USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.076,41

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu Şartları 2022 Nelerdir?

saglik-ve-sosyal-yardim-vakfi-bursu-sartlari
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları nelerdir? Sağlık ve sosyal yardım bursu kimlere veriliyor? Üniversitelerin açılması ile birlikte burs başvurularında da bir artış oldu. Maddi durumu yetersiz, fakat eğitim hayatında başarılı olan üniversite öğrenciler karşılıksız burs arayışına girdi. Peki, sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları nasıldır?

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu Kimlere Verilir? Şartlar Nelerdir?

saglik-ve-sosyal-yardim-vakfi-bursu-sartlari
Sağlık ve sosyal Yardım Vakfı Bursu Şartları

Eczacılık, Tıp, Diş Hekimliği, Hemşirelik, ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Lisans Bölümlerinde eğitim gören 2. sınıf ve üstü lisans  öğrencilerine karşılıksız burs verilmektedir. Öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla verilen bursun süresi 9 aydır. Burs almak isteyen öğrencilerde sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları şöyledir:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olmak
  • Maddi imkanının yetersiz olması,
  • Ailenin mal varlığı ve gelir durumunun yetersiz olması,
  • Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları için bir diğer madde ise şöyledir: Burs almak isteyen öğrenci gelir sağlayan herhangi bir işte çalışmamalıdır.
  • Kredi Yurtlar Kurumu dışında başka bir kurumdan burs veya ücret almamak,
  • Burs alacak öğrencinin genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2 olmalıdır.
  • Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları için son madde ise şöyledir: Bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmak ve Lisans eğitimi görüyor olmak aranan şartlar arasındadır.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu Ne kadar?

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları için gerekli koşulları sağlayan üniversite öğrencilerine aylık 550 TL burs verilmektedir.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu Başvuru Formu Nereden Dolduruluyor?

Burs almak isteyen öğrenciler öncelikle sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları sağlanmalıdır. Gerekli koşullar sağlandıktan sonra burs için başvuru formu vakfın kendi sitesinde yer almaktadır. Online olarak doldurulan formda burs alacak öğrencinin bilgileri eksiksik doldurulmuş olması gerekmektedir.

SSYV Burs Başvurusu 2022 Ne Zaman? Sağlık ve Sosyal Yardım Bursu Şartları

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları ve başvuru tarihleri 2022 yılında 15 Ağustos – 16 Eylül tarihlerinde açıklandı. Başvuruları online olarak kabul eden vakıf 16 Eylül tarihinde başvuru alımlarını kapattı.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

saglik-ve-sosyal-yardim-vakfi-bursu-sartlari

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları kapsamında burs başvuru yapan öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmekte. Vakfın yayınladığı son duyuru ile burs almaya hak kazanan öğrenciler e-posta ile bilgilendirilecektir.

SSYV Burs Kaç Kişiye Veriliyor?

Her yıl sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu şartları doğrultusunda 1500 öğrenciye karşılıksız burs verilmektedir.

2022 Yılında Burs Veren Vakıflar Hangileridir? Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu Şartları

Üniversite öğrencilerin faydalanabileceği bir çok vakıf bursu bulunmaktadır. Gerekli şartları sağlayan öğrenciler dilediği vakfa başvuru yaparak burs avantajlarından faydalanabilir. İşte o vakıflardan bazıları:

ATEG Vakfı Burs Başvurusu Nereye Yapılmaktadır.

ATEG Vakfı 26 Eylül 2022 tarihine kadar yapılacağını belirtti. Gerekli şartları sağlayan öğrenciler, vakfın internet sitesine girerek başvurularını gerçekleştirebilirler. Burs sonuçlarının ekim ayında açıklanması planlanmaktadır.

Aktaş Eğitim Vakfı Bursu Kimlere Veriliyor?

saglik-ve-sosyal-yardim-vakfi-bursu-sartlari

Aktaş Eğitim Vakfı da üniversite öğrencilerine destek olmak adına burs vermektedir. 2022 yılı için başvuru tarihlerini 01.08.2022 – 15.08.2022 olarak açıklayan vakıf başvuruları online olarak kabul etmektedir. Her yıl verilen destek burslarından faydalanmak için vakfın duyurularını takip edebilirsiniz.

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları Nereye Yapılıyor?

Karşılıksız burs veren vakıflardan biride Rüştü Akın Vakfı’dır. Vakıf her yıl maddi güçlük çeken öğrencilere burs imkanı tanımaktadır.  Vakıf burs başvurularını online olarak kabul etmektedir.

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu Kimlere Veriliyor?

Sabancı Vakfı eğitim hayatını devam ettiren öğrencilere burs imkanı tanımaktadır. Maddi anlamda güçsüzlük çeken öğrencilere destek olan vakıf, burs başvuruları için son tarihin 21.10.2022 tarihi olduğunu açıkladı.

Elele Sağlık Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman?

Burs veren bir diğer vakıflar arasında yer alan ESEV, 19.09.2022 tarihine kadar burs başvurularını kabul etmektedir. Vakfın burs için belirlediği şartları kendi sitesinden öğrenebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!