USD32,51
EURO34,82
JPY0,212100
RUB0,345700
GBP40,69
EURO/USD1,07
BIST9.549,49
GR. ALTIN2.485,61
BTC61.545,68

Youtube Reklamlar Alanında Reklam Verme Fiyatları 2022 Bilgisi!

youtube-reklamlar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Youtube reklamlar türünde reklam alımı veya reklam verimi açısından oldukça uygun bir platformdur. Youtube reklamlar açısından hem kullanıcılara hem de reklam vermek isteyen kişilere geniş bir hedef kitlesi imkanı da sağlar.

Youtube kullanıcıları veya Youtube üstünden video paylaşımı yapan içerik üreticisi platform üzerinden hedeflenen amaçlara ulaşabilir. Youtube kullanıcıları ilgilendikleri bir site, ürün veya hizmetin reklamını görerek ihtiyaç giderebilir.

Youtube video paylaşımcıları ise belirli türde reklamlar ile güzel kazançlar sağlayabilir. Bu noktada Youtube reklam açısından çok yönlüdür.

Youtube Reklamlar ve Reklam Türleri Neler?

Milyonlarca kullanıcısı olan ve bir o kadar da Youtube içerik üreticisi olan bu platformda elbette sadece tek bir türde reklam bulunmuyor. Farklı tür ve kategorideki reklamları ile geniş ağlara ulaşılabilen reklamlar uygulamada gösteriliyor.

youtube-reklamlarYoutube reklamlar açısından çok zengin türlere sahiptir. Bu reklam türlerinden en uygun olanı seçildiğinde Youtube reklam vericileri olumlu sonuçlar alabilecektir. Youtube için var olan ve kullanılan reklam şekilleri şöyledir:

 • Görüntülü Reklamlar
 • Atlanamayan Video Reklamlar
 • Atlanabilir Reklamlar
 • Yer Paylaşımlı Reklamlar
 • Bumper Reklamlar
 • Truview Keşfet Reklamları
 • Sponsorlu Kart Reklamları

Youtube Video Reklam Şeklindeki Reklamlar Nedir?

youtube-reklamlar
Youtube Reklamlar

Youtube reklamlar kategorisindeki bu reklam oldukça farklı dallara ayrılabiliyor. Video şeklinde Youtube reklamları herhangi bir Youtube içerik üreticisinin videosunda yer alabileceği gibi tamamen ayrı bir video da yer alabilir.

Youtube Reklam Fiyatları Neye Göre Değişiyor ve Fiyatları Ne Yönde?

Bilindiği üzere Youtube reklamları birden fazladır. Aynı zamanda reklam alma ve Youtube reklamı verme olarak da bu süreç ikiye ayrılıyor. Reklam veren tarafta yer alınıyorsa verilen reklama göre fiyatların değiştiği bilinmelidir.

youtube-reklamlarYoutube reklamları olarak bütçe uygunluğu dahilinde çoklu şekilde reklam verilebilir. Reklam verme fiyatları çok değişkendir bu sebepten ötürü 5 bin liraya reklam verilebildiği gibi bu fiyat 20 bin liraya da çıkabilir.

Youtube Reklam Alma Ne Anlama Gelir?

Youtube reklamlarının bir diğer ucunda yani reklam alan içerik üreticisi tarafında da bulunabilirsiniz. Bu noktada reklamdan para kazanmak ya da almak için izlenme sayısının ve süresinin iyi olması gerekir. Kazanılacak ücret bu sayılara bağlı değişir. Youtube videosunun süresi de bir diğer etkileyen unsurdur. Kısa videoların izlenme süresi daha az olduğu için daha az para kazanılır.

youtube-reklamlarYoutube reklamı verme ücretleri ise ekonomiktir. Özellikle 30 saniye ve üstündeki izlenmeler veya arama sonuçlarında çıkan videolar için görüntüleme başına 5- 10 kuruş arasında değişen paralar ödenir. Burada kazanç tamamen izlenmelere ve görüntülemelere bağlıdır.

Youtube Reklamları Engelleme Uzantıları Neler? Reklam Fiyatını Etkiler Mi?

Youtube reklamlar konusunda açık görüşlü olup, reklam gösterimine izin veriyor. İlgili kitlelere veya daha geniş çapta ilgi alanları ne olursa olsun farklı kişilere ulaşma imkanı da bulunan bu platformda reklam engelleyici kullanımı da bir o kadar yaygındır.

Yeniden pazarlama veya dijital pazarlama olarak da sayılabilecek bir uygulama olan Youtube Premium reklamsız video izleme fırsatı sunuyor. Bu özellik sayesinde Youtube videolarını sosyal medya görüntülü reklam ağına yakalanmadan izleyebilirsiniz.

youtube-reklamlarReklam engelleyiciler sitelerde bulunan belirli alanlarda bulunup, gösterilen reklamları önleyen uygulamalardır. Bu uygulamalar ağırlıklı olarak masaüstü üzerinde daha fazla gösterilen bazı reklamları engeller.

Fiyatı etkileme sorusuna bakıldığında ise Youtube reklamı verme veya reklamı alma şekli video içindeyse reklam engelleyici kullanmak bir işe yaramamaktadır. Bu reklam türünde reklam engelleyici kazancı etkilemez. Sponsorlu reklamlar, yer paylaşımlı reklamlar, görüntülü reklamlar veya daha birçok Youtube reklam şekli ile ilgili reklamlar,  engelleyiciler tarafından engellenebilir. Fiyat da buna göre bir şekilde etkilenebilir.

Youtube Reklamlar için Engelleyici Chrome Uzantısı Nasıl Sağlanır?

Google Chrome üzerinden reklam engelleme uzantısı basit adımlarla aktifleştirilebilir. Hiçbir ilave uygulama indirilmesine gerek kalmadan halledilebilir. Android türlerinde reklam engelleme sık kullanılan arama ağı olan Chrome üzerinden şu şekilde devreye sokulur:

 1. Arama motoru Google’ da oturum açılmalı,
 2. Arama çubuğuna ‘Chrome Mağazası’ yazılmalı,
 3. Sol tarafta bulunan arama alanına ‘Youtube için AdBlock’ yazılmalı,
 4. Önünüze çıkan sonuçlardan birisini seçin,
 5. Açılmış olan sayfada ‘Chrome için Ekle’ bağlantısına tıklayın.

Bu adımlardan sonra Youtube için reklam engelleyici aktifleşir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!