USD33,01
EURO35,75
JPY0,204800
RUB0,375600
GBP42,31
EURO/USD1,08
BIST10.739,00
GR. ALTIN2.516,22
BTC58.746,08

Dünyanın En Pahalı 40 Şeyi Nedir?

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en pahalı şeyi maddi durumu çok iyi ve çok kötü olan her kesim tarafından merak edilebilir. O ürün her neyse ona ulaşabilme hayali insanları birkaç dakikalığına mutlu eder. Herkes, bir gün harcayamayacak kadar parası olduğunu düşünerek hayaller kurar. Bugün bu yazımızda hayalinizin gerçekleştiğini varsayalım. Dünyanın en zengin insanı olduğunuzda paranızı harcayabileceğiniz en pahalı ürünleri beraber tanıyalım.

Bugün şanlı gününüzdesiniz. Size bir piyango vurdu ve hiç tanımadığınız bir petrol zengini dedenizden sınırsınız bir servet miras kaldı. Artık dünyadaki her şeye kolaylıkla ulaşabilir ve dilediğiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Hayallerinizi bir bir gerçekleştirebilirsiniz.

Bu İçerikte Neler Var ?

Dünyanın En Pahalı Şeyi Nedir?

Artık harcayamayacak kadar çok paraya sahip olduğunuza göre fiyatları astronomik olan ürünlere yönelebilirsiniz. Kimsenin parasına kıyamayıp alamadığı ürünleri alabilir ve lüks hayatın sefasını sürebilirsiniz. Peki, dünyanın en pahalı şeyleri nelerdir? Pahalı ürünlerin fiyatları nedir? İşte sınırsız miktarda paraya sahip olduğunuzda satın alabileceğiniz bir birinden değerli ve farklı 40 ürün…

1- Kahve Kapsül Seti

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Çılgınca para harcamak ve lüks hayatın sefasını sürebilmek için önce iyice bir ayılmamız gerekir. Bu nedenle bir fincan kahve etkili olacaktır. Bu kahveyi 279 $ değerinde beşli kahve kapsülü ile içmeye ne dersiniz? Bu kahve kapsülünün bu denli pahalı olmasının nedeni içerisinde en kaliteli kahve olarak bilinen peaberyy kahve çekirdeklerinin olmasıdır. Ayrıca 22 ayar da altın tozu bulunmaktadır. Lüks bir başlangıç oldu değil mi?

2- Havyar ve İstakozlu Omlet | Dünyanın En Pahalı Şeyi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Ne kadar zengin olursanız olun yumurta her zaman sofralardaki yerini alacaktır. Fakat bu seferki biraz farklı ve pahalı bir yumurta olacak. İngiltere’de bir otelde yiyebileceğiniz bu omletin fiyatı 1000 $ olarak biliniyor. Omletin içerisinde ise lüks hayatın simgelerinden olan havyar ve istakoz kullanılmaktadır.

3- Dünyanın En Pahalı Klavyesi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Bilgisayar çağında yaşayan neslin en çok kullandığı bilgisayar parçası hiç şüphesiz klavyelerdir. Artık dünyanın en zengini olduğunuz için normal klavye kullanmak size yakışmaz. Bu nedenle Doğu Asya’da bulunan bir ağacın öz suyu ile elde edilmiş urişi vernikli klavyeyi kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu klavyenin üzeri ayrıca altın tozu ile kaplanmıştır. Klavyenin perakende fiyatı ise 4200 $ olarak biliniyor.

4- Huia Kuş Tüyü

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Huia kuşu maalesef nesli tükenmiş bir kuş türüdür. Bu kuştan geriye kalan sayılı tüylerden birine sahip olmak artık sizin için çok kolay. Çünkü dünyanın en zenginisiniz ve bu kuş tüyüne 8400 $ verebilirsiniz. Huia kuşunun kalan tüylerinin bir kısmı müzayedede halen satıştadır. Bu fırsatı kaçırmayın. Dünyanın en pahalı şeyi listenizi tamamlamak için acele edin.

5- Escada Couture Swarovski Kot Pantolon

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Maddi durumu düzelene insanlar öncelikli olarak giyim kumaşına özen gösterir. Dünyanın en zengini olduğunuz için de size en uygun kot pantolon 10.000 $ fiyatı bulunan bu kot pantolondur. Üzerinde escada couture swarovski kristalleri bulunan bu pantolon kişiye özel olarak üretilmektedir. İsteğe göre altın perçimler ve elmas düğmeler eklenebilmektedir.

6- Altın Kaplama Lego Parçası

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın en pahalı saçma şeyi olarak da gösterebileceğimiz bu lego parçasının fiyatı 12.500 $ olarak biliniyor. Aslında satışa çıkartılan bir ürün değildi. Sadece şirket çalışanlarına hediye amaçlı üretilmişti. Fakat daha sonra bir kişi 2012 yılında satışa çıkartarak bu özel parçayı fahiş fiyata sattı. Siz de koleksiyonunuza 12 ayar altından üretilmiş bu parçayı eklemek ister misiniz?

7- En Pahalı Saç Kesimi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Artık sosyetenin ve lüks ortamların aranan kişisi olacaksınız. Bu nedenle de görünüşünüze önem vermeniz gerekir. Saç bakımı ve kesimi bu noktada çok önemlidir. En pahalı saç kesimi için ise adresiniz Londra olacaktır. Randevu sistemi ile çalışan Londra’da bir kuaför 16.400 $ fiyatla hizmet vermektedir. Bu fiyatın içerisinde öğle yemeği, saç masajı, özel saç bakım kremleri ve hava limanına kadar eşlik eden lüks limuzin hizmeti de dahildir.

8- Fal Kurabiyeleri

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Fal kurabiyesi genellikle ikram olarak cafe ve restoranlarda verilmektedir. Fakat siz artık paranın hesabını yapan biri olmadığınız için kendinize özel dünyanın en pahalı şeyi listenizde kurabiyelere de yer verebilirsiniz. Bu fal kurabiyelerinin fiyatı 17.000 $’dır. Bu kurabiyeler ilk defa bir müzayedede alıcı bulmuştu.

9- HYLA Swarovski Taşlı Elektrikli Süpürge Makinesi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Temizlik dünyanın en güzel şeyidir. Zengin olduğunuzda her ne kadar temizliğinizi hizmetlileriniz yapsa da temizlik aletlerini siz temin edeceksiniz. Bunun için de dünyanın en pahalı elektrikli süpürgesi olan Hyla Swarovski taşlı elektrikli süpürgesi güzel bir tercih olacaktır. Bu süpürge 21.900 $ fiyatı ile tam da sizin zenginliğinize yaraşır bir üründür.

10- Çikolatalı Dondurma Sundae | Dünyanın En Pahalı Şeyi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

New York Serendipity 3 restoranında dünyanın en pahalı soğuk tatlısı satılmaktadır. Bu tatlının ismi çikolatalı dondurma sandae’dir. Dondurmanın içerisinde eşsiz çikolata kahveleri ve 23 ayar değerinde yenilebilir altın bulunmaktadır. Tatlının sunumu da kendisi kadar şatafatlıdır. Altın bir tabak içinde ve elmaslarla beraber servis edilmektedir. Bu lüks tatlının fiyatı 25.000 $’dır.

11- Dünyanın En Pahalı Düğün Pastası

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

1998 yılında bir düğün pastası müzayedede 29.900 $ fiyata alıcı buldu. Bu pasta dük ve düşes bir çiftin 1937 yılındaki düğününden kalmış bir parça idi. Dünyanın en pahalı saçma şeyi olabilecek bu pasta dilimi tahmin edersiniz ki yenilebilir değildir. Ama sorun değil nasılsa sizin artık harcayamayacak kadar paranız var bu pastaya neden sahip olmayasınız ki?

12- Altın Kaplama Kahve Kupası

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Ultra zengin bir kişi olduğunuza göre tüm ürünlerinizde altın kullanımı olmazsa olmazdır. Bu nedenle kahvenizi altın kaplama bir kupadan içmelisiniz. Bunun için de 23 ayardan yapılmış olan Nestle kahve kupasına 33.000 $ ödemeniz gerekecek.

13- Fillerin Yaptığı Tablo | Dünyanın En Pahalı Şeyi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Zengin insanların sanata ve tabloya olan düşkünlüğü hepimizin malumudur. Sizin de artık enteresan ve pahalı tablolara para harcamanız gerekmektedir. Bunun için 39.000 $ değerinde fillerin yaptığı yağlı boya tabloları satın alabilirsiniz.

14- Modigliani Tasarımına Sahip Su Şişesi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın en pahalı suyunu içmeye hazır mısınız? Modigliani tasarımına sahip 24 ayar kaplamalı şişeden su içmenin maliyeti size 60.000 $ olacaktır. Afiyet olsun.

15- Elvis Presley’in Saç Tutamı

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Bir koleksiyoncu Elvis Presley’in saç kesiminden arta kalan 8 cm uzunluğundaki saç topağına 115.000 $ ödedi. Eğer şanslı iseniz o koleksiyoncudan bu saç tutamını satın alarak kendi koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

16- Dünyanın En Pahalı Oyuncak Ayısı

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Zengin kişilerin oyuncakları da lüks ürünler arasındadır. Öyle ki bir oyuncak ayı satın alabilmek için servet ödemeniz gerekecek. Steiff Louis Vuitton marka ayılar en son 213.000 $ fiyattan satılmaktaydı. Ama bu sizin için hiç sorun değil. Çünkü artık çok zenginsiniz ve dünyanın en pahalı şeyi sizin olmalı.

17- Antik Mısır Çeliğinden Mücevher Kutusu

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Birbirinden değerli altın ve mücevherlerinizi alelade bir kutuda saklamayı tabi ki düşünmüyordunuz değil mi? Bu nedenle antik Mısır çeliğinden yapılmış 189.000 $ değerindeki mücevher kutusuna sahip olmalısınız.

18- Dünyanın En Pahalı Parfümü

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Güzel kokmak herkesin isteğidir. Ama bir de güzel ve pahalı kokmak vardır. Bunun için Clive Christian No1 İmperial Majesty parfümü size en yakışanı olacaktır. Bu parfümün değeri 200.000 $ civarındadır. Bu parfümden 10 adet sınırlı sayıda üretilmişti. Kapağında 5 karat elmas ve 18 ayar altın kaplama bir halka bulunmaktadır.

19- El Yapımı Oyuncak Asker | Dünyanın En Pahalı Şeyi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın ne pahalı oyuncak ayısını satın aldınız. O oyuncağın yanına 1963 yılında yapılmış ilk el yapımı oyuncak asker çok yakışacaktır. Bu askere sahip olmak için 205.000 $ üzerinde bir ödeme yapmanız gerekebilir.

20- Dünyanın En Pahalı Şeyi Barbie Bebek

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Koleksiyonunuzu oyuncaklarla doldurmaya hazırlanabilirsiniz. 2010 yılındaki bir moda defilesinde satışa çıkarılan bu barbie bebek için 300.000 $ üzerinde bir ödeme yapmanız gerekecek.

21- Michael Jackson Eldiveni

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın en pahalı tek eldivenine servet ödemeye hazır olun. Michael Jackson’a ait olan bu eldivene sahip olmak için 420.000 $ ödemelisiniz. Artık dünyanın en pahalı şeyi sizindir.

22- Dünyanın En Pahalı Bisikleti

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Bir açık artırmada satılan Trek Butterfly Madone tarzı bisiklete şanslı bir alıcı 500.000 $ ödeme yaptı. Bu bisiklet ünlü bisiklet yarışçısı Lance Armstrong’a aitti. Belki yeni sahibi ikna ederseniz ondan satın alabilirsiniz.

23- Amazon Kristal Taşından Küvet

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Artık para harcamaya alıştınız ve hiç durmadan lüks harcama yapıyorsunuz. Bu kadar yoğun alışveriş sonrasında 845.000 $ değerindeki küvetinizde keyif yapmayı hak ettiniz. Dünyanın en pahalı şeyi listesinde sizi lüks bir duşa alalım.

24- Tibet Köpeği

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Hayvan ticaretine ne kadar karşı olsak da maalesef dünyanın her yerinde bu satışlar gerçekleşiyor. Siz de artık zengin bir kişi olduğunuz için dünyanın en pahalı köpeğini almak isteyeceksinizdir. Bu nedenle Tibet köpeği cinsi için 1,5 milyon $ ödemeniz gerekecektir.

25- Dünyanın En Pahalı Monopoly Oyunu

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Monopoly oyunu bilindiği üzere ticaret üzerine kurgulanmıştır. Sahte paralarla oynanır ve mülk alıp satarsınız. Bu oyuna zenginlik katmak isteyenler oyunu zümrütlerle, 24 ayar altınlarla ve safirlerle donatmışlar. Oyunun zarında 42 kristal kullanarak lüksü oyuna taşımışlar. Bu sete sahip olmak için 2 milyon $ ödemeniz gerekecek.

26- En Pahalı Telefon Numarası

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın en pahalı saçma şeyi bir telefon numarası olabilir mi? 2006 yılında tüm haneleri 7 rakamı olan bir telefon numarası 2,75 milyon $ satıldı.

27- İlk Superman Çizgi Romanı | Dünyanın En Pahalı Şeyi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

1938 yılında basımı gerçekleşen bu ilk çizgi roman sizi hem eğlendirecek hem de eskilere götürecektir. İlk basım olması nedeniyle de fiyatı günden güne arttı ve 2014 yılında 3,2 milyon $ satıldı.

28- Oymalı Haritalara Sahip Atlas

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın en zengini olduğunuz için dünyanın en pahalı şeyi ne ise onu almalısınız. Mesela Google haritalar kullanmak yerine 15. Yüzyılda İtalya’da yapılan ve oymalı haritaları bulunan bir atlasa sahip olmalısınız. Bu atlasın fiyatı 3,9 milyon $.

29- Kraliyet Halısı | Dünyanın En Pahalı Şeyi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Kraliyet ailesine yaraşır bir hayat sürdüğünüze göre kraliyet halısı en çok sizin hakkınızdır. Bu nedenle 1740 yılında Fransa Kralı’nın yemek odası için hazırlanan bu kraliyet halısına 404 milyon $ ödemeniz gerekebilir.

30- Marilyn Monroe Elbisesi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın en zengini olan kişiler görünüşe göre koleksiyon sahibi olmayı seviyorlar. Öyle ki bir müzayedede Marilyn Monroe’ya ait bir gece elbisesi 4,8 milyon $ alıcı buldu.

31- Rolls Royce Araba

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Araba tutkusu her kesimden insanın içinde vardır. Fakat dünyanın en zengini olan kişiler bu tutkularını anında gerçekleştirme avantajına sahiptir. 1905 yılı öncesi üretilen Rolls Royce model arabalara olan tutku ise bir başkadır. Öyle ki bir koleksiyoncu 1904 yapımı Rolls Royce model arabaya 7,2 milyon $ ödedi.

32- Dünyanın En Pahalı Şeyi Yılbaşı Ağacı

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Lüks hayatın en güzel yanı hiç bitmeyen partilerdir. Bu partilerde lüks süs eşyaları kullanmak gösteriş açısından önemlidir. Bu nedenle 181 değerli taşla süslenmiş olan 11 milyon değerindeki yılbaşı ağacı şanınıza yaraşır bir süs olacaktır.

33- Dünyanın En Pahalı Gelinliği

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

150 karat elmaslarla süslü dünyanın en pahalı gelinliği lüks bir düğün için hazırlandı. Bu gelinlik ile dünya evine girmek isterseniz 12 milyon $ ödeme yapmanız gerekecek.

34- Dünyanın En Pahalı Saçma Şeyi Bir Plaka

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

1904 model Rolls Royce aldınız ve buna alelade bir plaka takmak istemiyor musunuz? O zaman tek haneli olan bu plakaya 14,2 milyon $ ödemeniz lazım. Tabi şuan ki sahibini ikna etmeniz gerekecek.

35- Lady Blunt Keman | Dünyanın En Pahalı Şeyi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın en pahalı kemanı olma özelliği taşıyan bu keman bir müzayedede 16 milyon $ satıldı. Tabi bu kemanla konser veremezsiniz yani kıyamazsınız.

36- Dünyanın En Lüks Vintage Saati

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

1925 yılında üretilen altın bu saat vintage meraklıları için bir fırsat niteliğindedir. Müzayedede satışa sunulan bu görkemli saate sahip olabilmek için 24 milyon $ gözden çıkarmalısınız. Ama sizin sınırsız paranız var hiç sorun değil. Bu parayı ödeyerek dünyanın en pahalı saati sizin olabilir.

37- Altın Iphone 6 | Dünyanın En Pahalı Şeyi

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Iphone telefon birçok kişinin istediği bir cihazdır. Ama zengin olduğunuz için bu isteğinizi özelleştirme hakkına sahipsiniz. Bu şekilde düşünen bir kişi kendisine özel 24 ayar altın kaplama bir Iphone sipariş etti. Arka kısmına ise büyük pembe bir pırlanta kondurmuştur. Siz de bu telefondan isterseniz 48,5 milyon $ ödemeniz gerekecek. Böylelikle dünyanın en pahalı telefonu artık sizindir.

38- Dünyanın En Pahalı Mücevheri Pink Star

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın en pahalı şeyi mutlaka sizin olmalıdır. Bu nedenle de Pink Star ismi ile bilinen mücevher için kasanızda mutlaka bir yer ayırın. 1999 yılında madenden çıkarılan bu mücevher 132 karattı. Daha sonra yapılan işlemlerle 60 karata kadar düştü. Bu hali ile Pink Star’ın şuan ki ederi 71,2 milyon $.

39- The Rabbit Heykeli

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

1986 yılında yapılan bu heykeli müzayede aracılığı ile satın almanız mümkündür. Tavşan olarak bilinen heykelin şuan ki değeri 91 milyon $.

40-  Dünyanın En Pahalı Evi 27 Katlı Gökdelen

kredihizmeti-dünyanın-en-pahalı-şeyi

Dünyanın en pahalı şeyleri tabi ki sıradan bir evde sergilenemezdi değil mi? Bu nedenle size dünyanın en pahalı şeyi olan bir gökdelen gerekiyor. Bu gökdelen mimarisi ile de göz dolduruyor. Şuan ki değeri 2 milyar $ olarak biliniyor. Gökdelende;

 • 168 park yeri
 • 3 helikopter pisti
 • Birkaç yüzme havuzu
 • Bir iki de sinema salonu bulunuyor.

Evet. Dünyanın en zengini olarak dünyanın en pahalı şeylerine de sahip oldunuz. Peki, hiç ne kadar ödeme yaptığınıza dikkat ettiniz mi? Bu 40 ürün için toplamda 2,3 milyar $ üzerinde bir ödeme yaptınız. Ama hiç sorun değil çünkü sizin şanslı gününüz ve sınırsız paraya sahipsiniz. İyi günlerde kullanın.

Dünyanın En Pahalı Arabası Hangisidir?

Dünyanın en pahalı şeyleri döneme ve teknolojiye göre sürekli olarak güncellenmektedir. Otomobil sektörü de bu güncellemenin en hızlı gerçekleştiği alandır. Dünyadaki en pahalı arabayı geçtiğimiz senelerde yıldız futbolcu C.Ronaldo satın aldı. 11 milyon Euro değerindeki Bugatti La Voiture Noire dünyanın en pahalı arabası olarak listelere girdi.

Dünyanın En Pahalı Bilgisayarı Hangisidir?

Bilgisayar teknolojisi her geçen gün kendini yenilemektedir. Yüksek hızlı ve kapasiteli bilgisayarlara sahip olma hayali ile yaşayan birçok kişi vardır. Bu kişilerin dünyanın en pahalı bilgisayarına sahip olabilmesi için 45,000 $ ödemesi gerekmektedir. Büyük ihtimalle bu bilgisayarı aldıktan sonra onlar için dünyanın en pahalı şeyi bu olacaktır.

0
be_endim
Beğendim
2
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 11 Nisan 2021, 12:08

  Elvisin sac tutamına o kadar para veriyolar mi gerçekten yaa

  Cevapla
  • 11 Nisan 2021, 13:47

   Dünyanın en zengin insanı olunca dünyanın en pahalı saçma şeyine o paralar veriliyor demek ki 🙂

   Cevapla
Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!