USD32,51
EURO34,82
JPY0,212100
RUB0,345700
GBP40,69
EURO/USD1,07
BIST9.549,49
GR. ALTIN2.485,61
BTC61.545,68

Kredi Başvurunuz Sürekli Red mi Alıyor? İşte Çözümleri

kredi-basvurusu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi başvurunuz sürekli red mi alıyor? İşte çözümleri! Kredi başvurusuna ait süreçlerde öne çıkan durumlar, bu yazı içerisinde mevcut bulunuyor. Hadi kredi başvurularının red yemesindeki temel bir nedenin cevaplarını bulmaya hazırlanalım.

Red Almanın Temel Nedeni

kredi-basvurusu

Kredi başvurularını yaparken kanunları hiç takip ettiniz mi? Çoğu kişi, bankalara olan borçları nedeniyle kredi almaktan vazgeçiyor. Kredi taleplerinde de red cevabı alan kişiler de aynı durumdan şikayetçi konumunda yer alıyor. Bu noktada odaklanılması gereken temel nokta ise red almanın arkasında yatan ana faktöre odaklanmak. Bu faktör elbette ki borç yükünün var olması.

1- Borcum Olmasına Rağmen Kredi Alabilir miyim?

Bankalara olan borcunuzun kredi almanıza engel olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kanuni haklarınız ile bu durumu aşmanın bir yolu var. Doğru bir ödeme planına uyum sağlamak ve borçlarınızı yapılandırmak, kredi almanızın önündeki engelleri ortadan kaldırıyor. Peki bu süreçteki yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? İşte size çözüm yolları!

2- Kanuni Haklarınız

kredi-basvurusu

7420 sayılı kanun içerisinde geçen bir maddeye göre 2022 ve 2023 yılı arasındaki borçlarınızın yapılandırılması, kredi almanızı kolaylaştıran bir unsur olarak yer alıyor. Bu unsur çerçevesinde borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyeceğiniz süre, kredi alma şansınızı arttırabiliyor. Üstelik bu durum, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ndeki raporunuzun dikkate alınmayacağı üzerine hak tanınan bir süreçle şekilleniyor.

3- İlk Red Aldığımda Ne Yapmalıyım?

Kanuni haklar ile şekillenen kredi alma imkanı, belirli kurallara uyum sağlama ile meydana gelmektedir. Ancak ilk süreçlerde bankaların, borç yükünden dolayı kredi vermeyeceği üzerine bir red durumu ile karşılaşılmaktadır. Bu aşamada ise yapılacak olanları bilmek gerekir. Çözüm yolu olarak sıklıkla pozitif sonuçlara ulaşılan yöntem ise ilgili bankanın genel müdürlüğüne ulaşmaktır.

4- Kredi Alma Sürecine Götüren Yol

kredi-basvurusu

Kredi başvurusu red aldığı durumda yapmanız gereken temel bir yol var. Bu yola göre kredi almak istediğiniz bankanın genel müdürlüğüne, haklarınızı ve içerisinde yer aldığınız durumu anlatmanız gerekmekte. Siz de bu süreçlerdeki daha önce izlenen adımları takip ederek kredi başvurusunun onaylanmasını sağlayabilirsiniz!

5- Dilekçe Gönderimi

Eksiksiz olarak doldurulan bir dilekçe, kredi red süreçlerini tersine çevirmedeki anahtar bir çözüm yoludur. Peki bu çözüm yolu üzerine yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Yapmanız gereken adımlar ise kişisel bilgilerinizi tamamlamak, kredi başvurusu üzerine red yediğinizi açıklamak ve kanuni haklarınızdan bahsederek dilekçenizi tamamlamaktır. Bu adımlar ile birlikte bankanın genel müdürlüğüne dilekçenizi yollayabilirsiniz.

kredi-basvurusu
kredi başvurusu

6- Kredi Başvuru Sonucum Değişir mi?

Kanunlara uygun olarak gerçekleştirilen işlemler ve doğru şekilde ifade edilen dilekçe gönderimi, red alma durumunu değiştiren unsurlardır. Daha önce dilekçe gönderimiyle birlikte red alma durumunun sıklıkla değiştiği de gözlemlenmektedir. Ayrıca faizsiz kredi veren bankaları da araştırmanızda fayda var. Ancak kredi vermeyi sağlayan elinde kurum ise Türkiye Bankalar Birliği’dir. Mevcut sürecinin değerlendirilmesi ve sürecinin değişiklik gösterip göstermediği, 30 iş günü içerisinde belirtilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 8 Temmuz 2023, 00:47

    Banka borç larim var 130.000 cumhurbaşkanı sıfır faiz siz kiredi istiyorum engelli yim defalarca kiredi baş vurusu yaptım hep Red geliyor memurum müstakil ev yaptım siz ricam ihtiyaç yacim var e Naza rahat olurum tek yere udeme yapacam Allah siz den razı olsun

    Cevapla
Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!