USD33,03
EURO35,98
JPY0,209000
RUB0,375600
GBP42,87
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.579,55
BTC64.767,12

6 Bankada ATM Para Çekme Limiti Nedir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATM para çekme limiti banka ve bankacılık uygulamalarını kullanan herkes tarafından merak ediliyor. En fazla ne kadar çekilebilir, ATM’den para çekme limiti ne kadardır, tek seferde kaç adet banknot yatırabilirim veya çekebilirim, bir işlemde en yüksek tutar kaçtır diye uzayarak giden olası soruları da içinde barındırır.

ATM Para Çekme Limiti Neye Göre Belirlenir?

ATM para çekme limiti bankalar tarafından belirlenir. Banka hesabında ne kadar para olursa olsun çekilmek istenen tutar bankanın belirlediği günlük limitin üzerindeyse para çekmek için banka ATM’si kullanılamaz. Bankalar limit koymayı hırsızlık ve banka dolandırıcılığı olaylarının önüne geçmek amacıyla uygular.

Belirlenen tutarın üzerindeki limitler için şubeye gidilir. Ek olarak çekilecek tutar oldukça fazlaysa bankayı birkaç gün önceden arayıp parayı hazırlamaları için bilgilendirmek bile gerekir. Bunun yanı sıra birkaç seferlik de olsa günlük limit, banka aranarak yükseltilebilir.

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

atm-para-cekme-limitiİş Bankası bankamatik cihazlarında yani ATM’lerden ücretsiz günlük nakit çekme tutarını en az 5.000, kart bazında en fazla para çekme limitini ise 10.000 TL olarak belirlemiştir. Bu tutarın üzerindeki para çekme işlemlerinde ek bir ücret ödenmesi gerekir.

Ziraat ATM’den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

atm-para-cekme-limitiZiraat Bankası ATM’lerinden günlük olarak para çekme tutarı 5.000 TL’dir. Bununla beraber QR kod ile para çekme limiti de 3.500 TL olarak sınırlandırılmıştır. Her gün saat 00.00’da ise limit sıfırlanır ve yeniden para çekilebilir.

ATM para çekme limiti arttırılmak isteniyorsa banka aranarak veya ATM şube önündeyse şubeye girerek günlük ATM para çekme limiti arttırılabilir.

Yapı Kredi ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Kaçtır?

atm-para-cekme-limiti
ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi bankası müşterileri, ATM para çekme limiti olarak bireysel ve kurumsal müşteriler olarak farklı tutardan işlem yapar. Bireysel müşteriler için ATM para çekme limiti 2.000, kurumsal müşteriler için 5.000 TL’dir. Her kartın kendi limit hakkı olup, günlük para çekme limiti 00.00’dan sonra yenilenir.

Akbank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

Akbank ATM’lerinden farklı Akbank kart türüne göre farklı tutarlarda para çekilebilir. Akbank kart için günlük ATM para çekme limiti 5.000, bu kart için ek günlük limit de 5.000 TL’dir. Akbank Kart 1e1 için günlük para çekme limiti 10.000, ek para çekme limiti de 5.000 TL’dir.

atm-para-cekme-limitiAkbank Kart Ek Kart için ATM para çekme limiti 2.000, günlük ek limit ise 500 TL’dir. Akbank Kart Business için günlük limit 5.000, ek para limiti 7.000 TL’dir. Akbank Kart Private için günlük 10.000, ek limit ise 5.000 TL’dir. Ek olarak Akbank Mobil’den QR ile para çekme limiti kart limitine ilave olarak 5.000 TL’dir ve ücretsizdir.

ATM’den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir Garanti Bankasında Limit Ne Kadar?

atm-para-cekme-limitiGaranti Bankası da müşterilerine farklı tipteki kartlar için farklı tutarlar belirlemiştir. Mastercard veya Maestrocard için Garanti BBVA ATM’den 5.000, diğer banka ATM’lerinden de 5.000i yurtdışı veya maaştan da 5.000 TL çekilebilir.

Visa ya da Elektron kartta ise Garanti ATM’lerinden 5.000, diğer bankalardan da 5.000, yurtdışı ya da maaştan da 5.000 TL çekilebilir.

Kredi kartı işlemlerinde ise Garanti ATM’sinden 5.000, diğer banka ATM’sinden 5.000 TL çekilebilir. Kredi kartı ile yurtdışında veya maaştan para çekilemez.

Vakıfbank ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar?

atm-para-cekme-limitiVakıfbank da çoğu banka gibi günlük para çekme limitini 5.000 TL olarak belirlemiştir. Para yatırma tutarı ise 20.000 TL’dir. Para çekme veya para yatırma limitleri arttırılabilmektedir.

Bankadan Tek Seferde Ne Kadar Para Çekilir? ATM’den 10 Bin TL Çekilebilir Mi?

ATM para çekme limiti günlük olarak 1.000 ile 7.500 TL arasında değişir. Bankalar tarafından belirlenen limit farklılık gösterse de hesap türü de değişkenliğe yol açar. Kartlar da günlük limiti etkileyen faktörlerden olmaktadır. ATM’den günlük olarak eğer bankanın o tutara izin verdiği müşteri tipindeyseniz 10.000 TL çekebilirsiniz.

En doğru bilgi için bankanın müşteri iletişim merkezi aranarak kredi kartları veya banka kartları için günlük atm limiti kaç Türk lirası olduğu yönünde bilgi alınmalıdır. Kur korumalı hesaplar veya nakit avans çekme limiti gibi daha ayrıntılı bilgilere de bu sayede ulaşabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!