USD32,22
EURO34,98
JPY0,206800
RUB0,360000
GBP41,10
EURO/USD1,09
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.427,03
BTC68.836,61

Bahçelievler Kaymakamlığı Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

bahcelievler-kaymakamligi-sosyal-yardim-basvurusu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahçelievler Kaymakamlığı sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Sosyal yardımdan kimler faydalanabilir? Son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılar ve gelir kayıpları nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar yardım kampanyalarının merak ediyor. Sosyal yardım kampanyalarından faydalanabilmenin şartları nelerdir? İşte detaylar:

Bahçelievler Kaymakamlığı Sosyal Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir?

Bahçelievler Kaymakamlığı sosyal yardım başvurusu ihtiyaç sahibi vatandaşlar için önem arz ediyor. Bahçelievler Kaymakamlığı nakdi yardım, kömür yardımı, eğitim yardımı gibi sosyal yardımlar  yapılıyor. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar başvuruların nasıl yapılacağını merak ediyor.  Peki, sosyal yardım başvuruları nasıl yapılıyor?

Sosyal Güvenlik Kuruluşlarına tabi olan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir alan özürlülerin, tedavi masrafları ile fonksiyon kazandıran ortopedik ve diğer yardımcı araç ve gereçleri kurumlar tarafından karşılanmayanlar bu kanun kapsamında değerlendirilmektedir.

1 – Nakdi Yardım

Bahçelievler Kaymakamlığı sosyal yardım başvurusu kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi yardım desteğinde bulunuluyor. Başvuru yapan vatandaşlar değerlendirmeye alınarak, kaymakamlığın uygun gördüğü tutarlarda vatandaşlara destek olunuyor. Bahçelievler Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için E-Devlet üzerinden ya da belediye ve kaymakamlığı arayarak yapabilirsiniz.

2 – Yakacak Yardımı

bahcelievler-kaymakamligi-sosyal-yardim-basvurusu
Bahçelievler Kaymakamlığı Sosyal Yardım Başvurusu

Kışın yavaşça yaklaşması ile birlikte yakacak yardımı almak isteyen vatandaşların sayısı da her geçen gün artıyor. Bahçelievler belediyesi sosyal yardım kapsamında kömür yardımı kampanyası hemen hemen her sene yapılmaktadır. Başvuruları Bahçelievler Kaymakamlığı kabul etmektedir. İhtiyaç sahibi olan vatandaşların Kaymakamlığın sosyal yardımlaşma birimlerine başvuru yaparak kömür yardımından faydalanabilirler.

3 – Düzenli Merkezi Yardımlar

Düzenli yardımlardan faydalanan vatandaşlar şu şekilde sıralanabilir. Peki, Bahçelievler Kaymakamlığı sosyal yardım başvurusu için gerekli şartlar nelerdir?

·         Engelli , Engelli Yakın ve Yaşlı Aylığı Yardımı

·         Muhtaç Asker Yardımları, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımları

·         Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yardım

·         Öksüz Yetim Yardımı

Yukarıdaki yardımlar şartları sağlayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara her yıl düzenli olarak verilmektedir. Detaylı bilgi için Bahçelievler Kaymakamlığı sosyal yardım başvurusu birimi ile görüşmek daha faydalı olacaktır.

4 – Eğitim Yardımı

Bahçelievler Belediyesi öğrenci yardımı yaparak birçok gencin ve çocuğun eğitim hayatına destek oluyor. Bu nedenle de Bahçelievler Belediyesi öğrenci yardım başvurusu muhtaç durumda olan gençler için büyük önem arz ediyor. Başvuru formu doldurarak yada belediye ile görüşerek yardım hakkında bilgi alınabilmektedir.

Bahçelievler Belediyesi kırtasiye yardımı basvurusu için gerekli şartların neler olduğunu merak eden vatandaşlar belediye ve kaymakamlık ile görüşmeleri gerekmektedir. İhtiyaç sahibi olan öğrenci Bahçelievler Belediyesi kırtasiye yardımı kapsamında eğitim hayatına bir nebze de olsa rahat devam edebiliyor.

5 – Sağlık Yardımları (Katılım Payı Yardımları)

bahcelievler-kaymakamligi-sosyal-yardim-basvurusu

Sağlık yardımları maddi durumu yetersiz oolan vatandaşlar için çok önemlidir. www.bahcelievlersydv.org.tr adresinden online başvuru yapılamamaktadır. Daha detaylı bilgi için kaymakamlığı arayarak başvurular konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Başvurular konusunda Bahçelievler Kaymakamlığı sosyal yardım başvurusu birimleri bilgi edinme konusunda yardımcı olmaktadırlar.

6 – Erzak Yardımı

Bahçelievler Belediyesi erzak yardımı başvurusu için Bahçelievler Kaymakamlığı’na başvuru yamak gerekmektedir. Bahçelievler Kaymakamlığı sosyal yardım başvurusu kapsamında erzak yardımı da yapılıyor. Gelir durumu yetersiz olan vatandaşların değerlendirilerek uygun şartları sağlaması sonucu, erzak yardımından faydalanabilirler.

7 – Bahçelievler Kaymakamlığı Sosyal Yardım Başvurusu: Yabancı Yardımları

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının vermiş olduğu yardımlar arasında yabancı yardımları da bulunmaktadır. Ülkemize sığınan yabancı vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda yardım almaları gerektiğinde Bahçelievler Kaymakamlığı destek olmaktadır. Yardım almak isteyen maddi durumu yetersiz olan yabancı vatandaşların Kaymakamlık ile görüşmeleri gerekmektedir.

Son olarak Bahçelievler Kaymakamlığı Sosyal yardım başvurusu kapsamında birçok yardım yapmaktadır. Bu yardımlar içerisinde Bahçelievler Belediyesi yardım kartı da bulunmaktadır. Yardım Kamanyasından yararlanmak isteyen vatandaşların aşağıdaki belgeler ile birlikte Kaymakamlık ile görüşmeleri gerekmektedir. İşte o belgeler:

  • Muhtarlıktan onaylı nüfus cüzdan fotokoposi
  • Muhtar tarafından verilen form 5 belgesi
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • Hasta olan kişilerden rahatsızlığı belirtildiği sağlık raporları
  • Eğer mevcutsa yeşilkart

Yukarıdaki belgeleri eksiksiz bir şekilde Bahçelievler Kaymakamlığı sosyal yardım başvurusu birimlerine iletmeniz gerekmektedir. Değerlendirme sonucunda yardım alıp almayacağınıza karar verilecektir.

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!