USD32,51
EURO34,82
JPY0,211600
RUB0,345800
GBP40,69
EURO/USD1,07
BIST9.549,53
GR. ALTIN2.490,69
BTC62.789,29

2022 Ankara Evden Eve Nakliye Şirketi Kurmanın Maliyeti Nedir?

ankara-evden-eve-nakliye
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara evden eve nakliye günümüzde birden fazla firmanın bulunduğu bir alandır. Şüphesiz nakliye firmaları Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde çok sık sayıda bulunmaktadır. Taşınma durumunun başta evden eve olmak üzere ofis ve parça eşya taşıma, eşya depolama ihtiyaçlarının olması hizmet alanının gelişmesine neden olmuştur.

Ortaya çıkan bu arz oranının artışı taleplerinde karşılanması adına Ankara evden eve nakliye firmalarının artmasına neden olmuştur. Giderek artan evden eve nakliyat firmaları, ciddi bir yatırımı da içinde barındırmaktadır. Zira bu sektörde maddi anlamda harcama yapılacak birçok nokta bulunmaktadır.

Peki Ankara evden eve nakliye şirketi kurmanın maliyeti ne kadar? Ankara evden eve nakliyat firması kurmak için ne kadar bütçe gerekir? Nakliyat firması kurmak için kredi çekilebilir mi? İşte nakliyat firması kurmanın rehberi ve bilmeniz gerekenler!

Ankara Evden Eve Nakliye Şirketi Kurmak için Ne Kadar Bütçe Gerekir?

ankara-evden-eve-nakliye
Ankara Evden Eve Nakliyat Kurma Bedeli

Sıfırdan Ankara evden eve nakliye firması kurmak ciddi anlamda bir bütçe gerektirmektedir. Çünkü oluşacak olan bu firmanın şirket kuruluşundan temin edilecek malzemelere, araçlara ve hatta yıllık olarak ödemesi gereken bazı maliyetlere göre artış gösterir. Nakliyat firması kurmak bu yüzden herkes tarafından tercih edilmemektedir.

Ankara evden eve nakliyat sektöründe ilk kuruluş esnasında harcama yapılacak noktalar:

 • Şirket kurmak,
 • Araç tahsis etmek (Kiralamak ya da satın almak)
 • Site kurmak ve nakliyat hizmeti tanıtmak,
 • Sosyal medya hesapları oluşturmak,
 • Eşyaları bir şekilde korumak amacıyla çok sayıda malzeme temin etmek (kutu, balonlu kağıtlar vs.)
 • Vergilendirme,
 • Mali müşavir ile anlaşma,
 • Damgalandırma,
 • Muhasebe defteri oluşturmak,
 • Eşya depolama adına bir depo alanı satın almak,
 • Her nakliyat hizmeti için taşıma firması olarak sigortalama yapmak,
 • Şehirler arası taşımada yakıt giderleri,
 • Şoför maaşları ve giderleri,
 • Arabalarda asansörlü nakliyat için sistemler,
 • Firma için ofis kiralama bedelleri gibi birden fazla alan bulunmaktadır.

Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda Ankara evden eve nakliye firması kurma maliyeti milyonları aşmaktadır. En azından başlangıç seviyesinde maliyet çok yüksektir. Belirtilen maddelerin bir kısmı ise her sene hatta her ay gerçekleşmesi gereken giderleri ifade etmektedir.

Kısaca değinmek gerekirse; her ay KDV beyannamesinde bulunmak (ortalama 100 TL), her ay muhasebe ücreti (şirkete göre değişmekle birlikte en az 500 TL), üç ayda bir geçici vergilendirme (minimum 100 TL), üç ayda bir muhtasar vergi (400 TL) gibi kesin giderler mevcuttur. Tüm bunlara arabaların bakımı, kiralandıysa kiralama giderleri, şoför maaşları ve hatta ofis için fatura maliyetleri bulunur.

Ankara Evden Eve Nakliye Firması için Kredi Çekilebilir mi?

Her ne kadar Ankara evden eve nakliye şirketi kurmak cazip gelse de bahsedilen bu yüksek giderleri karşılamak herkes için kolay değildir. Belirli bir kısmı ya da tamamını kolaylaştırmak adına kredi çekimleri yapılabilmektedir. Yalnız evden eve nakliye firması kredisi bulunmamaktadır. Bizzat bu isimde bir kredi bulunmamakla birlikte gerekli güven verilirse kişisel kredi ya da iş destekli kredi alınabilir.

Ankara Taşımacılık Firması için Hangi Evraklar Gerekir?

ankara-evden-eve-nakliye

Günümüzde her işte olduğu gibi nakliye firması kurmak için evraklar gerekmektedir. Başta önce bir şirket kurmak gerekir. Şirket kurmak adına kendi içerisinde birden fazla evrak gerekmektedir. Kimlik bilgileri, şahıs üzerine kayıtlı yerler, vergilendirme durumu, sicil bilgisi, damga bilgileri vs. bulunmaktadır.

Evraklar bununla sınırlı kalmamaktadır. Varsa kiralanan araçlara dair bilgiler, ofis kiralama bilgileri, şirket evrakları da işin içine girmektedir. Elbette bu aşamada bahsedilen evraklar işi kurmak adına kredi çekmek isteyenlerin işine yaramaktadır. Aksi takdirde başta firma kurmak adına bu evraklar gerekmez hatta firmayı kurmadan da bu evraklar elde edilemez.

Ankara Yenimahalle Evden Eve Nakliyat Firması için Gerekli Olan Malzemeler/Araçlar Neler?

ankara-evden-eve-nakliye

Şehirler arası nakliyat başta olmak üzere evden eve nakliyat firması olarak da sahip olunması gereken birden fazla malzeme bulunmaktadır. Kişilerin detaylı bilgi için araştırma yapması ve şehirler arası nakliyat ya da diğer işlemleri için net bir hazırlık yapması gerekmektedir. Çünkü evden eve nakliyat hizmeti tam malzeme ile gerçekleştirilmektedir.

Ankara evden eve nakliye firması için önce firmanın araç tahsili yapması gerekir. İstanbul olsa da bu durum gerekmez. Araçların her biri farklı boyutlarda ve tiplerde olmalıdır. Çünkü asansörlü nakliyat için ayrı, ofis taşıma için ayrı hatta şehirler arası eve taşımacılık için değişik araçlar şarttır. Her bir taşıma değişiklik gösterir.

Araçların dışında eşyaların korunması amacıyla koliler, eşyaların toplanacağı alanlar ve balonlu malzemeler gibi özel araçlar şarttır. Tüm bunlar eşyaların korunmasında etkili olan bir unsurdur. Araç olarak sayılmakla birlikte bizzat bir usta ile anlaşma da montaj ve demontaj için gerçekleşebilir. Özellikle büyük parçaların demontaj edilerek taşındığı noktalarda bu araçlar da şarttır.

Ön Plana Çıkmak ve Ankara Evden Eve Nakliyat Tavsiye Sırasında Başta Yer Almak için Hangi Yatırım Yapmak Gerekir?

Kişi ya da kişilerin Ankara evden eve nakliye firması kurmak dışında ortaya çıktığı andan itibaren ön plana çıkmak adına da özel çalışmalar yapması gerekir. Günümüzde internetin gücünü yadırgamamak gerekir. Bu aşamada firmanıza ait web sitesi, sosyal medya hesapları kurmak şarttır. Sitenin kurallara uygun doldurulması ve hatta reklam alınması da şarttır. Böylece daha ön plana çıkabilmek mümkün.

ankara-evden-eve-nakliye
Ankara Evden Eve Nakliye Kurmak

Ankara Evden Eve Nakliyat Fiyatları Ne Kadar? Ankara Evden Eve Nakliye Firması Kurmak Kârlı mı?

Ankara evden eve nakliye fiyatları tamamen değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin sebebi firmanın sahip olmak istediği kâr oranı, benzin ücretleri, taşınmanın yapılacağı mesafeler olmaktadır. Yalnız ortalama bir Ankara evden eve nakliye firması fiyatlarından bahsedecek olursak bir taşımadan 8.000-10.000 TL arasında ücret alınmaktadır.

Bahsedilen bu Ankara evden eve nakliye fiyatları doğru yatırım yapıldığı müddetçe yüksek kâr bırakacaktır. Özellikle diğer firmalara göre müşteri potansiyelini arttırma, memnuniyeti arttırma ve üzerine bir de internette aktif olma bu konuda etkili olacaktır. Eğer bu sektörde yer alacaksanız kâr-zarar hesaplamasını yapmalı kısa ve uzun vadede planlar yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Asgari Maaş Zammı Ofis Nakliye Ücretlerini Arttırır mı?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!