USD32,88
EURO35,59
JPY0,204500
RUB0,376100
GBP42,21
EURO/USD1,08
BIST10.796,57
GR. ALTIN2.507,07
BTC58.969,00

Dünyanın İlk Robot CEO Milyar Dolarlık Şirketin Başına Geçti!

Dünyanın ilk robot CEO
Dünyanın ilk robot CEO
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın ilk robot CEO Çin merkezli oyun şirketi NetDragon Websoft için yönetime geçti. Yapay zeka destekli robot sanal ortamda şirketi yönetecek.

Pek çok teknoloji şirketleri başta Tesla ve Xiaomi olmak üzere yapay zeka destekli insansı robotlar ile çalışmalarını sürdürürken, yakın zamanda beklenmedik bir haber geldi. Çin merkezli oyun geliştiricisi olan NetDragon Websoft, şirketinin yan bir kuruluşu olan kısmında bir robotu atadığını bildirdi.

Şirket tarafından ‘Bayan Tang Yu’ olarak adlandırılan robotun herhangi bir fiziksel bedene sahip olmayacağı sadece sanal ortamda varlığını sürdüreceği belirtiliyor. Fujian Netdragon Websoft için en kıdemli olacak olan insansı robot şirket içinde yönetimin geleceği olduğunda tüm sorumluluğu da alacak.

Dünyanın İlk Robot CEO Şirketin Başına Geçtiğinde Neler Yapacak?

Dünyanın ilk robot CEO
Dünyanın ilk robot CEO

Şirket tarafından paylaşılan bilgiye göre dünyanın ilk robot CEO İnsansı robot Bayan Tang Yu, şirketin süreç akışını daha iyi düzene sokacak. Düzen ile birlikte iş görevlerinin kalitesi, genel yürütme hızını geliştirerek tüm sorumluluğu üzerine alacak. Ayrıca rasyonel karar verme ve daha etkili risk yönetim konusunda şirketi eğitme konusunda gerçek zamanlı veri ve analitik hizmeti sağlamış olacak.

NetDragon Başkanı Dr. Dejian Liu robotun atama hakkında yorumunu yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna ve sanal ortamda gerçek zamanlı olmasının daha iyi olacağını söyledi. Renault metaverse gibi tabanlı çalışma topluluğu için de Bayan Tang Yu’yu gelecekteki çalışmaları için kullanabileceklerini açıkladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!