USD32,79
EURO35,51
JPY0,204000
RUB0,373300
GBP42,03
EURO/USD1,08
BIST10.872,98
GR. ALTIN2.486,67
BTC57.029,71

Çalışırken Motivasyon Artıracak Müzikler Listesi

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi
Motivasyonun Bir Parçası Olarak Müzik
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müzik, her yaştan insanın kendini iyi hissetmesini sağlayan, yeri geldiğinde ağlatan, bazen hüzünlendiren bazen de dans ettiren bir etkinliktir. Kendinizi müzik dinlerken nasıl hissediyorsunuz? Kiminizin cevabı neşeli kiminizinki de sakinlemiş olabilir. İşte müzik tam da bu işe yarar! Duygu veya ruh hallerinize göre size eşlik eder. Çoğu zaman sizi motive eder. Özellikle sevklerinize göre dinlediğiniz müziklerle çok daha keyifli hissedebilir veya duygularınızı dışa vurabilirsiniz.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi (26)

Müzik ruhun gıdasıdır! Bu lafı çoğu kez duydunuz. Gerçekten de bir düşünsenize, müzik sayesinde dans edebildiğinizi, sevgilinizden ayrıldığınızda ağladığınızı ve daha pek çok şeyi. Şüphesiz ki müzik size bir dost gibi sarılır, omzuna başınızı yaslatır ve sizi motive eder. Yeri geldiğinde bir müzik tutkulu bir aşkı da başlatabilir. İşte tüm bunlar için yüzlerce şarkı var!

Motivasyonun Bir Parçası Olarak Müzik

Pek çoğunuz yürüyüş yaparken veya ders çalışırken müzik dinlemeyi sevmez mi? Elbette pek çoğunuz müziği Hayatının her alanına dahil etmeyi başarmıştır özellikle enerji gerektiren ve motivasyona ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda sizi harekete geçirebilecek müzikler dinleyerek daha iyi bir performans sergilemeniz mümkündür. Bu nedenle motivasyonun bir parçası olarak müzik dinleme hem ruhunuza iyi gelir hem de size oldukça motive edici bir etki yaratır.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi (25)

Kendimi motive etmek için ne tür müzik dinlemem gerekiyor diye soruyorsanız sizler için hazırlanan mükemmel ve faydalı 15 motive edici şarkı listesi paylaşmak mümkündür. Bu liste içerisinde hoşunuza giden müzikleri kaydederek Dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Örneğin spor yaparken sizi gaza getirecek ve yerinizden zıplatacak müzik listeleri şu şekilde sıralanabilir;

1 – Piyano Müzikleri – Mozart ve Bethoowen

Piyanoyu aranızdan pek çok kişi mutlaka seviyordur. Dinginleştirici ve sakin bir şekilde yapılabilen bestelerin arasında sizi harekete geçirebilecek ve motive edecek besteler de bulunabilir genellikle piyano müziklerini ders çalışırken rahatlamak için arka fonda dinleyebilirsiniz. Bu hem dikkatinizi tek bir yere odaklamanıza yardımcı olur hem de dışarıdaki fazla gürültüyü dinlemektense kaliteli bir piyano müziği dinlemek size iyi gelir.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Eğer ben de piyanodan hoşlanıyorum ve dinlemeyi seviyorum diyorsanız Mozart ve Bethoowen bestelerine göz atabilirsiniz. Dönemin yetenekli ve dünyada en çok dinlenen sanatçıları arasında yer almaktadırlar ve sizi sakinleştiren besteleri ile odaklanmanızı arttırırlar. Eğer ben daha modern şarkılar istiyorum diyorsanız Adele tam size göre. Özellikle Someone Like You parçası ders çalışırken en sık dinlenen parçalardan birisidir.

2 – Keman Parçaları – Lindsey Stirling

Dünya üzerinde keman ile çalınamayacak pek bir parça yoktur. Her besteye uygun şekilde notalar çıkartabilen kemanlar hem tiz hem de kalın sesler sayesinde arzuladığınız müzik atmosferini kolaylıkla yaratabilir. Eğer daha dingin ve sakin bir müziğe ihtiyacınız varsa klasik müzikleri dinleyebilirsiniz. Çünkü klasik müziklerin içerisinde keman notalarına denk gelmeniz olasıdır.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Motivasyonunuzu ve iş temponuzu arttıracak daha hareketli bir keman şarkısı dinlemek istiyorsanız Lindsey Stirling tam size göre! Hareketli ve modern zamana uygun keman parçaları çalmaktadır. Genç ve modern kemancının Roundtable Rival parçasını dinlerken spor yapabilir ve özgürce dans edebilirsiniz! Üstelik çalışma sırasında size büyük bir enerji verir.

3 – Dubstep Müzik – Skrillex

Aranızda genç olanların en sık tercih ettiği müzik türlerinden birisi de dubstep müziklerdir. Hareketli ve teknolojik karışımı olan bu parçalar ile fiziksel aktivite esnasında adrenalinizi arttırabilir ve çok daha kuvvetli hareketlerde bulunabilirsiniz. Özellikle spor yaparken hareketli ve yüksek sesle müzik dinlemek performansını ciddi anlamda arttırır. Sizler için önerilen en iyi parçalar için Skrillex dinleyebilirsiniz.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Motive olmanın temelinde yapılan işe odaklanabilmek ve bunu sağlayabilmek için de motive edici bir etkinin dışarıdan sağlanması önemlidir. Örneğin motive olmak istiyorsanız spor yaparken hareketli ve size enerji verecek parçaları seçmek sıkılmadan spor yapmayı teşvik eder. Bu nedenle de eğer dubstep müzikleri dinlemeyi tercih ederseniz internet üzerinden oldukça fazla modern grup bulmanız mümkündür.

4 – Tekno Müzik – Scooter

Kendinize motive etmek için yüksek sesle ve enerji verici bir şarkı türüne ihtiyaç duyuyorsanız tekno müzik aradığınız parça türlerini size verebilir. Tekno müzik elektronik dans müziğinin bir DJ seti yardımıyla üretilmesi ve tekrarlayan ritimlerin olduğu bir tarzdır. Ritimler sık ve yüksek oldukları için sizi motive ederken enerji de verir.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Tekno müzikleri genellikle barlarda veya kafelerde sıklıkla duymuşsunuzdur. Özellikle motivasyon gerektiren bir iş yaparken veya hareketli bir aktivite de bulunuyorken teknolojik dinlemek sizi motive etmenin yanı sıra işinize odaklanmanızı ve sıkılmamanızı da sağlar. Tekno müzik grubu olan Scooter sizler için en iyi tekno müzik grupları olarak önerilebilir.

5 – Rap Müzik – Ceza

Modern dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve dünya çapında birçok ünlü şarkıcının rap yapması ile yaygınlaşan bu müzik türü ile Dilediğiniz motivasyonunu sağlayabileceğinizden emin olabilirsiniz. Dilerseniz yabancıları dinleyebileceğiniz gibi ülkenizdeki Türk rapçileri de dinleyerek motivasyonunuzu hızla arttırmanız söz konusudur. Çalışırken enerjisi yüksek olsun kim istemez ki?

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi (24)

Rap müzik genellikle sık tekrar eden bir ritimin önünde söylenen hızlı ve akıcı kelimeler topluluğudur. Oldukça fazla yetenek gerektiren bu müzik türü hem kulağa hoş gelir hem de kişilerin motivasyonunu arttıracak şekilde bir ritme sahiptir. Ülkemizde de bu işi oldukça profesyonel şekilde yerine getiren ve eşsiz şarkılarıyla herkesin sevgisini kazanmış Ceza grubunu dinleyebilirsiniz.

6 – Blues – The Black Keys

Eski zamanlardan günümüze taşınan ve hala da zevkle dinlenen Blues müzik ile motivasyon arttırıcı parçalara denk gelebilirsiniz. Özellikle dans ederken size farklı figürler yapma imkânı tanıyan ritmi ve sözleri ile Blues müziği muhakkak dinlemelisiniz.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Blue tarzı müzik Batı Afrika kültüründe ortaya çıkan ve gitar ile mızıka eşliğinde söylenen kültürel bir müzik türüdür. Fazla hareketli müziklerden hoşlanmayanlar için Blues hem motive edici hem de harekete geçirici özelliğe sahiptir. Eğer bu tür size hitap ediyorsa muhakkak The Black Keys parçalarına kulak vermelisiniz.

7 – Rock Müzik – Acdc

Gitar sesinden hoşlanıyorsanız size önerilebilecek en iyi müzik parçaları elbette rock müziktir. Gitarın ve baterinin oluşturduğu ritimlerin ahengi içerisinde farklı türde bulunan bu rock müzikleri dinleyerek kendinizi gaza getirebilir ve motivasyonunuzu en üst seviye çıkarabilirsiniz. Eski zamanlardan beri pek çok alanda kendini göstermiş olan rock müzik severler bu tür müzikleri ve parçaları zevkle dinler.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Özellikle rock müzik dinleyerek motivasyonunuzu arttırabileceğiniz gibi Kendinizi çok daha genç ve dinamik hissetmeniz de söz konusu olur. Eğer rock müzik grubu önerisi istiyorsanız Acdc ‘nin parçalarını dinlemeniz önerilir. Çok eski bir grup olan Acdc’yi dinlerken ayaklarınızın yerden kesildiğini ve dans etme iç gücünüzün arttığını göreceksiniz. Kendinizi gitarın sesine teslim edin ve harekete geçin!

8 – Metal Müzik – Rammstein

Ben yüksek sesli metal müzik dinleyerek kafa sallamak istiyorum diyorsanız size önerilebilecek en kaliteli metal müziği Rammstein yapmaktadır. Bas gitar türünün klasik gitar ve bateri ile buluştuğu muhteşem grup olan Rammstein dinlerken spor yapmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı! Müziği açtığınız andan itibaren asla yerinde duramayacağınız ritimler ile kendinizi motive etmenin harika bir yolunu bulmuş olabilirsiniz.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Metal müziğin farklı pek çok türü bulunur ve her bir türde farklı Nota ve müzik aletleri devreye girer. Her ne kadar farklı türleri olsa da hepsi yüksek ritimli ve enerjik şarkılardan oluşur. Özellikle meşhur olan Rammstein- Du Hast parçasını dinlemediyseniz hemen açıp dinleyin ve motivasyonunuzu arttırın!

9 – Caz Müzik – Louis Armstrong

En sevdiğim müzik cazdır ve kendimi en iyi bu tür ile motive edebilirim diyorsanız sizler için bu Afro Amerikan tarzı olan müzikten, farklı pek çok grup önerilebilir. Özellikle günümüzde dahi popülerliğini yitirmemiş olan Louis Armstrong dinleyerek ders çalışabilir veya hızlı bir koşu gerçekleştirebilirsiniz. Tempo arttırıcı ve harekete geçirici bu müzik size kendinizi çok enerjik hissettirecek!

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Motive olmak için sessizlikten çok sesi seviyorsanız caz müzik hem ağır olmayan ritmi hem de dinlendirici melodileri ile size kılavuz olabilir. Hem modern dansları sergileyebileceğiniz hem de bir iş yaparken dikkatinizi arttıracak caz müzikler ile maksimum performans ve motivasyona ulaşmak zor değil.

10 – Pop Müzik – Rihanna

İşte en sevdiğim müzik türü pop diyorsanız sizin için hem Türkçe hem de yabancı pek çok farklı pop müzik grubu bulmak mümkündür Eğer Türkçe dinlemek istiyorsanız Athena, Duman, Mor ve Ötesi, Gripin ve daha pek çok kurup pop müzik yapmaktadır. Eğer yabancı müzik dinlemeyi tercih ediyorsanız Rihanna ve Britney Spears bu konuda oldukça başarılı ve tercih edilen kişiler arasındadır.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Özellikle Rihanna’nın müziklerini ders çalışırken araba sürerken veya fiziksel bir aktivitede bulunurken dinlemeyi tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve harekete geçirici enerjik müzik parçaları ile sizin için İhtiyacınız olan motivasyonu gayet başarılı bir şekilde sağlar.

11 – Elektronik Müzik – Daft Punk

Modern yüzyılın en sık dinlenilen ve enerji veren müzik türlerinden birisi de elektronik müziktir farklı dans figürleri ve ritimleri melezleşmesi ile oluşan bu tür müzik içinizdeki enerjiyi adeta ortaya çıkarıyor. Daft Punk grubunu dinleyerek bu içinizdeki müzik enerjisini ortaya çıkarabilirsiniz. Hele bir de gitara tutkunsanız!

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Farklı tarzları ve müzik anlayışları ile oldukça popüler olan Daft Punk müzikleri kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar ve herhangi bir iş yaparken gerekli motivasyonu sizler için temin eder. Kaliteli ve enerji verici ritimlerini hem gitar hem de çeşitli klavyelerle birleştiren Daft Punk grubunu özellikle dans ederken dinlemeniz tavsiye edilir.

12 – R&B – Michael Jackson

İşte aradığım tarz bu diyorsanız R&B müziği sizler için farklı pek çok aktivitede motivasyon kaynağı olarak kullanılabilir. Daha önce Michael Jackson’ı duymuş muydunuz? Elbette bu dünyaca ünlü sanatçıyı aranızda duymayan yoktur. Kendine has dans türü ve yaratıcı şarkıları ile kendinizi dans etmekten alıkoyamayacaksınız.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi (27)

Motivasyon sağlamak için bazen dışarıdan bir etken gereklidir Bu etken bazen dış ortamda çalışmak bazen de sevdiğiniz tarzda bir müzik grubunu dinlemektir. Bunun için kendi müzik zevkinize uygun ve aynı zamanda motivasyonunuzu da arttıracak parçaları seçerek harika bir liste oluşturabilirsiniz. Özellikle bu listelerin en başına da Michael Jackson’ı eklemeniz önerilir.

13 – Hip Hop – The Black Eyed Peas

Pek çok dans ve müzik yarışmasından Aşina olduğunuz bu kelime eski zamanlardan günümüze kadar gittikçe modernleşen bir müzik türü haline gelmiştir. Daha çok dans müziği olarak bilinen hiphop sağlam ritimleri ve enerji verici notaları ile hem dans müziği hem de motivasyon parçaları olarak dinlenmeye uygundur.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

İçinizden muhakkak bazıları dans etmeye gitmiştir özellikle motive etmenin yanı sıra insanların fiziksel enerji ihtiyaçlarını da karşılayan bu hiphop tarzı müzikler ile harekete geçmek için gerekli olan motivasyonu bulabilirsiniz. Bunun için hiphop tarzında müzik yapan The Black Eyed Peas grubunu dinleyebilirsiniz. Yalnız dikkat edin bu grubu dinlerken kendinizi dans etmekten alıkoyamayabilirsiniz.

14 – Halk Müziği – Yöresel Gruplar

Çalışırken ihtiyacımız olan motivasyonu sadece hareketli veya yüksek sesli müziklerden sağlamak zorunda değilsiniz. Önemli olan motivasyon sağlamak için sevdiğiniz ve size iyi gelen müzikleri ve müzik türlerini seçmektir. Örneğin yemek yaparken veya bir dikiş dikerken halk müziği dinleyebilirsiniz bu hem size hem de yaptığınız işe odaklanma konusunda yardımcı olacaktır.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Halk müzikleri için tek bir gruptan bahsetmek mümkün değildir. Her milletin kendi yöresine ait halk müziği grupları yer alır. Dilerseniz Türkçe dilerseniz de başka ülkelerin dillerinde bu halk müziklerini dinlemeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede farklı ülkelere ait olan yöresel enstrümanları da dinleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

15 – Country Müziği – Taylor Swift

Amerikan halk müziği tarzında olan country müzik birazcık karışımı popüler bir müzik türüdür. Çalışırken İhtiyacınız olan motivasyonunu sağlamak için arka fonda bu müziği rahatlıkla çalarak dinleyebilirsiniz. Çeşitli enstrümanlarla oluşturulan sözlü veya sözsüz Country müzikler Kulağa hoş gelen ve insanın harekete geçiren müzik türüdür. Pek çok iş yerinde de country müzik açılarak çalışanların motivasyonunun arttırıldığı bilinir.

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

Size hitap ettiğini düşündüğünüz country müzik türü için Taylor Swift dinleyebilirsiniz. Modern müzik kültürünün yanı sıra hoş sesiyle size en çok hitap eden ve çalışırken motivasyon sağlayan Taylor Swift en popüler country müzik üreticilerinden birisidir. Kendine has sesi ile çalışanları motive ederken oldukça işe yarar.

En Popüler Müzikler Bonus Liste

Hangi müzik türünü sevdiğinize karar veremiyor ve hazır bir liste tercih ediyorsanız sizler için hazırlanmış bu kısa liste ile dilediğiniz çalışma motivasyonunu sağlamanız mümkündür. Her müzik türünden birer tane parça bulunan bu liste ile sabahtan akşama kadar yaptığınız her işi zevkle ve motive bir şekilde yaparsınız. İşte sizler için hazırlanmış bonus spotify premium müzik listesi;

calisirken-motivasyon-artiracak-muzikler-listesi

1 – Acdc – Back In Black

2 – Rammstein- Sonne

3 – Daft Punk – Happy

4 – Loreen – Tatto

5 – Sean Paul – Temperature

6 – Adele – Rolling In The Deep

7 – Rihanna – Man Down

8 – Kongos – Birds So It

9 – Metallica – One

10 – 2Cellos – Thunderstruck

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!