USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC64.226,46

İflas Etmiş Bir İş İnsanının Hikayesi / Raşid Süer

rasid-suer
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas etmiş bir iş insanının hikayesi, sizi hiç meraklandırdı mı? Evet bu yazıda girişimci ruhlara özel bir hikaye yer alıyor. İflasın içerisinden tekrar yükselen bir değere odaklanıyoruz. Raşid Süer’in hikayesi, vazgeçmeyenlerin bir gün kazanacağı gerçeğini gözler önüne seriyor.

İflastan Zirveye

rasid-suerİflasın en uç noktasından gelen ve bir dönem cebinde sadece 140 TL kaldığını belirten Raşid Süer, asıl başarının imkansızlıkların içerisinden hedeflere ulaşabilmek olduğunu savunuyor. Sizce de asıl başarının tanımı bu değil mi? Bu açıdan ilgi çekici ve ticari zeka ağırlığı olan girişimci ruhları ateşleyici bir faktör var ise o da imkansızlıklar içerisinden imkanlar yaratmak!

Ticaretin Altın Kuralı

rasid-suer
Raşid Süer

Hiç ticaretin altın kuralını negatif bir açıdan yorumlamış mıydınız? Raşid Süer sizlere bu sorunun cevabını veriyor. Ticaretle uğraşanın elbet kaybedeceğini ancak bu durumun ileriye açılan bir kapı olarak yer aldığını söylüyor. Tekrardan ayağa kalkmanın formülü ise bir işin iğne deliği kadar boşluk bırakılmadan bilinmesi ve kazancın kaçınılmazlığı olarak lanse ediyor.

Girişimciliğin Tanımı

rasid-suerİkna kabiliyeti temelinde şekillenen girişimcilik, herkesin kazandığı bir senaryo yaratma unsuruna dayalı. Bu unsura bağlı olarak Süer girişimciliği; “birileri iz bırakmayı sever, birileri de izi takip eder” şeklinde yorumluyor. Ek olarak kendisi yakınlarının sorunlarını kendi sorunlarıymış gibi üstlenen bir isim. Eğer siz de sorunları çözmede bu yaklaşımlara sahipseniz girişimci bir ruha sahip olabilirsiniz!

Nasıl Başarılı Olunur?

rasid-suerVadeli araba satışı ile başlayan bir serüvenin pek çok sektöre yansıyan başarısı, Raşid Süer’e göre inanan insanlar topluğu yaratmak. Böylece kendisi başarıyı; inanan insanların bir araya gelerek bir kazanç birlikteliği oluşturması şeklinde yorumluyor. Buna paralel olarak başarısızlık ise inananları kendinden uzaklaştırmak ve inançsız bir işin inançsız bir sahibi olmak şeklinde yer alıyor.

Başarıya Giden Yol

rasid-suer

Başarıya giden yolun farklılık yaratmaktan kaynaklandığını belirten Süer, asıl amacın para temelli bir yönetim mekanizması olmadığını ifade ediyor. Başarıya giden yolun inanç ve değerler kapsamındaki liderlik yapabilme sanatı üzerine kurulması gerekliliği, iflas etmiş bir iş insanının hikayesi ve onu tekrardan başarıya ve finansal özgürlük noktasına ulaştıran bir süreç olarak karşımıza çıkıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!