USD32,85
EURO35,71
JPY0,215400
RUB0,381100
GBP42,56
EURO/USD1,08
BIST10.991,57
GR. ALTIN2.536,73
BTC65.382,95

Bal Üreticilerine Çifte Destek Müjdesi!

bal-ureticilerine-cifte-destek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin başkenti Ankara balının markalaşması için yürüttüğü “Arıcılık Akademisi’ne “bu yıl üçüncüsü ile devam ediyor. Bu eğitimlere Ankara’nın Polatlı, Kalecik ve Ayaş ilçelerinde devam ederken eğitimlerin sonrasında katılımcı bal üreticilerine arıcı maskesi ve körüğü dağıtıldı.

Amaç Üreticiyi Bilinçlendirmek!

İlk olarak 2020 yılında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ve Merkez Arıcılar Birliği tarafında kurulan Arıcılık Akademisi: bal üreticilerine bal arılarında davranış, bal arıları kolonilerinde stres faktörleri ve bu faktörlere karşı alınacak önlemler, teknik arıcılık için gerekli ortam koşulları, koloni yönetimi, ana arı yetiştirme, bal arısı hastalık ve zararları konularında eğitimler veriliyor.

ABB Hayvancılık Hizmetleri Şube Müdürü Nurgül Söğüt Arıcılık Akademisi sayesinde bal kalitesinin yükseldiğine dikkat çekti.  Söğüt “Ankara arıcılarına katma değer yaratacak arı ürünlerinin, üretimine teşvik etmek için gerek teorik gerekse uygulamalı eğitimler düzenliyoruz. Amacımız arının ve arınıcın refah seviyesini yükseltmek. Önümüzdeki günlerde de arıcılara yönelik desteklerimiz devam edecek” diyerek Arıcılık Akademisi’nin önemini vurguladı.

bal-ureticilerine-cifte-destek
Bal Üreticileri için Çifte Destek!

Arıcılık Yapan Üreticilerden Yoğun İlgi Ve Eğitim Desteği İçin ABB’ye Teşekkür

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitimlere ilgi oldukça yoğundu. Katılan üreticiler övgü içerek teşekkür mesajları ile dikkat çekti.

Hatice Şentürk:

“Ankara Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederim. Eğitimlerin çok faydasını gördük. Çok faydalı bilgiler aldık, eğitimlerin devamını bekliyoruz.”

-Hüseyin Karataş:

“50 senedir arıcılık yapıyorum. Daha önce kendimizi yenileme imkânımız yoktu, bu bilgilere ulaşamıyorduk. Artık her türlü imkân var. Bu eğitimlerden istifade etmeyi istiyoruz.”

İlginizi Çekebilir: Kilosu 10 Bin Euro Olan Dünyanın En Pahalı Balı Kantaron Balı Nerede Bulunur?

 

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!