarak suçlu Erivan yönetimi görüldü. Askeri harekatın Ermenistan topraklarına doğrudan değil, iki ülke ordusunun mevzileri arasındaki bölgelere yapıldığı vurgulandı.

azerbaycan-ermenistan

Aynı zamanda sivil yerleşim yerleri, siviller ve altyapı olmadığı da Azerbaycan tarafında vurgulandı. Tek hedefin provokasyonlarına yanıt olması ve askeri hedeflere yöneldiği yönündeydi. Son olarak Azerbaycan tarafınca, Ermeni silahlı askerlerinde kayıpların olduğu da vurgulandı. Ermenistan ordusunun çatışmasını sonlandırmak ve susdurmak adına çalışmalarının devam ettiğini de belirtti.

Putin, Paşinyan ile Telefonda Görüştü

Bölgede oluşan sıcak çatışmalar son dakika canlı olarak gündeme düşünce devletler arasında görüşmeler de hız kesmeden sürdü. Geçmişte ve günümüzde de bölgede varlığını hissettiren Putin, kısa sürede Paşinyan’a ulaştı ve durum hakkında bilgi aldı. Paşinyan aynı zamanda gerçekleşen bu görüşme sonrası Güvenlik Konseyi’ni toplayarak görüşme yaptığı da belirtildi. Konu hakkında haberler gelmeye devam ediyor!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!