USD33,02
EURO36,01
JPY0,209900
RUB0,376200
GBP42,93
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.562,01
BTC57.555,84

Twitch ile Ayda 20.000 TL Kazanın!

kredihizmeti-twitch para kazanma şartları
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitch para kazanma şartları yerine getirildikten sonra bir ayda tatmin edici miktarlarda para kazanmak mümkündür. Dünyada ve Türkiye’de bu şartları yerine getiren yüzlerce hatta binlerce yayıncı güzel kazançlar elde etmektedir. Özellikle pandemi nedeniyle işlerini kaybedenler bu yazı sizin için bir fırsat olabilir. Sizlere anlatacağımız adımları ve önerileri uygulayarak kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

Twitch para kazanma, son dönemlerin en popüler para kazanma platformları arasında yerini almış durumda. Birçok yabancı ve yerli yayıncı, oyun yayınları ve sohbet yayınları yaparak para kazanıyor ve geçimini sağlıyor. Her geçen gün de yeni yayıncılar keşfediliyor ve sektör gittikçe büyüyor.

İnternet kullanımının hayatın her köşesine girmesi ile birçok alışkanlık değişmiş durumda. Özellikle sosyal medyaların yaygınlaşması ve e-ticaret işlerinin popülerleşmesi insanların para kazanma fikirlerini geliştirdi. Birçok kişi ve sektör işini internet ortamına taşıdı.

Bilgisayar oyunu oynayan birçok kişi de bilgilerini ve heyecanlarını paylaşabileceği platforma Twitch ile kavuştu. Yayıncılar, oynamaktan zevk aldıkları oyunları oynayarak veya bilgilerini paylaşarak izleyicilerle iletişime geçmeye başladı. İşinde ve sunumunda iyi olan yayıncılar kendi kitlesini oluşturdu. Ve sonunda tatmin edecek şekilde para kazanmaya başladı.

Peki, Twitch para kazanma nasıl yapılır? Twitch yayın için neler gereklidir? Twitch para kazanma şartları nelerdir? Para kazanmak için neler yapılmalıdır? Yazımızda bu sorulara cevap bulacaksınız ve ardından sizler de tatmin edici paralar kazanabileceksiniz.

Twitch Yayın Nasıl Açılır?

kredihizmeti-twitch para kazanma şartları

Twitch yayını yaparak para kazanmak için öncelikle bir yayın kanalı açmalı ve düzenli olarak yayın yapmaya başlamalısınız. Tabi hangi konuda ve konsepte yayın yapacağınızın planını önceden hazırlamalısınız. Bu sayede başta planlı giderek başarıyı kısa sürede elde edebilirsiniz. Bu aşamada yapacağınız adımları şu şekilde sıralayabilirsiniz.

 • Hangi konuda yayın yapacağınıza karar verin,
 • Hesabınızı açın,
 • Ekipmanlarınızı tamamlayın
 • Belirli saatlerde düzenli olarak yayın yapın.

Yayınlarınıza binlerce kişi katılabilir. Bunu ön görerek bilgisayarınızı güçlendirin ve internet hızınızı ayarlayın. Birçok şehrin sokaklarında güçlü internet alt yapısı olmayabilir. Güçlü internetin olmadığı zamanlarda da kaliteli bir yayın yapmak maalesef mümkün değildir. Bir sorun yaşamamak için internet sağlayıcınızdan alt yapı bilgisi alın ve internetinizin hızlandırılmasını talep edin.

kredihizmeti-twitch para kazanma şartları

İnternet hızınız yeterli ise bir diğer ana karakter olan bilgisayarın güçlendirilmesi gerekiyor. Yayın yapacağınız bilgisayarın RAM kapasitesini yüksek seçmeniz size hız ve akıcılık konusunda fayda sağlayacaktır. Yayın sırasında sıkıntı yaşamamanız için en azından orta seviye özelliklerde olan bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor.

Oyun yayını yapacaksanız çift ekran kullanmanız tavsiye edilir. Bir ekrandan oyun oynarken diğer ekrandan yayını izleyen aboneleriniz ile sohbet ekranından sohbet edebilir, mesajları okuyabilirsiniz. Twitch para kazanma şartları içinde abonelerle sohbet önemlidir.

Yayında sesinizin karşı tarafa net ve anlaşılır gitmesi için bir mikrofona ihtiyacınız olacak. Bu mikrofonun çok pahalı olmasına gerek yok. İlk başlarda yüksek fiyatlı masraflar yapmanız doğru bir karar olmayacaktır. Çünkü yayınların tutmaması durumunda o kadar yatırım boşa gidecektir. Onun için orta halli bir mikrofon işinizi görecektir. Ayrıca video izlediğinizde ve oyun oynarken sesleri alabilmek için bir kulaklık edinmelisiniz.

Yayınlar sırasında izleyicilere kendinizi gösterip göstermemek tamamen sizin tercihiniz. Ama görüntülü bir yayın yapmak istiyorsanız mutlaka bir kameraya ihtiyacınız olacak. Kamera seçiminde nasıl bir görüntü almak istiyorsanız ona göre seçim yapmalısınız. Twitch para kazanma şartları iyileştirmelerini zamanla yapabilirsiniz.

Yayın sırasında ekranınızı izleyiciler ile paylaşmanız gerekecek. Bunun için çeşitli yayın programları bulunuyor. En çok kullanılan program ise OBS olarak biliniyor. Dilediğiniz bir programı indirerek yayın yapabilirsiniz.

Twitch para kazanma şartları için gerekli ihtiyaçlar genel olarak bunlardır. Artık yayınları başlatabilirsiniz ve kitlenizi oluşturabilirsiniz. Hedef kitlenizi belirleyin ve yayınlarınızı onun üzerine dizayn edin.

Yayın Yaparak Para Kazanma | Twitch Para Kazanma Şartları

kredihizmeti-twitch para kazanma şartları

Yayın yaparak para kazanma birçok kişinin hayali haline geldi. Yayın için gerekli ekipmanlar hazır ise yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için belirli bir yayın düzeni oturtmanız gerekiyor. Twitch tarafından istenen izlenme sayısına ulaştığınız zaman para kazanma özelliğiniz aktif hale gelecektir. Daha sonra abone butonu aktifleştirilecek ve artık abone alarak para kazanmaya başlayabileceksiniz. Twitch para kazanma şartları içerisinde aboneler önemli yer tutmaktadır.

Her abone size gelir olarak gelecektir. Abone olanların abone paralarının bir miktarı yayıncı kuruluşa verilirken 2.5 dolarlık bir kısım da size veriliyor. Ne kadar çok aboneniz olursa aylık geliriniz de o kadar çok olur. Twitch abone başına para hedefinizi her zaman yüksek tutmalısınız.

kredihizmeti-twitch para kazanma şartları

Aboneler ve izleyiciler ayrıca yayın sırasında donate atarak sizlere gelir sağlamaktadırlar. Bunun için bir donate linki oluşturmalısınız ve izleyicileri oraya yönlendirmelisiniz. Abonelerinizi mesaj atmaları konusunda yönlendirici sohbetler yapabilirsiniz. Bu sayede çok daha fazla donate ve tabiî ki para kazanabilirsiniz. Twitch para kazanma şartları ile çok rahat geçinebilirsiniz.

Twitch Reklam Geliri | Twitch Para Kazanma Şartları

Twitch’ten para kazanma şartlarından en önemlisi reklam gelirleridir. Sponsor anlaşmaları yaparak ciddi miktarlar kazanabilirsiniz. Bu sponsorların sizi tercih etmesi tamamen kanalınızın kalitesi ile bağlantılıdır. Ne kadar çok izlenir ve aboneniz olursa markaların sizi tercih etmesi de o oranda artacaktır.

Sponsorlar dışında Twitch de sizlere reklam yönlendirmesi yaparak ek gelir elde etmenizi sağlar. Bunun olması için iyi bir takipçi kitlesine ve izlenme sayısına sahip olmanız gerekir. Daha sonra Twitch para kazanma kendiliğinden oluşacaktır.

kredihizmeti-twitch para kazanma şartları

Twitch Para Kazanma Şartları | Twitch’ten Ne Kadar Para Kazanılır?

Twitch yayınlarının ilk başlarında tatmin edici paralar kazanamayabilirsiniz. Bu durum da sizde moral bozukluğu yaratabilir ve yayın yapmayı bırakmak isteyebilirsiniz. Ama sakın böyle bir hata yapmayın. Sabredin ve kanalınız ile ilgilenmeye, yayınlar yapmaya devam edin. Kitleniz oluşmaya başladıkça abone sayınız artacak ve kazandığınız paralar sizi tatmin edecektir.

Farklı abone çeşitleri ve farklı abone ücretleri vardır. Normal bir abone 5 dolara abone olurken 25 dolara kadar çıkabiliyor. Önemli olan takipçilerinizi kaybetmemek ve onların kanalda keyifli dakikalar geçirmesini sağlamaktır. 100 aboneniz olduğunu düşünürseniz aylık olarak 250 dolar kazanabilirsiniz. 500 dolar olarak hesaplamayın çünkü abone ücretlerinin yarısı yayıncı kuruluşa komisyon olarak ödeniyor. Ayrıca reklam gelirleri de gelirse yüksek rakamlar kazanabilirsiniz. 1000-10000 gibi abone sayılarında kazanacağınız paranın hesabını siz yapabilirsiniz.

kredihizmeti-twitch para kazanma şartları

Twitch İzleme Başına Para | Twitch Para Kazanma Şartları

Twitch para kazanma yöntemleri tek bir yol ile sınırlandırılmamış. Farklı seçenekler ile para kazanmanız mümkün. Bunlardan bir tanesi de izlenme Twitch izlenme başına para seçeneğidir. Twitch her 1000 izlenmeye 2 TL ve 4 TL arasında ödeme yapar. Bu ödemeler abone sayınızın artmasına bağlı olarak 3 TL ve 7,5 TL arasında değişebiliyor.

İzlenmelerden gelen paralar, abonelerden gelen paralar, donate paraları, reklam gelirleri derken aylık kazancınız ciddi miktarlara çıkacaktır.

Türk Yayıncılar Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch üzerinden yayın yapmak isteyen her kişi öncelikle mevcut yayıncıların ne kadar kazandığını araştırmaktadır. Sektördeki potansiyele göre de yatırımlarını yaparak yayın yapmaya karar vermekteler. Türkiye’de belli başlı yayıncılar bulunmaktadır. Twitch Türkiye kitlesini domine eden bu yayıncılar aylık kazançları ile herkesin iştahını kabartmaktadır. Peki, Türk yayıncılar Twitch yayını ile ne kadar kazanıyor?

1- Elraen Ne Kadar Kazanıyor?

Elraen, Türkiye’nin en sevilen yayıncılarından bir tanesidir. Yayınlarında binlerce kişiye hitap ederek her gün kendi rekorunu kırıyor. Elraen Twitch kazancı aylık 50 bin TL olduğu tahmin ediliyor.

2- Jahrein Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch yayıncıları denildiğinde akıllara ilk olarak Ahmet Jahrein gelmektedir. Yayınlarındaki eğlenceli tavırları ve sohbeti ile ilgi gören Jahrein’in aylık kazancının 35 bin TL olduğu tahmin ediliyor.

3- Cantuğ Özsoy – Unlost | Twitch Para Kazanma Şartları

Unlost, Twitch Türkiye’de en eski yayıncılardan bir tanesidir. Küçük bir odada başlayan macerasına şuan arkadaşları ile beraber gamer evine dönüştürdüğü bir villada devam ediyor. Cantuğ’nun aylık kazancının 50 bin TL üzerinde olduğu düşünülüyor.

4- Kemal Can Parlak – Kendine Müzisyen

Yaptığı sohbet yayınları ve değişik kişiliği ile birçok kişinin gönlünde yer edinen Kemal Can Parlak Twitch’in önde gelen yayıncılarındandır. Aylık kazancının 35 bin TL civarında olduğu düşünülmektedir.

5- Ferit WTCN Karakaya

WTCN Ferit de diğer Türk Twitch yayıncıları gibi ülkenin önde gelen yayıncılarındandır. Yaptığı oyun ve sohbet yayınları ile yüksek izlenmelere sahiptir. Ferit’in aylık kazancının 40 bin TL üzerinde olduğu tahmin edilmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=v_S6C40iEwY

6- Tuna Akşen – Pinti Panda

Pinti Panda ismi hem twitch’de hem de youtubu’da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Kendine has yorumları ile sevilen Pinti Panda’nın aylık kazancının 40 bin TL üzerinde olduğu konuşuluyor.

7- Kaan Atıcı – Elwind

Eski bir e-spor oyuncusu olan Elwind, Twitch’den para kazanma konusunu bitirmiş kişilerden biridir. Aylık kazancının 25 bin TL üzerinde olduğu düşünülüyor.

8- Cem Karakoç – Mithrain

Özellikle Pubg oyunundaki vuruşları ile dikkat çeken Mithrain hoş sohbeti ile de yoğun bir izleyici kitlesine sahiptir. Aylık kazancının 20 bin TL üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Sizler de twitch para kazanma şartları adımlarını takip ederek bu miktarları kazanabilirsiniz. Gerçek para kazandıran oyunlar yazımızı da okuyarak yen iş hayatınızı tamamen bu sektöre yönlendirebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 17 Şubat 2022, 16:42

  […] İlginizi Çekebilir:   Twitch ile Ayda 20.000 TL Kazanın! […]

  Cevapla
 2. 17 Şubat 2022, 18:09

  […] (twitch para kazanma şartları yazımıza […]

  Cevapla
Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!