USD32,51
EURO34,82
JPY0,212100
RUB0,345700
GBP40,69
EURO/USD1,07
BIST9.549,49
GR. ALTIN2.485,61
BTC61.545,68

Sterlin Hesabı Açan Bankalar 2022 Listesi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sterlin hesabı açan bankalar yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından özellikle de döviz yatırımı düşünen kişiler tarafından oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Son yıllarda artan döviz kurları ve yükselen enflasyon oranları, kişileri yatırım yapmaya iten çok güçlü etkenler arasındadır.

İngiliz Sterlini de yatırım yapılan bir döviz cinsi olduğundan dolayı döviz hesabı nedir, kredi kartları veya kredi kartı ile döviz alınır mı, taşıt kredisi- ev kredisi için döviz alınır mı dahil olmak üzere bu konu çok fazla merak edilmektedir.

Sterlin Nedir? Pound ile Arasında Fark Var Mı?

sterlin-hesabi-acan-bankalarİngiliz Sterlini veya Pound olarak da adlandırılan Sterlin, işlem gören ve Sterlin hesabı açan bankalar kategorisinde GBP nedir veya GBP olarak da yer alan bir İngiliz para birimidir. Pound ve Sterlin arasında hiçbir fark olmamakla birlikte farklı para birimleri sanılması yönünden kafa karışıklığı yaşanabilmektedir.

Sterlin Hesabı Açan Bankalar Arasında Hesap Türleri Neler?

Sterlin hesabı vadeli ve vadesiz olarak Sterlin hesabı açan bankalar tarafından işleme sunulmaktadır. Vadeli Sterlin Hesabı, faiz oranı üstünden kazanç sağlanabilen bir mevduat hesabı olmaktadır. Bazı bankalar minimum bir tutar belirleyebilirken bazı bankalar vadeli hesap için böyle bir tutar belirlememektedir.

sterlin-hesabi-acan-bankalarVadesiz Sterlin Hesabı ise birikimlerinde veya yatırımlarında faiz tercih etmeyen kişiler tarafından ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Vadesiz Sterlin hesabı ile Sterlin, Altın ve farklı döviz satışı veya alışı yapan bunları düzenli aralıklarla yapan kişiler de bu hesabı kullanabilmektedir.

Sterlin Hesabı Açan Bankalar Hangileridir? Hesap Nasıl Açılır?

Sterlin hesabı açan bankalar arasında Garanti BBVA, Ziraat Bankası, Alternatif Bank ve İş Bankası bulunmaktadır.

Bu Sterlin hesabı açan bankalar arasından size uygun olan banka tercih edildiğinde mobil bankacılık uygulamalarından veya şubeye giderek kolayca Sterlin hesabı açabilirsiniz. Bazı bankalar döviz, vadeli veya vadesiz yatırım hesaplarının açımını sadece şubede yapabilmektedirler.

sterlin-hesabi-acan-bankalar
Sterlin Hesabı Açan Bankalar

Sterlin hesabı açan bankalar listesinde yer alan Ziraat Bankası dijital bankacılık üzerinden Sterlin hesabı nasıl açılır basitçe şu şekilde özetlenebilir:

  • İlk olarak internet bankacılığı uygulamasına girilmelidir.
  • Menü alanında bulunan “Hesaplarım” alanına tıklanmalıdır.
  • “Yeni Hesap Aç” alanına tıklandığında vadeli, vadesiz ve döviz, yatırım hesabı gibi hesap türleri bulunmaktadır. Açılmak istenilen türdeki hesaba tıklanmalıdır.
  • Hesap türü seçildikten sonra döviz cinsi seçildikten sonra hesap açılmaktadır.

Hesap Açmak İçin Ücret Gerekir Mi? Sterlin Hesabı Açma Ücreti Ne?

Sterlin hesabı veya daha başka döviz hesapları için Sterlin hesabı açan bankalar minimum bir hesap açma tutarı belirleyebildiği gibi bazı bankalar ise tamamen ücretsiz olarak hesap açma işlemini yerine getirmektedir.

sterlin-hesabi-acan-bankalarGaranti BBVA vadesiz döviz hesabı açmak için herhangi bir ücret talep etmemektedir. İş Bankası’nın ise döviz cinsleri itibariyle vadeli döviz hesabı açmak için belirlediği Sterlin hesabı fiyatı 600 TL’dir. Ziraat Bankası da yine hesap açmak için ücret talep etmemektedir.  Alternatif Bank ise vadesiz döviz hesabında bireysel müşteriler için hesap işletim ücreti talep etmemekte olup yalnızca tüzel müşterilerden hesap işletim ücreti talep etmektedir.

Bunlara ek olarak bazı bankalar hesapta bulunan döviz türüne ve miktarına göre belirli zamanlarda cüzi bir miktarda ücret tahsilatı yapabilmektedirler. Bu konu hakkında detaylı bilgi için ve en doğru fiyat hakkında ilgili bankanın çalışanlarıyla konuşmak daha sağlıklı bir yol olmaktadır.

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!