USD32,49
EURO34,82
JPY0,211600
RUB0,346000
GBP40,68
EURO/USD1,07
BIST9.566,57
GR. ALTIN2.487,59
BTC61.478,48

Makale Yazarak Para Kazanmak Mümkün müdür? Aylık Sabit 1500 TL Kazanmak İster misiniz?

makale yazarak para kazanmak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Makale yazarak para kazanmak son dönemlerin en gözde sektörü olarak ön plana çıkmaktadır. Birçok kişi bu sektörü ek gelir olarak görse de aslında büyük bir geçim kaynağıdır. Birçok insan geçimini makale yazarlığı yaparak sağlamaktadır. Freelance olarak yapılan bu iş özellikle pandemi döneminde büyük bir rağbet görmüş durumda.

Bir bilgisayar, bir fikir, biraz araştırma ve ev ortamında para kazanma fikri herkesi cezp ediyor. Herhangi bir mobbing olmadan ev ortamında istediğin vakitte çalışmak ve para kazanmak fikir olarak insanların ilgisini çekiyor. Fakat çoğu kişi bunu nasıl yapacağını bilemiyor. Yazımızın devamını okuduğunuz takdirde makale yazarak para kazanmak hakkındaki her şeyi detaylı şekilde öğreneceksiniz.

Bilgisayarda Yazı Yazarak Para Kazanmak

makale yazarak para kazanmak3-min

Freelance ve Home Office işler günümüzde artık oldukça popüler hale geldi. Teknoloji ve internetin ortak kullanımı yeni sektörlerin oluşumuna etki etti. Firmalar ve kişiler hem ticari gelir elde etmek hem de bilinirliliklerini artırmak için işlerini internet ortamına taşıdı. Tabi sadece internet sitesi açmak işlerin büyümesinde etkili değildir.

Bir internet sitesi, Google aramalarında üst sıralara çıkmak için kaliteli makalelere ihtiyaç duyar. Bu makaleler SEO uyumlu makale yazan makale yazarları tarafından üretilir. İşte bu noktada makale yazarlığı yapan kişiler devreye girmektedir. Özgün ve kaliteli içerik üreticisi olan yazarlar sitelerin alanlarına göre konular belirler ve ona göre makale yazarlar. Makale yazarak para kazanmak isteyen kişiler site sahiplerinin isteği üzerine yazılarına başlarlar.

Site sahipleri kişiler bu makaleleri sitelerinde yayınlayarak bir trafik sağlamaya çalışırlar. Kaliteli yazılar yazan kişiler devamlı müşteriler elde ederler. Bu da düzenli bir gelir elde etmek anlamına gelmektedir. Site sahipleri aldıkları yazının getirisine göre yazarla çalışıp çalışmama kararı alır. Bu nedenle makale yazarlığı yapacak kişiler kendilerini sürekli olarak geliştirmelidir.

Makale Yazarak Para Kazanmak İstiyorum?

makale yazarak para kazanmak3-min

Makale yazarlığı sektörüne karşı başta hemen herkesin büyük ön yargısı oluyor. Kimileri makale yazarak para kazanan var mı sorusunu sorarak sektöre güvenmek istiyor. Kimileri de ben yapamam edemem diyerek kendilerini sınırlandırıyorlar. Ama sektör hem büyük bir iş istihdamı sağlıyor hem de büyük bir eğitim imkanı sunuyor.

Makale alıcısını ve satıcını bir araya getiren, sektörün en iyi aracı sitelerinden birisi olan makaleyaz.net eğitim konusuna çok dikkat etmektedir. Makale yazarak para kazanmak isteyenlere büyük fırsatlar sunmaktadır. Hem blog kısmında hem de özel olarak SEO konusunda yardımcı olarak sektörde güzel noktalara gelmenizi sağlamaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=xdw8ZnO7wks

Makalelerin fiyatları 100 kelime üzerinden hesaplanmaktadır. Minimum 1.5 TL olan fiyatlar da üst limit bulunmamaktadır. Yazının kalitesine göre yazar kendi fiyatını belirleyebilmektedir. Yazmaya ilk başlayan yazarlar ilk aylarında 1500 TL ye kadar net para kazanabilirler. Günlük 50 TL kazanma hedefi koyan bir kişi gün içinde belirlediği saatlerde yazılarını yazabilir ve siteye ekleyerek müşterilerin almasını sağlayabilir. Evden çalışmak isteyenler sabit 900 TL maaş ve üzeri kazanabilirler.

Makale yazarlığını profesyonel olarak yapan kişiler asgari ücret miktarında kazanç sağlayabildiği gibi aylık 3-4 bin civarında kazanan da vardır. Kazanç sistemi tamamen sizlerin isteği ve çalışma gayreti ile doğru orantılıdır. Kaliteli içerik üreten kişiler devamlı müşteri elde ederler. Bu da çok miktarda iş ve para demektir.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

makale yazarak para kazanmak3-min

Makale yazarak para kazanmak isteyenler öncelikli olarak kendilerini SEO konusunda geliştirmelidirler. En azından acemlik döneminde SEO nedir, SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorularına cevap bulmadırlar. Bunun için youtube videoları ya da SEO uyumlu makale nasıl yazılır konulu makaleleri okuyabilirsiniz.

Biz sizlere SEO konusunda temel bilgileri vereceğiz. Sizlere verdiğimiz bilgileri kullanarak hızlı bir şekilde makale yazarlığı yapmaya başlayabilirsiniz. İçerik üreterek ek gelir ve ilerde devamlı gelir sağlayabilirsiniz. İşte en basit yolla SEO uyumlu makale yazmanın adımları;

 • Öncelikle yazacağınız yazının odak kelimesini belirlemeniz gerekmektedir. Bu odak kelimenin aranma hacmi yüksek olmalı ve rekabet edilebilir bir kelime olmalıdır. Bu odak ya da anahtar kelimeleri sizlere öneri sunan bazı SEO araçlarını kullanarak bulabilirsiniz.
 • Odak anahtarı belirledikten sonra dikkat çekici bir ana başlık atmalısınız. Başlığın başında odak kelimenizin geçtiğinden emin olun.
makale yazarak para kazanmak3-min
makale yazarak para kazanmak
 • Word programında göreceğiniz Başlık1, Başlık2, Başlık3 seçeneklerini kullanarak başlıklarınızı atın.
 • Yazının ilk cümlesi odak kelime ile başlamalıdır.
 • Yazıya 100 kelimelik dikkat çekici bir giriş yaptıktan sonra alt başlıklar kullanarak konuyu genişletmelisiniz.
 • Odak kelimenizi “bold” yaparak ön plana çıkarabilirsiniz.
 • Makaleniz %100 özgün olmak zorundadır. (bir söz, ayet veya formül alıntıları hariç)
 • Konuyla alakalı en az 1 adet özgün görsel eklenmelidir.
 • Makaleniz en az 300 kelimelik olursa daha ilgi çeker. Üst sınır size kalmış.

Makale yazarak para kazanmak isteyen kişiler yukarıdaki adımlara dikkat ettiği takdirde kaliteli içerikler üreteceklerdir. Yazdığınız içerikleri makaleyaz.net sitesi gibi platformlarda yayınlayarak satılmasını sağlayabilirsiniz. Ama unutmayın bir makale sadece bir kez satılabilir ve sattığınız yazı artık sizin değildir. Üzerinde hiçbir hak iddia edemezsiniz. Bunu bir ürün gibi düşünebilirsiniz. Satılan ürün artık satın alan müşterinindir ve kullanma hakkı onundur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. yorumlakazan.net sitesini uzun süredir kullanıyorum ve herkese şiddetle tavsiye ediyorum bence en kolay para kazanma yolu yorumlakazan.net uygulamasını kulanmak 🙂

  Cevapla
 2. Kullanıcıaı olarak her şeyden çok memnunum. Hiçbir haksızlık olmadan görevleri gerçekleştirdiğiniz zaman kredilerinizi veriyorlar. Aksaklık yok. Teşekkürler.

  Cevapla
Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!