USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC67.341,10

5 Aşamada Kripto Borsada Fibonacci Nedir?

borsada-fibonacci-nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsada fibonacci nedir?” 2022 yılının en çok sorulan sorularından birisi oldu. Yeni dünyada kripto para her alanda işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının etkisi altında sanal dünyalar kuruldu. Kripto paralar ile alışveriş imkânları başladı. Kripto dünyası insanların hayatına her geçen gün daha çok entegre olmaya başladı.

Kripto para piyasasının bu kadar gelişim göstermesi insanların içerisinde sorgulama duygusunu uyandırdı. Coinler üzerinden para kazanmak isteyen kişiler bu piyasadan nasıl kazanç elde edeceklerini araştırmaya başladı. Araştırma sonuçları gösteriyor ki kazanç elde etmek için teknik analiz yapmak şarttır. Borsada fibonacci nedir sorunu hala merak ediyorsanız cevap olarak bir analiz türü olduğu söylenebilir.

1- Borsada Fibonacci Nedir? Fibonacci Nasıl Çizilir?

Borsada fibonacci nedir soruna ilk cevap bulucu Pisalı Leonardo Fibonacci olmuştur. Ünlü matematikçi bulduğu bu formül zamanla ismini almıştır. Formül mantığı ise her sayının kendinden bir önceki fibonacci sayıları ile toplanarak oluşturduğu sayı dizisidir. Ek olarak da ardışık her iki sayının bölümü altın oranı sizlere sunmaktadır.

Fibonacci nasıl çizilir diye merak ediyorsanız bunu elle çizmeniz oldukça zor ve karmaşık hesaplar gerektirecektir. Kripto para borsaları bu aşamada sizin için teknik analiz ve çizimleri kolaylaştırdı. Kullandığınız herhangi bir kripto borsası üzerinden fibonacci seçeneğini seçerek istediğiniz sayı aralıklarını belirleyebilirsiniz. Aralık belirlendikten sonra ise istediğiniz yerden başlatarak mouse sürükleme yöntemiyle fibonaccinizi hemen çizebilirsiniz.

borsada-fibonacci-nedir
Borsada Fibonacci Nedir?

2- Fibonacci Teknik Analiz Neden Yapılmalı?

Borsada fibonacci nedir sorunuza cevap bulduysanız teknik analiz kısmına geçebilirsiniz. Borsalarda analizler her zaman kazandırır. Fakat kazanmak için ve daha fazlasını elde edebilmek için doğru analiz gereklidir. Borsa analizleri birden fazla seçeneği sizlere sunar. Yapmak istediğiniz işlemi bildiğiniz taktirde size uygun analiz seçeneğini de kullanma fırsatını elde edebilirsiniz.

Borsada fibonacci dizisinden yararlanmanın önemi fiyatların hangi yönde hareket edeceğini önceden bilmenize olanak sağlar. Teknik incelemeler sayesinde satın alacağınız yatırım fonu üzerinden hem long hem short olmak üzere iki aşamalı kazanç elde edebilirsiniz.

Fibonacci düzeltme seviyeleri ve fibonacci düzeltme dizisi ile hangi noktada zarara girmeden işlem kapatmanız gerektiğini de fark edebilir ve kâr kaybetmeden işlemden çıkabilirsiniz. Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda kazanç elde etmek isteyenler için fibonacci teknik analizlerinin önem arz ettiği açıktır.

borsada-fibonacci-nedir

3- Fibonacci Dizisi Ne İşe Yarar?

Borsada fibonacci nedir kısmında da bahsi geçtiği üzere fibonacci dizeleri sayısal değerleri ifade eder. Kripto piyasalardaki grafiklerin tamamı bu sayılar baz alınarak oluşturulmaktadır. Bir fibonacci dizesinde sayısal değerleri doğru yerleştirdiğiniz taktirde analiz size yükseliş ve alçalışların hangi noktalarda olacağını açıkça söyler.

Fibonacci dizeleri finans sektöründe de birçok alanda kullanılmaktadır. Yatırımcıların gözünde sağlam bir indikatör olan bu teknik inceleme sistemi sizlere sayı okuyarak para kazanma kapılarını aralar. Kripto borsada fibonacci nedir denildiğinin de analizcilerin gözünde para kazanma yöntemi denilebilir. Fibonnacci içerisinde de birçok kural barındırmaktadır. Bu anlamda para kazanma hırsına yenik düşmeden araştırmalarınızı iyi yapmanız faydanıza olacaktır.

borsada-fibonacci-nedir

4- Fibonacci Destek Direnç Ne Demek?

Borsada fibonacci nedir araştırmanızdan önce teknik analizler konusunda araştırmada bulunduysanız mutlaka destek ve direnç çizgileri kulağınıza çalınmıştır. Destek direnç noktalarını hiç duymayanlar için ise basit bir açıklama yapılabilir. Destek çizgileri fiyatların belirli bir noktaya kadar düşüş yaşayıp burada destek göreceğini ve buradan aşağıya düşmeden tekrar yukarı yönlü hareket edeceğini gösterir.

Borsada direnç çizgileri ise fiyatlardaki yükselişin durması beklenilen çizgidir. Direnç noktaları maksimumu kâr realizasyonu yapmanıza olanak sağlar. Fibonacci de bu aşamada sizlere destek ve direnç noktalarınızı belirlemenize olanak sağlar. Fibonacci analizi üzerinden nerede işlem açıp nerede en yüksek kârla satabileceğinizi kolayca belirleyebilirsiniz.

borsada-fibonacci-nedir

5- Fibonacci Borsa Hesaplama Nasıl Yapılır?

Borsada fibonacci nedir diye başladığınız bu yolda artık teknik analiz yapabilecek noktaya geldiniz. Fibonacci grafik üzerine yerleştirilmeden önce belli başlı sayı aralıkları seçilir. Seçilen aralıklara dikkat edildiğinde teknik analiziniz size altın oranları verecektir. Fibonacci de altın oran olarak 0,618 ve 0,382 sayılarına yakın değerler bulunur.

Altın oran hesaplamasını kendiniz yaparsanız da bu sayılara yakın değerler elde edersiniz. Hatırlayacağınız üzere altın oranı bulmak için bir sonraki sayı bölü kendinden önceki sayı yaparak sonuçları denetleyebilirsiniz. Borsa üzerine kurulan fibonacci de bu değer aralıkları size en sağlam destek ve direnç noktalarınızı kolayca hesaplama fırsatı sunacaktır.

borsada-fibonacci-nedir

Fibonacci Yorumlaması Nedir | Borsada Fibonacci Nedir?

Para piyasasında yer alan kişiler “borsada fibonacci nedir?” konusu hakkında bilgi sahibi olduklarını düşünüyorlarsa borsa hakkında yorumlamalar yapabilir. Peki bu yorumlamalar nasıl yapılır? Hepinizin bildiği üzere yorum bir olay karşısındaki olabileceğini düşündüğünüz tahminlerinizi kendi nedenlerinizle açıklamanızdır.

Fibonacci kullanarak grafik tahminlerinizi sunmanızda fibonacci yorumlaması nedir sorusuna yanıttır. Sizde bu piyasada yüksek kârlar elde ekmek istiyorsanız teknik analiz kısmında kendinizi geliştirmeniz önemlidir. Borsada fibonacci nedir araştırması yaptığınız gibi diğer teknik analiz kısımlarında da araştırmalar yaparak kısa sürede kendinizi geliştirebilir ve kolay para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 2022 Binance Global Rehberi | Binance Global Hakkında Tüm Merak Edilenler!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!