USD32,86
EURO35,72
JPY0,215600
RUB0,381000
GBP42,42
EURO/USD1,08
BIST10.991,57
GR. ALTIN2.533,00
BTC65.597,22

Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileri?

aninda-onayli-kredi-veren-bankalar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anında onaylı kredi veren bankalar hangileridir? Hangi banka müşterilerine bu seçeneği tanımaktadır? İhtiyaç duyduğu an kredi almak isteyen müşteriler anında onaylı kredi veren bankalar hangileri merak ediyor? Özellikle ani bir ihtiyacı doğan, emlak, araba ya da başka bir menkul almak isteyenler anında onaylı kredi imkanlarını sorguluyor.

Peki anında onaylı kredi almak mümkün mü? Anında onaylı kredi veren bankalar hangileri? Kullanıcıların bu soruları sürekli olarak soruyor. Geleceği ile ilgili bir planı olan, beklenmedik bir ihtiyacı ya da ödemesi çıkan veya farklı sebeplerle aniden kredi ihtiyacı doğan kişiler, anında onaylı kredi alıp alamayacaklarını merak ediyor.

Anında Onaylı Kredi Ne Demektir?

İhtiyaçların günden güne arttığı bu günlerde kredi de bazen kaçınılmaz ihtiyaç olabiliyor. İhtiyaçları artan ve yeterli bir bütçeye sahip olmayan kişiler kredi alma fikrini gözden geçiriyor. Zira gerek ihtiyaçların artması gerek enflasyon nedeniyle kredi almadan bir şeylere sahip olmak artık çok zor. Menkul ya da gayrimenkul, neredeyse tüm yatırım araçları için artık krediye başvuruluyor.

aninda-onayli-kredi-veren-bankalar

Bankalar da bu konuda oldukça yoğun çalışıyor. Farklı türlerde ve farklı koşullar karşılığında kredi veriyorlar. Bu tür ve koşullar, başta kredinin verileceği kişi olmak üzere birçok faktöre göre değişebiliyor. Hal böyle olunca da insanlar, kredi almaya dair çok sayıda soru soruyor. Bu sorulardan bazılarının odak noktası ise anında onaylı kredi alma imkanı.

Bu yüzden kullanıcılar anında onaylı kredi veren bankalar hangisi diye soruyor. Anında onaylı kredi veren bankalar konusuna geçmeden önce anında onaylı kredi ne demek, açıklamak gerekiyor. Anında onaylı kredi ya da kesin onaylı kredi, şubeye uğramadan internet sitesi üzerinden, telefonla ya da mobil uygulama vasıtasıyla alınabilen hızlı ve kolay bir kredi türüdür.

Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kesin onaylı kredi, anında onaylı kredi ile aynı anlamda kullanılır. Anında onaylı ya da kesin onaylı kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bankalar, belirli dönemlerde kredi notu yüksek olan kişilere anında kredi seçeneği sağlar. Anında kredi seçeneğine online olarak başvurulabilir. Tabii ki anında onaylı kredi verilmesi için sağlanması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır.

aninda-onayli-kredi-veren-bankalar
anında onaylı kredi veren bankalar

Kesin onaylı kredi ya da anında onaylı kredi esasen ihtiyaç kredisinden farklı bir şey değildir. Bununla beraber kesinliği, müşterinin durumuna bağlıdır. Bankalar, kendi müşterileri arasından, kredi notu ve gelir durumunu bildiği kişilere anında onaylı kredi ya da kesin onaylı kredi verebilir.

Aktif bir şekilde hizmet eden kamu ve özel bankaların çoğu anında kredi vermektedir. Yani anında onaylı kredi veren bankalar kamu ya da özel banka olabilir. Çoğu zaman en çok tercih edilen, şartları sağlayan müşterilerine en hızlı şekilde dönüş yapan ve anında onaylı kredi veren bankalar şunlardır:

İş Bankası
Vakıfbank
Akbank
Yapı Kredi
ING
Halkbank
Fibabanka

 

Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangi Şartları Aramaktadır?

 

Her banka anında onaylı kredi vermez. Bununla birlikte anında onaylı kredi veren bankalar da başvuran herkese bu seçeneği sunmaz. Peki bankaların anında onaylı kredi verme şartları nelerdir? Hangi şartları sağlayan müşteriler anında onaylı kredi imkanından faydalanabilmektedir?

  • Bazen bankalar; çoğu zaman 50 000 TL olarak belirlediği üst limit üzerinden yapılan başvuruları, kredi notu ve gelir durumuna bağlı olarak daha düşük tutarlarda da onaylayabiliyor.
  • Söz konusu ihtiyaç finansman koşulları, bankadan bankaya değişebiliyor.
  • Kredi notunuz fazla ise ve ödemelerinizde bir problem olmamışsa anında kredi başvurunuz onaylanır.
  • Bununla beraber bankalar gelir belgesine ya da bir güvenceye de gereksinim duyarlar.
  • Bu sebepten ötürü kredi notu dışında belgelenebilir geliriniz ve devam etmekte olan sigortanız da bulunmalıdır.

Anında Onaylı Kredi Hesaba Ne Zaman Yatıyor?

Anında onaylı kredi veren bankalar içinde birçok özel ve kamu bankası vardır. İhtiyaç kredisi ürününü elinde barındıran ve sisteminden çabuk bir şekilde kredi notu kontrolü yapan her banka, müşteri memnuniyeti sağlamak için bu tarz kredileri kullandırır. Eğer anında kredi alabilecek duruma sahipseniz siz henüz kredi başvurusu yapmadan önce bankanız sizinle iletişime geçebilir.

aninda-onayli-kredi-veren-bankalar

Kredi almak bankaların temel nakit çözümlerinden biridir. Bunula birlikte başvuru süreci bazı değerlendirmeleri içermektedir. Kesin onaylı kredi almak için şartları sağlayan ve başvurusunu yapan kişiler verilecek kredinin hesaplarına yatmasını beklerler. Anında onaylı ihtiyaç kredisi direkt olarak aynı gün hesabınıza yatabilir. Bazen bankaların işlem yoğunluğuna göre müşterilerin krediyi alması birkaç gün sürebilir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kesin onaylı kredi koşullarını sağlamıyorsanız kolay kredi veren bankalar ile iletişime geçebilirsiniz. Zor durumda olanlara kredi imkanı sunan bu tip kredi kesin onaylı krediden daha kolay alınabilmektedir. Kesin onaylı kredi, şartları sağlayan, bankanın güvendiği ve kredi notu yüksek müşterilere veriliyor. Bunun yanı sıra kredi notu düşüklere kredi veren bankalar merak ediliyor.

Kullanıcılar, riskli müşteriye kredi veren banka konusunu sıklıkla araştırıyor. Kolay kredi veren bankaların başlıca olanları şu şekildedir:

  • TEB’in online bankacılık hizmeti olan CEPTETEB
  • Aktif Bank’ın dijital bankacılık kolaylığı sağlayan N Kolay
  • QNB Finansbank’ın online bankacılık hizmeti olan Enpara.com

Bu bankalar size şubesiz bankacılık hizmeti sunar. Bu bankalar, sizden belge talep etmezler. Çünkü Kredi Kayıt Bürosu üzerinden kredi notunuza ve e-Devlet aracılığı ile SGK dökümünüze ulaşabilirler. Hızlı bir şekilde kredi almak için ilk iş şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalara başvuru yapmalısınız. Bu bankalar sizden evrak istemedikleri için diğer bankalara göre daha kolay kredi verirler. Peki kolay krediyi nasıl alabilirsiniz?

 

Kolay Kredi Nasıl Alınır?

 

İlk olarak başvuru bilgilerinizi doğru olarak girdiğinizden emin olun.  Toplam net gelirinizin içinde maaş ve serbest meslek gelirlerine ilaveten düzenli kira, gayrimenkul ve banka menkul kıymet gelirlerinin toplamı da bulunur. Bunları sisteme eksiksiz girmeniz kredinin onaylanma ihtimalini yükseltir.

Herhangi bir bankaya geciktirdiğiniz borçlarınızı kapatmaya çalışın. Ayrıca kamuya veya özel kurumlara borçlarınızı kapatmanız da başvurunuzun onaylanma ihtimalini yükseltir. Bu ödemeleri düzenli yapmanız aynı zamanda kredi sağlığınızı olumlu etkiler. Dolayısıyla kredinizin onaylanma ihtimali artar. Son ödeme gününü geçirmemeniz ve asgari tutar yerine borcun tamamını kapatmanız da kredi sağlığınıza pozitif yönde etki eder.

aninda-onayli-kredi-veren-bankalar

Son olarak, kredili bir ürün kullanmak ve ödemelerini yine düzenli bir şekilde yapmak kredi sağlığınızı iyileştirir. Bu yüzden eğer kredi kartınız ya da esnek hesabınız yoksa küçük bir limitle de olsa almanız size kredi çıkma olasılığını yükseltebilir.

Kredi Çekebilme Durumu Sorgulama

Anında onaylı kredi veren bankalar, her müşterisine kredi vermiyor. Bunun dışında, başka türdeki krediler de herkese verilmiyor. Zira bankalar, kredi vereceği kişilerin belli başlı şartları sağlamasını istiyor. Bankalar, ödeme gücüne güvendiği müşterilerine kredi veriyor. Bu bağlamda tüm müşterilerine kredi verme fırsatını eşit olarak sunmuyorlar. Her bir müşterisini ayrı ayrı değerlendiriyorlar.

Sadece kredi verip vermemek değil, ne kadar kredi vereceğine de müşteriye göre veriyorlar. Bu noktada müşterinin kredi puanı, kazançları, ödemeleri ve borçları gibi hususlar etkili oluyor. Kullanıcılar; kredi çekebilir miyim sorgula diyerek kredi çekip çekemeyeceklerini, çekebileceklerse ne kadar çekebileceklerini öğreniyorlar.

Ne kadar kredi çekebileceğinizi hesaplayan sekmeler birçok bankanın sitesinde bulunuyor. Bu hesaplamalar yapılırken çekeceğiniz kredi türü (kredi türü, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi) , aylık maaşınız, belgeleyebileceğiniz diğer gelirlerinizin ve başka kredinizin olup olmadığı hesaba katılıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!