USD33,05
EURO36,04
JPY0,209600
RUB0,376300
GBP42,96
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.568,77
BTC58.143,21

Güncel 1000 TL Kazanmanızı Sağlayacak İş Fikirleri

is-fikirleri
iş fikileri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pek çok kişi öğrenciyken kendi harçlığını çıkarmayı arzular. Bunu yapabilmek için yeterli vakti yaratmaya çalışan öğrenciler full time bir işte çalışamadıkları için genellikle part time iş fikirlerine ihtiyaç duyar. Sizler de üniversitede okurken kendi harçlığınızı çıkarmak istemez misiniz? Elbette hem okumak hem de ailenize yük olmamak için sizler de para kazanabilirsiniz.

is-fikirleri

Hem okula gidebilmek hem de girişimcilik yaparak para kazanmak her öğrenci için gerekli ve ihtiyaç duyulan kavramlar arasında yer alır. Özellikle kendi şehrinin dışında bir yerde okuyan öğrencilerin pek çok farklı masrafı bulunabilir. Dilerseniz kendi çabalarınızla ve imkanlarınızla da karşılayabilmeniz mümkün. İşte sizler için günde 1000 lira kazanabileceğiniz 14 tane iş fikirleri!

1 – Metin Yazarlığı

Metin yazarlığı hem bilişsel zekanızı geliştiren hem de freelance olarak yapabileceğiniz yaratıcı işler arasında yer alıyor. Dilediğiniz mekânda gerekli ekipmanı sağlayarak sizler de iyi para kazanmak istemez misiniz? İşte bunun için en parlak fikirlerden birisi de metin yazmaktır. Hem araştırarak hem de tecrübelerinize dayanarak müşterilerin talep ettiği yaratıcı ve özgün metinleri yazarak istediğiniz kadar kazanç sağlamanız mümkün.

is-fikirleri

Özellikle okurken kalan boş vakitlerinizde herhangi bir fiziksel işte çalışmak istemiyorsanız metin yazarlığı yaparak evinizde veya herhangi bir kafede yaratıcılığınızı kullanıp harika işler çıkarabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken fiziksel olarak enerji harcamanıza da gerek kalmaz. Haydi sizler de bilgi ve becerilerinizi kullanarak en yaratıcı ve özgün metinleri yazıp para kazanmaya başlayın.

2 – Video – Grafik

Son zamanlarda teknolojinin hızla artmasıyla da içerik üretmek oldukça popüler hale geldi. Hayatınızın hemen hemen her alanında telefon ve bilgisayarı aktif kullanırsınız. Artık pek çok marka ve iş yeri reklamlarını video grafik içerikleri sayesinde halka tanıtır. Özellikle bu tür video içeriklerini düzenleyip oluşturabilecek kişilere ihtiyaç her geçen gün daha da fazla artış gösterir.

is-fikirleri

İnsanların video izleme ihtiyacından doğan bu talep doğrultusunda sizler de bilgisayarlarınızla freelance olarak video grafik içeriklerini düzenleyebilir ve müşterilerin talepleri doğrultusunda oluşturabilirsiniz. Birbirinden yaratıcı ve ürünle net bir şekilde tanıtan parlak fikirleriniz varsa sizler de beklemeden bu işe atılabilirsiniz. Kim yeteneklerini gösterebileceği hem de evden çalışabileceği bir işi istemez ki?

3 – Yazılım

Artan teknolojik faaliyetlerden ve gelişmelerden sık sık söz edilir. Şöyle bir etrafınıza baktığınızda yazılımı, bilgisayar teknolojilerini ve akıllı telefonları ne kadar sık kullanıyorsunuz? Elbette hayatın her alanında sıklıkla kullanıyorsunuz. Bu sadece sosyal hayatta kullanılan teknolojiler değil pek çok farklı İş sektöründe de teknolojik aletlerden ve sistemlerden yararlanılır.

is-fikirleri

Yazılım işi öğrencilerin ve pek çok farklı kişinin evinde rahatlıkla yapılabilecek ve yüksek getirisi olan bir iştir. Kim fazla para kazanmayı istemez ki? Eğer sizler de böyle bir bilgi ve beceriye sahipseniz hızlıca bu işe girişebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer yazılım için yeterli donanıma sahip olmadığınızı düşünüyorsanız internet üzerinden bulduğunuz eğitimleri dinleyerek kısa sürede öğrenebilirsiniz.

4 – Özel Ders

Çevrenizde sınava hazırlanan bir öğrenciye muhakkak denk gelmişsinizdir. Genellikle bu öğrenciler kötü oldukları veya daha çok öğrenmek istedikleri konular hakkında özel ders alma talebinde bulunurlar. Eğer sizler de özel ders verebilecek bir bilim dalı hakkında yeterli bilgiye sahipseniz bu öğrencilere ders vererek para kazanabilirsiniz.

is-fikirleri

Kendinizi eğittiğiniz ve uzman olduğunuz bir alanda başkalarına yardım etmek istemez misiniz? Üstelik yardım ederken para kazanmanız da mümkün. Bunun yanıtını vermek için fazla düşünmeye gerek yok. Sizler de hemen bir öğrenci bularak aklınıza gelen bu İş fikrini hayata geçirebilir ve harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Ayrıca özel ders verirken kendi bilgi ve becerilerinizi de geliştirebilirsiniz.

5 – Yabancı Dil

Büyüklerin hep söylediği gibi en az iki dil bilmek iki insana eşdeğer niteliktedir. Eğer benim İngilizcem yeterince iyi diyorsanız karşılıklı konuşma dersleri verebilir ve kendiniz pratik yaparken başkalarının da İngilizce seviyesini ilerleterek para kazanabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden çeviri işleri alarak boş vakitlerinizde metin çevirerek ek gelir elde edebilmeniz mümkündür.

is-fikirleri

Yabancı dil okuyan öğrenciler boş vakitlerinde İngilizce dersleri vererek kendilerini pekiştirebilirler. Üstelik kendinizi sadece İngilizce ile sınırlandırmanıza gerek yok. Herhangi bir yabancı diliniz varsa aynı şekilde ders verebilir veya insanlara o dili öğreterek para kazanabilirsiniz. Dilerseniz online olarak da derslerinizi yapabilir ve bu sayede zaman ve mekândan da tasarruf sağlayabilirsiniz.

6 – Anket

Yolda yürürken muhakkak size araştırma için soru soranlara denk gelmişsinizdir. Genellikle bir konu hakkında fikrinizi alıp araştırma yapan kişilere anketçi denir. Belirli konular hakkında soru sorarak kişilerin fikrini alan ve ortaya bir araştırma sonucu çıkaran metinler ankettir. Bu anketleri belirli şirketlerden alarak kişiler üzerinde uygulayıp para kazanmanız mümkündür.

is-fikirleri

Serbest iş saatlerinde çalışmayı hedefliyorsanız veya okuldan arta kalan vakitlerinizde para kazanmayı amaçlıyorsanız anket işi yapabilirsiniz. Belirli sayıdaki soruları yoldan geçen herhangi birini sorarak o kişilerin görüşlerini alabilir ve bir araştırma verileri elde edersiniz. Hem kolay hem de eğlenceli bir iş olan anket yapma sayesinde harçlıklarınızı çıkarmanız söz konusudur.

7 – Bisiklet-Motor

Eğer bisikletiniz veya motorunuz varsa şirketlerin müşterilere göndermek istediğim kargoları veya paketlere bu sayede onlara ulaştırarak para kazanabilirsiniz. Yurt dışında da pek çok kişi okuldan veya işten arta kalan vakitlerinde bisikletleri ile bu işi yaparak ek gelir elde eder.

is-fikirleri

8 – Garsonluk

Öğrencilik hayatında herkes en az bir kere muhakkak garsonluk yapmıştır. Okuduğunuz okulun içinde bulunan bir kafede veya evinize yakın bir lokasyonda garsonluk yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Üstelik bu işi yaparken bahşiş almanız da mümkün olur. Siz de daha aktif bir iş yapmayı planlıyorsanız çevrenizde part time veya full time çalışabileceğiniz garson arayan yerlere başvurabilirsiniz.

is-fikirleri

Öğrenciler her ne kadar garsonluğa yanaşmak istemeseler de bu iş sayesinde sosyal becerilerini ve iletişim yeteneklerini geliştirebilirler. Ayrıca okuduğunuz okula yakın bir konumda garsonluk yaparak arkadaşlarınızla da daha sık görüşme imkanına sahip olabilirsiniz.

9 – Yatırım

Pek çok kişi en kaliteli ve pahalı telefonu kullanmayı amaçlar. Kum iyi kamerası olan ve hızlı bir telefonu arzulamaz ki? Ancak para kazanabilmek için yatırım yolunu tercih ediyorsanız daha uygun fiyatlı bir telefon alıp kalan parayla istediğiniz telefonun hissesini satın alarak tüketici olmaktan çıkıp o telefona sahip olmayı hedefleyebilirsiniz.

is-fikirleri

Yatırım ile para kazanma her ne kadar vakit alsa da muhakkak işe yarayan ve herkesin tercih ettiği akıllıca bir yoldur. Harçlıklarından artırdığınız paralarla hisse alabilir ve birkaç sene içerisinde aldığınız paranın çok daha üstünde bir gelire kavuşabilirsiniz.

10 – E-Ticaret

Sizce herkes hayatının en az bir kere internet alışverişi yapmış mıdır? Tabii ki de yapmıştır. Çünkü internet üzerinden alışveriş yapmak hem kısa sürer hem de kişilerin fiziksel olarak satın alacakları ürünün yanında olmalarını gerektirmez. Bu nedenle e-ticaret günümüzde hızlı yayılan bir alışveriş yöntemi haline gelmiştir.

is-fikirleri

Internet üzerinden ürün alıp satarak hiç görmediğiniz veya bir depoya ihtiyacınız olmayan ürünleri kısa sürede satarak para kazanabilirsiniz. Pek çok kişi geçimini e-ticaret siteleri üzerinde al sat yaparak sağlar. Bunu yapmaya kafanıza koyduysanız ufak bir araştırma yaptıktan sonra gerekli tüm bilgilere ulaşabilir ve siz de e-ticaret sitelerinde kendi ürünlerinizi satabilirsiniz.

11 – Kütüphane Kampüs Fırsatları

Bildiğiniz üzere pek çok üniversite bünyesinde öğrencileri part time olarak çalıştırabiliyor. Üniversite bünyesinde çalışabileceğiniz en güvenilir ve en keyifli yerlerden birisi de kütüphanedir. Burada part time olarak kitapları düzenleyerek kimlerin aldığını dosyalayabilir ve kendi harçlığınızı kazanabilirsiniz.

is-fikirleri

12 – Fotoğrafçılık

Siz de fotoğraf çekmeyi seviyor musunuz? Hem hobim olsun hem de bu işten para kazanayım diyorsanız fotoğrafçılık yaparak kendinize ek gelir sağlamanız mümkün. Uygun yerlere giderek iş sahiplerinin dilediği fotoğrafları çekip düzenleyerek onların ihtiyaçlarını karşılayabilir hem de karşılığında bir ücret alabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında artan düğün ve kutlamalar için fotoğrafçılık yaparak keyifle para kazanırsınız.

is-fikirleri

Fotoğraf çekebilmek için elinizde ekipman bulunmasının yanı sıra teknikleri de bilmeniz sizi daha iyi bir iş çıkarmanızda öne taşır bunun için eğitim videolarını izleyerek fotoğrafçılığın püf noktalarını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

13 – Blog Yazma

Yazma işi tam bana göre diyorsanız tecrübelerinizi ve seyahatlerinizi blog haline getirip para kazanabilirsiniz. Özellikle yazdığınız blog yazıları ne kadar çok tıklanır ve okunursa geliriniz de o derecede artar. En keyifli işlerden birisi olan blog yazarlığı ile hem kendinizi geliştirirsiniz hem de pek çok insana tecrübelerinizi aktarma fırsatı bulursunuz.

is-fikirleri

14 – Part Time İşler

Pek çok farklı iş sektörü yarı zamanlı öğrenci çalıştırmayı tercih eder kendi konforunuzla ve zevklerinize göre vakit ayırabildiğiniz her türlü işi part time olarak da yapabilir ve bu sayede harçlığınızı kazanabilirsiniz. Dilerseniz bir garsonluk yapabilir veya bir kıyafet mağazasında tezgahtarlıkla da uğraşabilirsiniz.

is-fikirleri

Her ne iş yapıyor olursanız olun kendinize bir şeyler katmak istiyorsanız çalışabilir ve belirli bir alanda uzmanlaşarak bu işi meslek haline de getirebilirsiniz. Peki işi nasıl bulacağım sorusunu soruyorsanız internetten sizler için pek çok farklı site yön gösterici olacaktır. Sizler de girişimciliğe ilk adımlarınızı bu şekilde atarak hem para kazanabilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!