USD32,51
EURO34,82
JPY0,212100
RUB0,345700
GBP40,69
EURO/USD1,07
BIST9.549,49
GR. ALTIN2.485,61
BTC61.545,68

Piyasaya Yeni Girmiş Biri Nasıl Kolayca Tanınır? 8 Pazarlama Tekniği

pazarlama-teknigi
pazarlama teknigi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önemli bir konu olan yeni bir marka yaratmak ve bunu tanıtmak ile ilgili ayrıntılar bulunur. Bunları bilmenizde de büyük bir fayda vardır. Özel yeni marka veya yeni bir ürün çıkardıktan sonra veya çıkartma aşamasında pazarlama tarafından neler yapsanız hızlı bir şekilde markanızın bilinir? Bunun yanıtı için öncelikle size fayda sağlayacak bazı adımlardan bahsetmek gerek.

pazarlama-teknigi

Sizler de video ve içerik üretmeye başlayarak ilk adımlara geçmek için bir sürece dahil olabilirsiniz. Bunun için içeriğinizde tanıtacağınız veya göstereceğiniz bir ürününüz olması gerekir. Örneğin dik durmayı sağlayan bir gereci tanıtırken bunla ilgili araştırma yapmak gereklidir. Özellikle sağlık açısından ne gibi faydaları olduğunu, ürünün nasıl kullanılabileceğini araştırıp bununla ilgili bir tanıtım videosu çekebilirsiniz.

Yeni Bir Fikir Geliştirin

Piyasada yeni bir ürün tanıtmak ve bu işi devam ettirmek istiyorsanız ilk önce sağlam bir fikir ile adım atmanız gerekir. Ürününüzü çok iyi tanımalı ve gerekli araştırmaları da eksiksiz bir şekilde yapmalısınız. Çünkü insanlara o ürünü tanıtırken doğru bilgiler vermeniz gerekir. Bu sayede kullanan kişilerden de iyi geri dönütler alabilirsiniz. Bu aynı zamanda pazarlama tekniğidir.

pazarlama-teknigi

Ürününüzü iyi tanıyıp piyasada tekniğe uygun tanıttığınızda kolayca tanınma imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun için belirli pazarlama tekniklerini bilmelisiniz. Eğitilmiş birinin her zaman daha iyi işler başardığı aşikardır. Bunun için siz de piyasaya yeni çıkmış biri olarak kolayca tanınabilirsiniz. İşte sizler için pazarlama tekniklerinin adımları!

pazarlama-teknigi

1- Süreklilik ve Konu Keşfi

Eğer ürününüzün özelliklerini iyice araştırdıysanız sıra onu nasıl tanıtacağınız konusuna gelir. Hangi kanal ile bunu sağlamak isterseniz? Video içerikler ile kendinize bir hedef koymak en iyi pazarlama teknikleri arasında yer alır. Örneğin kendinize bir hedef koyun. 30 gün boyunca her gün yeni video içerikleri üretim yayınlayın. Bu hem tanıtım için hem de bilgi vermek için en iyi kanaldır.

pazarlama-teknigi

Sürekliliği sağlamak için kullanacağınız kanallardan video içerik üretmek zahmetli bir iş gibi görünse de size pek çok özgürlüğü de sunar. Her videoda farklı bir ürün veya ürün özelliği tanıtabilirsiniz. Kendinizi buna alıştırmanız pazarlamanın ilk adımında sizlere destek olacaktır.

2- Blog Yazın

Ürünlerinizin diğer kanallarda da yayınlanmasını ve tanıtılmasını kendiniz blog yazarak sağlayabilirsiniz. Bunun için SEO kurallarına da uygun blog içerikler üretebilirsiniz. Bu hem arama motorlarında sizi öne çıkarır hem de video içerik izlemeyenler için alternatif bir yol olur. Blog yazılarınızı her gün yazın ve yayınlayın. Düzenli bir kitle elde ettiğinizde yeni ürünlerinizi de daha çok tanıtmış olursunuz.

pazarlama-teknigi

Bloglarınızda bol bol ürününüzden bahsedin. Ne işe yaradığını, neden kullanılması gerektiğini, özelliklerini ve daha fazlasını yazın. Samimi bir dil ile okuyucuyu da kendinize çekebilirsiniz. Ürününüzü piyasaya tanıtırken bu kanallar size ışık tutar. Ben nasıl blog yazabilirim becerim yok ki? Diyorsanız bunun için ek hizmetler alabilmeniz de mümkün.

3- Şirket Hesabı ile Like Atın

Şirketiniz için açtığınız sosyal medya hesaplarında aktif zaman geçirmeniz önerilir. Çünkü bu hesaplar ile Twitter, Instagram, TikTok ve daha pek çok mecrada fark edilme oranınız da artacaktır. İş hesabınızla dolaşın, mümkün olduğunca çok like atın. Kendi ürününüzün alakalı olduğu sitelerde dolandıkça like sayısını da arttırabilirsiniz. Bu sayede daha çok insan hesabınızı görecektir.

pazarlama-teknigi

Paylaşımların altına öneride bulunacak şekilde yorumlar atın. Bunu yaparken elbette gelin bizden alın dememeniz gerekiyor. Tavsiyelerde bulunarak kendinize daha sağlıklı ve organik müşteriler edinebilmeniz söz konusu olur. Ayrıca şirketinizin de pazarlama tekniğini bu sayede daha iyi bir konuma getirirsiniz.

4- Mesajlara Hızlı Dönüş Sağlayın

Şirketinizin sosyal medya hesaplarından etkileşimlerinizi arttırdıkça size gelen mesaj sayısının da arttığını göreceksiniz. Genellikle ürünleriniz ile ilgili sorular sorulacaktır. Ne işe yaradığı, neden alınması gerektiği, fiyatı nedir gibi sorular sıklıkla mesaj kutunuza düşer. Bunlara seri ve doğru cevap vermek markanızın da prestij kazanmasına neden olur. Çünkü insanlar ilk mesaj attıkları anda o ürüne büyük ilgi duyuyor anlamına gelir.

pazarlama-teknigi

Müşterilerin ürünleriniz hakkında hızlı yanıt alması güven duygularını da geliştirecektir. Bu sayede sizden tanıttığınız ürünü aldıktan sonra tekrardan yeni ürünler de alabileceklerdir. Bu en yaygın pazarlama tekniğidir. Hızlı yanıt almayan müşterinin hevesi kırılabilir ve güveni sarsılır. Buna dikkat ederek iş hesabınızı da geliştirebilirsiniz. Ayrıca hesap etkileşimleri de artar.

5- E-posta Listeli Oluşturun

Sizin internet sitenizde bir e-posta bülten aboneliği muhakkak olsun. Yani insanlar e-postalarını bırakarak sizin bülteninize abone olabilir. Bununla ilgili saltstack gibi bazı mecralarda bulunuyor. Yani sizin düzenli e-posta atılmasını talep etmeniz doğrultusunda kayıtlı kişilere kampanyalar ve yeni ürün broşürleri gönderiliyor. Ayrıca e-posta listenizdeki insanları güncelleyebilirsiniz.

pazarlama-teknigi

E-postaların düzenli atılması marka için önemlidir. Etkileşimi ve takipçi sayısını önemli ölçüde arttırır. Ayrıca size potansiyel müşteri profilini de çıkarır. Bunun için muhakkak ürünlerinizin aranjmanını yapmalı ve e-posta ile tanıtmalısınız. Düşündüğünüzde sizlere de ne kadar çok e-posta geliyor değil mi? Her bir markayı da net bir şekilde hatırlıyorsunuz. İşte bu bir pazarlama tekniğidir.

6- Reklam Verin

Hepiniz sosyal medyada dolaşırken birden önüne gelen reklamları anımsıyordur. İşte tam olarak yeni bir ürün tanıtmanın en mantıklı yolu da aslında verdiğiniz reklamlardır. Alakalı içeriklere bakan kişilerin önüne düşen reklamlarınız ile ürününüzün daha fazla görülmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede piyasaya yeni çıkmış biri olarak pazarlama tekniğinin en faydalılarından birini kullanmış olursunuz.

pazarlama-teknigi

Dilerseniz ürünlerinizi tanıtım yapan kullanıcılara göndererek influce etmelerini de sağlayabilirsiniz. Fazla takipçisi olan kişiler ürünlerinizi hesaplarında paylaştıklarında hızlı bir şekilde hem takipçiniz artar hem de ürünlerinizin etkileşimi artar. Bu da yeni ürünlerin tanıtımında oldukça etkili bir yöntemdir. Sizler de bunu her zaman deneyimlemiyor musunuz?

7- Arkadaşlarınızdan Paylaşım Rica Edin

Yakın çevrenizden ürünlerinizle alakalı paylaşımlar rica edebilirsiniz. Kısa bir süre sonra daha fazla insana ulaşmanın en samimi yolu budur! Özellikle bu tür deneme videoları çekerek paylaşırlarsa insanların ürüne olan merakı da artar. Bu sayede insanların da merakının perçinlendiğini görebilirsiniz.

pazarlama-teknigi

Paylaşımlarınızı arttırmalı ve gerekse çevrenizin de bunu yapmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin bir ay boyunca her gün yeni bir deneme videosu yayınlatarak keşfetlere daha fazla düşebilirsiniz. Arkadaşlarınız sizinle bu konuda birlikte çalışarak gelişmenize destek olabilir.

8- İş Ortaklarınıza veya Tedarikçilerinize E-posta Atın

İş ortaklarınıza özel günlerde mesaj atmak onlarla olan iş ilişkilerinizi diri tutacaktır. Ayrıca aynı sektörde olduğunuz öncü markalara da bıkmadan e-posta göndermek akıllarında olduğunuzu gösterir. Her mesajınıza elbette hemen dönüş olmayabilir ancak akıllarında olduğunuzu bilmek iş ilişkileri için gereklidir. Genellikle onlara işlerini takip ettiğinizi, taktirlerinizi ve kutlama mesajlarınızı iletebilirsiniz.

pazarlama-teknigi

İşte sizler için sunulan bu 8 basit pazarlama tekniğini uygulayarak yeni ürünlerinizi tanıtıp daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Üstelik kısa sürede kendinizi daha da çok geliştirerek markanızın da büyümesini sağlayabilirsiniz. Pazarlama teknikleri için ilk bir veya iki ay yoğunlaşmak en iyi sonuç için ideal sürelerdir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!