USD32,79
EURO35,51
JPY0,204000
RUB0,373300
GBP42,03
EURO/USD1,08
BIST10.872,98
GR. ALTIN2.486,67
BTC57.029,71

En Çok Takipçisi Olan Sosyal Yardım Kampanyaları!

sosyal-yardim-kampanyalari
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal yardım kampanyaları maddi durum açısından sıkıntı yaşayan, insani gereklilik hallerini yerine getirmekte zorlanan, yıkıcı sebeplerden dolayı yardıma gereksinim duyan kişilere veya tamamen hastalık, eğitim, sağlık, barınma gibi alanları kapsayabilecek bir alandır.

Sosyal Yardım Kampanyaları Türlere Ayrılır Mı? Kaç Türü Var?

Milyonun üzerinde olabilen sosyal yardım programı ve sosyal yardımlar tamamen diğer yardımseverlerin bütçesinden karşılanabileceği gibi devlet temelli veya özel kurum kuruluşların bütçelerinden de oluşturulabilmektedir. Bu sosyal yardım kampanyaları oluşturuldukları gruplar veya kişiler tarafından belirli alana hizmet edecek şekilde sınırlandırılabilmektedir. Bazı yardım programına başvuruya gerek olmaksızın destek programı kapsamında belirlenen ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılmaktadır.

sosyal-yardim-kampanyalari
Sosyal Yardım Kampanyaları

Eğitim alamayan çocuklar, sağlık durumu nedeniyle çalışamayan, deprem, sel, yangın gibi doğal afetler nedeniyle barınma dahil olmak üzere çoğu gereksinimini sağlayamayan kişilere bu şekilde bazı kuruluşlar yardımcı olmaktadır. En çok takipçisi olan sosyal yardım kampanyaları ise ağırlıklı olarak devlet temelinde oluşturulan yardım parası, sosyal yardım başvuruları ve pandemiden ötürü yaşanan tam kapanma sosyal yardım başvuruları ve sosyal yardım parasına yönelik olmaktadır.

Güncel Sosyal Yardım Kampanyaları Nedir?

Güncel sosyal yardım kampanyaları ağırlıklı olarak SMA hastalığı ve yanık ile uğraşan çocuklar için oluşturulan yardımları, AFAD, İHH ve öğrenci bursları yardımlarını kapsamaktadır. Bu kampanyalar devlet destekli olabildiği gibi bazıları valilik kapsamında oluşturulan yardımları da içerebilmektedir.

Para Yardımı Kampanyaları Ne Amaçla Oluşturulabilir?

sosyal-yardim-kampanyalariPara yardımı kampanyaları Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülebileceği gibi tamamen farklı kurumlar tarafından da düzenlenebilmektedir. Para yardımı kampanyaları kapsamında oluşturulabilecek sosyal yardım kampanyaları şu şekilde örneklendirilebilir:

  • Maddi durumu yetersiz kişiler için,
  • Eğitim giderlerini karşılayamayan öğrenciler veya aileleri için kırtasiye yardımı,
  • Herhangi bir sosyal, eğitsel, dinsel alan için yapılacak, düzenlenecek etkinlik ve alan için,
  • Belirli sebeplerden ötürü çalışamayan kişilere destek için,

Oluşturulabilmektedir. Para yardımı kampanyaları geniş bir yelpazeye uzanabilmekle birlikte bu alanda yardım etmek isteyen kişi, kurum ve kuruluş sayısı da bir hayli seçeneklidir.

Kişisel Yardım Kampanyaları Nasıl Olmakta?

sosyal-yardim-kampanyalariKişisel yardım kampanyaları keyfiye oluşturulamayacak sosyal yardım kampanyaları arasında yer almaktadır. Bu alana yönelik bir kampanya için mutlaka valilikten izin alınması gerekmektedir. Bu alana yönelik bir kampanyaya örnek oluşturulabilecek türler su kuyusu yardımları, erzak yardımları veya eğitim giderlerini karşılamaya yönelik yardımlar olabilmektedir.

Kurumların Oluşturdukları Kampanyalar Ne Amaçla Düzenlenebilir?

Kurumların oluşturdukları sosyal yardım kampanyaları çok çeşitli olup birçok alan için düzenlenebilmektedir. Yiyecek, kıyafet, para, eğitim amaçlı olabileceği gibi sağlık, barınma ve farklı giderler için valilik onaylı bir şekilde düzenlenebilmektedir.

Valilik Onaylı Sosyal Yardım Kampanyaları Nasıl Yürütülür? Neleri  Kapsar?

Her sosyal yardım kampanyası için valilik veya İç İşleri Bakanlığından izin alınması gerekmektedir. Yardımın kapsamına göre belirlenen yardım şartlarını sağlayan kişilere yönelik yardım düzenlemek için öncelikli olarak ilgili ilçenin valiliğinden izin alınması lazımdır.

Cumhurbaşkanlığı Yardım Kampanyaları Ne Yönde?

Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan yardımlar ağırlıklı olarak para yardımları olabilmektedir. Başvurular e- Devlet uygulaması üzerinden yapılabileceği tarzda olabileceği gibi ilgili belediye binalarından da yapılabilmektedir.

sosyal-yardim-kampanyalariBu kampanyalar kira ödemeleri, eğitim gideri veya sadece belirli miktarda para yardımları şeklinde olabilmektedir. Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülen sosyal yardım kampanyaları da yine çok çeşitli ve daha geniş alana hitap edebilmektedir.

AFAD Yardım Kampanyaları Ne Alanda Hizmet Vermekte?

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yani AFAD genel  olarak doğal afet yaşayan ülke, il, ilçe veya mahallelere yardım hizmeti sunmaktadır. Güncel olarak savaş mağduru, doğal afet yaşayan ülkelerin gıda, ilaç ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sosyal yardım kampanyaları düzenlemektedirler.

Kızılay Yardım Kampanyaları Neler?

sosyal-yardim-kampanyalariKızılay afet, kan, göç ve sağlık yardımları başta gelmek üzere eğitim, barınma, ilk yardım veya gençlik alanlarında da hizmetleri bulunan bir kurumdur. İlgilenilen alanda sorun yaşayan ülke, il, ilçe ve mahalleye yönelik kapsamlı sosyal yardımları bulunmaktadır. Güncel olarak sıkıntı yaşayan ülkelere son derece hızlı bir şekilde yardım başvurusu düzenleyip yardıma yönelik ciddi faaliyetleri bulunmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!