USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC65.962,77

Etiket Yapıştırma Makinesi Ne İşe Yarar?

etiket-yapistirma-makinasi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Etiket yapıştırma makinesi günümüzde birçok alanda ambalajların üzerine etiketleri gelişmiş teknolojisi sayesinde hızlıca yapıştırmaktadır. Özellikle kozmetik, ilaç ve sanayi gibi alanlarda ambalajların üzerine hızlı ve düzgün şekilde yüzey etiketleme ve tarih kodlamalı başta olmak üzere etiket yapıştırılması bu makinelerin çokça tercih edilmesini sağlıyor.

Peki, etiket yapıştırma makinesi nedir, manuel etiket yapıştırma makinesi kullanışlı mı, otomatik etiket yapıştırma makinesi ne kadar? Burada yer alan sorular başta olmak üzere daha birçok sorunun cevabını öğrenmek için okumaya devam edin.

Etiket Yapıştırma Makinesi Nedir?

Başta sanayi kolu olmak üzere daha birçok alanda etiketlerden yararlanılır. Etiketlerin üzerinde birçok bilginin yer alması hem ürün tanıtımında hem de ürünlerin işlevini açıklama açısından önemli rolü bulunuyor.

Etiket yapıştırma makinaları şişe, poşet, koli, kutu ve benzeri birçok ambalajın üzerine yapışkanlı etiketleri yapıştıran özel makinelerdir. Etiket türü kendinden yapışkanlı veya soğuk, sıcak tutkallı olmasına göre ayar yapıp düzgün ve hızlı olarak ambalajın üzerine yapıştırılmasını sağlar. Şişe etiketleme makineleri, otomatik etiketleme, yarı otomatik etiketleme makinası, yüzey etiketleme makinası veya çoklu işleri yapan etiketleme makinaları bulunur.

Etiket Yapıştırma Makinesi Nasıl Çalışır?

Etiket yapıştırma işlemi manuel ve makinelerle gerçekleştirilmektedir. Kullanım kolaylığı olan makinelerde tüm işlem otomatik olarak yapılır. Bu sayede zamandan büyük ölçüde tasarruf edilir ve profesyonel olarak etiketler ambalajların üzerine yapıştırılır.

etiket-yapistirma-makinasi
Etiket Yapıştırma Makinesi

Etiket makineleri ambalajlar üzerine köşeli ya da yassı olarak çift taraflı etiketleme prensibine uygun olarak işlem yapar. Makine çalışma sırasında etiketler transfer kağıtlarından sıyrılarak vakum pompası ile ilgili ürünün ambalajı üzerine transfer edilir. Bu işlem çoklu olarak durmaksızın otomatik olarak da yapılabilir.

Etiket Yapıştırma Makinası Fiyatı Ne Kadar?

Etiket makinesi fiyatları ürünle ilgilenen herkesin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Firma sahipleri için etiket yapıştırma makineleri oldukça önemli olduğundan piyasadaki ürünlerin fiyatlarını fazlasıyla merak etmektedirler.

Etiket yapıştırma makinası için kesin bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Makinenin fiyatını belirleyen önemli kriterler bulunuyor. Bu kriterlerin başında ürün kalitesi gelmekte olup, etiket boyutu, makinenin hızlılığı ve kapasitesi gibi önemli kriterler fiyatın belirlenmesinde etkilidir. Bu nedenle piyasa araştırması yapılması sonrası ürünlerin gerçek fiyatlarına ulaşılması mümkündür.

Manuel Etiket Yapıştırma Kullanışlı mıdır?

Manuel etiket yapıştırma makineleri piyasaya ilk çıktığı günden bu yana oldukça işlevsel olan makinelerdir. Elektrikli modeller çıktığından bu yana iş hacimleri azalsa da hala küçük işletmelerin tercih ettiği ürünlerdir.

etiket-yapistirma-makinasiManuel olarak çalışan etiket makineleri yapıştırma işleminde insan gücüne de ihtiyaç duyarlar. Fakat kolay bir iş bölümü insan gücüyle karşılandığı için makinede yüzlerce etiket ambalaj üzerine transfer edilir. Bu nedenle manuel olarak etiket transferi yapan makineler oldukça kullanışlı olup, halen kullanılmaya devam edilmektedir.

Şişe Etiket Yapıştırma Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

En fazla etiket ilaç paketlerinin üzerine ve şişelerin üzerine tarih kodlamalı etiketleme olarak yapıştırılmaktadır. Bu alanlarda çokça etiket kullanılmasının nedeni insanların en fazla bu alanlardaki ürünleri tüketmelerinden dolayıdır.

Şişe etiket yapıştırma makinesi fiyatları manuel ve otomatik olmak üzere iki model şeklinde piyasada satılıyor. Öncelikle ürün tercihinin yapılması ve istenilen markanın ürünlerine bakılması doğru bir fiyata ulaşmayı kolaylaştıracaktır. Sosyal medya dolandırıcılığı hesaba katılarak dikkatli araştırmalar yapılmalıdır. Piyasada birçok ürün bulunduğu için kesin bir fiyat bilgisinden bu nedenle bahsetmek mümkün değildir.

Otomatik Etiket Yapıştırma Makinesi Kullanışlı mıdır?

Otomatik çalışma prensibine sahip olan bu makinelerde yapıştırma işlemi oldukça kolay olup, dakikada istenilen sayıda ürüne işlem yapılabilmektedir. Ayrıca rulo, şişe, ilaç ambalajı ve koliler için sistem üzerinden otomatik ölçülendirme yaparak ambalaj üzerine transfer yapabilmektedir.

Otomatik etiket yapıştırma makinesi manuel olan makinelere göre daha kullanışlı olup, kısa sürede çok fazla ürüne etiket yapıştırılabilmektedir. Günümüzde bu makineleri üreten çok fazla model olduğundan seçim yaparken kesinlikle piyasa araştırması yapılması ve sonrasında ürüne karar verilmesi gerekir.

Rulo Etiket Yapıştırma Makinesi Nasıl Çalışır?

Rulo etiket yapıştırma makinesi boş olan yüzeye kabartmalı olarak harflerin ruloların üzerine basılmasını sağlar. Harfler basıldıkça rulo yüzeyi dışa doğru uzamaya başlar. Etiket yapıştırıldıktan sonra kesme tuşuna basılarak makineden rulo ayrılır.

etiket-yapistirma-makinasiRulolar üzerine etiketlerin yapıştırılması diğer ürünlere göre biraz daha zor olsa da otomatik olarak makine tarafından yapıştırma işlemi gerçekleşir. Aynı zamanda silindirik kaymaların ve etiketlere zarar gelmesinin önüne geçmek için ambalajları kıstırmaya, sabitlemeye yarayan kol bulunur. Bu sayede profesyonelce etiketlerin ilgili ambalaj üzerine çift taraflı veya tek başına bir şekilde yapıştırılması gerçekleşir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!