USD33,04
EURO35,98
JPY0,209000
RUB0,375300
GBP43,00
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.577,10
BTC64.619,28

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim?

kredi-karti-borcumu-nasil-yapilandirabilirim
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim? Kredi kartı sahiplerinin borçlarını daha uzun vadede rahatça ödeyebilmeleri için bankalar ile çözüm bulmaya çalışmaktadırlar. Eğer sizde ‘kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim’ diye merak ediyorsanız şu yolları izleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nedir? Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

 

kredi-karti-borcumu-nasil-yapilandirabilirim
Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim

 

Kredi kartına ait borçlarını hafifletmek isteyen kart sahipleri ‘kredi kartı yapılandırma nedir’ sorusunu merak etmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse; kredi kartı borcunun ileri bir tarihe ötelenmesi ya da taksitlendirme yapılmasına denmektedir.

Günümüzde nakit paranın yerini artık kredi kartları aldı diyebiliriz. Durum böyle olunca da kredi kartları borçlarında artış oldu. Öyle ki bazı dönemlerde borç miktarı gelirden daha fazla olabilmektedir. Böyle bir durumda da insanlar kredi kartı borcu taksitlendirme yoluna gitmektedir.

Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim diye mera eden kişiler müşterisi oldukları bankanın mobil ya da internet bankacılığı sistemlerini kullanabilirler. Uygulamaların kredi kartı detayları menüsünden yapılandırma işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Peki kredi kartı yapılandırma yöntemleri nelerdir?

Bankaların Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama Yöntemleri Nelerdir?

Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim? Kart borcu olan kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri olmaktadır. Bu nedenle de yapılandırma işlemleri nasıl yapılır, hangi yöntemler kullanılmakta merak edilmektedir. İşte kredi kartı borcu yapılandırma çeşitleri:

Kredi Kartı Borcunu Erteleme Yöntemi

kredi-karti-borcumu-nasil-yapilandirabilirim

Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim diye araştırma yapan kişiler; kart borcunu erteleme yöntemini kullanabilirler. Kart borcunu ileri bir tarihte ödemek isteyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntemle kredi kartı borcu olanlar daha rahat ödeyebileceklerini düşündükleri 3 veya 6 aylık periyotlardan birini tercih etmektedirler.

Bankaların belirlemiş olduğu faiz oranları ile birlikte kredi kart borcu yeniden düzenlenir ve taksit sayısı belirlenir.

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim: Eşit Taksitler ile Aylık Ödeme Yöntemi

Bankaların sunduğu çeşitli kampanyalar ve avantajlarla aylık eşit taksitler ile kart borcu ödenebilmektedir. Yasal sınırlar ve limitler çerçevesinde her ay için faiz alınarak taksitlendirme yapılmaktadır. Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim diye merak eden kişilere taksit sayısının en fazla 12 ay olduğunu hatırlatmakta fayda vardır.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama Yöntemleri

2022 yılında AKBANK kendi bankasına ait kredi kartları dahil olmak üzere diğer bankaların kredi kartlarını 9 aya kadar taksitlendirebilmektedir. Farklı bankalara ait kredi kartlarınızın borçlarını Axess’e aktararak yapılandıran AKBANK yapılan tüm işlemleri ücretsiz yapmaktadır. Yapılandırma işlemi için %1,80 faiz oranı alınmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Ziraat Bankası Hesaplama Yöntemleri

kredi-karti-borcumu-nasil-yapilandirabilirim

Ziraat Bankası şubelerine giderek kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim demeniz yeterlidir. Bankanın müşteri temsilcisi sizden T.C. Kimlik numaranızı alarak kart borcunuzu hangi şartlarda yapılandırabileceğinizi size söyleyecektir. Eğer belirlenen şartları yerine getiriyorsanız kartınızı yapılandırabilirsiniz. Yapılandırma faiz oranları %1,54 ile %2,02 arasında değişiklik göstermektedir.

İs Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama Yöntemleri

Kredi kartı borcu yapılandırılırken hem kartın ödenmemiş toplam borcu hem de taksitle yapılan alışverişlerin borcu hesaplanıyor. Yapılandırılan borcun taksit ödemeleri kişinin gelir durumuna ve bütçesine göre belirleniyor. Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim diye merak ediyorsanız müşterisi olduğunuz banka ile görüşüp uygun teklif ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Yapılandırma İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı borcunu yapılandıran kişiler, yapılandırma işlemi sonrası bazı hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Öncelikle kredi kartı borç yapılandırma taksitlerini aksatmadan belirlenen tarihlerde ödemek gerekmektedir. Borç yapılandırma yapıldıktan sonra ödemeler yapılmaz ise tekrar yasal takip başlar ve kredi notu puanınız düşer. 90 gün boyunca ödeme yapılmaz ise icra takibi başlar ve devreye bankanın avukatları girer.

Yapılandırılan Kredi Kartı Kullanılır Mı?

Kredi kartı borcunuzu yapılandırdığınız takdirde, kart kullanıma kapalı olacaktır. Bu nedenle yapılandırma taksitleri bitmediği sürece kartınız kullanıma açılmayacaktır. Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim diye merak ediyorsanız bu ayrıntıyı unutmamanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Yapılandırma İptal Edilebilir Mi?

Yapılandırma yapılan kredi kartının iptal edilmesi mümkündür. Kredi kartının gelecek dönem taksitleri olsa bile, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından düzenlenmiş olan yönetmeliğe göre kredi kartının iptal edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Kaynak: https://www.sporx.com/kredi-karti-borcumu-nasil-yapilandirabilirim-(07-eylul-carsamba)-SXHBQ973645SXQ

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!