USD32,51
EURO34,82
JPY0,211600
RUB0,345800
GBP40,69
EURO/USD1,07
BIST9.549,53
GR. ALTIN2.490,69
BTC62.789,29

2022 Binance Global Rehberi | Binance Global Hakkında Tüm Merak Edilenler!

binance-global
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance global rehberi niteliğindeki bu yazıda Binance kripto borsasına ilişkin tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik Binance hakkında bilgi sahibi olurken karmaşık kelimelerden kaçınılarak yalın ve sade bir dille daha kolay anlamanız hedeflenmektedir. Binance temel başlangıçtan profesyonel bir yatırımcıya dönüşmek için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Binance global bir kripto para borsasıdır. Global kelimesinden anlaşılacağı üzere dünya çapında herkesin erişim sağlayabildiği bir kripto borsasıdır. Kripto para borsası dünya çapında işlem gördüğü için mübadili uygulamalara göre çok daha fazla kripto para birimi buldurmaktadır.

Kripto para piyasalarında işlem yapacak olursanız bazı alt coinlerin diğer uygulamalarda işlem görmediğini fark edeceksiniz. Global binance de ise alt ve üst coinler ile birlikte piyasaya yeni giriş yapmış coinlerde dahil güvenle işlem yapma fırsatı bulabilirsiniz. Erişimin sınırsız olduğu bu borsada kârlılığınızı arttırabilirsiniz.

Kolayca Binance Global Hesap Açma İşlemi!

binance-global

Binance global hesap açma konusunda tereddüt etmeyin! Hesap oluşturma işlemi oldukça basit ve uğraşsızdır. Hesap açacak kişiler öncelikle bu sistem üzerinden hangi işlemleri yapacaklarını bilmelerinde fayda vardır. Binance kripto borsa piyasasına para yatırma işlemi yapmayacaksınız sizin bu uygulamadan para kazancı elde edemezsiniz.

Binance hesap açma işlemi için binance.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Binance üzerinde bir üyeliğiniz yok ise giriş ekranında üye ol sekmesi karşınıza çıkacaktır. Üye ol butonuna tıkladığınızda sizden boş alanları istenilen kriterlere göre doldurmanız istenecektir. Boşluklar doldurulduktan sonra kaydol derseniz üyelik işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Binance Global Giriş Nasıl Yapılır?

Binance global uygulaması telefon veya tabletlerinizde yer almıyorsa öncelikle Binance global indir diyerek işleme başlayabilirsiniz. Android market ya da İOS marketten bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bilgisayardan girmek isterseniz web sitesi üzerinden direkt bağlantı sağlayabilirsiniz. Cihazınızda indirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamaya giriş yaptığınızda direkt erişim sağlanmaz.

Global borsa uygulaması üzerinden giriş yapabilmeniz için bir üyeliğe ihtiyaç duyacaksınız. Üyelik oluşturmak için hemen kaydol seçeneğine tıklayarak üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Akabinde uygulama üzerinden oluşturulmuş üyeliğe ait mail veya telefon numarası girilir. Sonraki adımda ise şifre girerek giriş yap diyebilirsiniz. Artık sizde bir Binance kullanıcısı oldunuz bile!

Binance Global Kimlik Doğrulama Nedir?

binance-global
Binance Global

Binance global şirketi sizin ve varlıklarınızın güvenliği için bazım yollar izlemektedir. Bunların arasında kimlik doğrulama işlemini de bulundurmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti mensubu vatandaşlar kimlik bilgilerini sistem üzerinden girerek doğrulama yapıp bu adımı geçebilirler.

Kimlik doğrulama işlemi önemli bir adımdır. Şifrenizi unuttuğunuzda veya hesap çalınma riskiyle karşılaşıldığında kimlik bilgilerinize erişim sağlayamayan insanlar yerinize işlem yapmayacaklardır. Bu noktada kimlik doğrulaması mutlaka yapılmalıdır. Binance sizin güvenliğiniz için kimlik doğrulaması yapmadan uygulama üzerinden işlem yapmanıza olanak sağlamamaktadır.

Binance Global İki Adımlı Doğrulama Ne Demek?

İki adımlı doğrulama günümüzde birçok uygulama üzerinde kullanılmaktadır. Binance global para borsası da güvenliğe verdiği önem neticesinde bu doğrulama yöntemini karşınıza çıkarıyor. Binance para piyasasının temel amacı giriş yapan kişinin gerçekten siz olduğunuzu ispatlama amacıyla bu aşamayı karşınıza çıkartıyor.

İki adımlı doğrulama aşaması bu noktada sizi uğraştırmayacak basit bir prosedürdür de düzenlenmiştir. Tek yapmanız gereken telefon numaranızı binance üzerinden tanıtmanızdır. Para borsasına giriş yaparken uygulama telefonunuza bir şifre gönderecektir. Gönderilmiş şifre doldurulması gereken alana girilmesiyle birlikte iki adımlı doğrulama işleminiz gerçekleşmiş olacak.

Binance Global Güvencesi ile Nasıl İşlem Yapılır?

binance-global

Binance global kurumsallığını ilan etmiş uzun sürelerdir varlığını sürdüren büyük bir kripto borsa uygulamasıdır. Bu piyasada işlem yapmak hem çok kolay hem de oldukça güvenlidir. Binance üzerinden alım satım yapmaya işlem açmak ya da kapatmak denir. Unutmayın ki bu adımlara geçmek için mutlaka doğrulamalarınızı yapmanız gerekir aksi taktirde kesinlikle işlem yapamazsınız.

Binance borsasında işlem açmak için hesabınızda bulundurmanız gereken para ya da herhangi bir coin olmalıdır. Binance piyasasında portföyünüzde ikisinden biri mevcutsa alım, satımlara başlayabilirsiniz. Eğer bir bakiye bulunmuyorsa cüzdanınıza bakiye yüklemesi yapmanız gerekmektedir. Bakiye yükleme işlemi yapıldıktan sonra borsa piyasasında bulunan tüm coinler üzerinden al sat yaparak kâr elde edebilirsiniz.

Binance Global Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance global para yatırma işlemlerinizde kafanız biraz karışabilir. Bunun nedeni global bir kripto borsası olduğu için direkt olarak TL ile bakiye girişi olmamaktadır. Global Binance temel para birimi olarak doları baz almaktadır. Bu nedenle önce paranızı dolara çevirmeniz gerekmektedir. Bu aşama gözünüzü korkutmasın oldukça basit bir aşamadır.

Binance TR uygulamasına TL yüklemek mümkündür. Buraya yükleyeceğiniz TL bakiye sistem üzerinden tek tıkla USDT birimine çevrilebilir. USDT ise Global Binance’de doların karşılığıdır. USDT birimini çevirdiğiniz paranızı artık kolayca global hesabınıza transfer edebilirsiniz. Yazının devamında bu adımları nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Binance TR Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

binance-global

Binance şirketi Türkiye’de yaşayan kullanıcıların kripto borsa piyasasında rahatça işlem yapabilmeleri için Binance TR uygulamasını geliştirmiştir. Binance TR üzerinde globalde olduğu gibi alım ve satım yapabilirsiniz. Bunun dışında ise global hesabınıza ücretsiz para transfer işlemleri içinde kullanabilirsiniz.

Binance TR para yatırma işlemleri oldukça basittir. Binance TR uygulaması üzerinde cüzdanım sekmesinden para yatırma butonuna tıklayın. Binance bu adımda size özgün bir IBAN numara paylaşacaktır. Paylaşılan IBAN numarasına dilediğiniz banka ya da farklı platformlardan para transferi yaparak işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Binance TR’den Binance Global’e USDT Transfer İşlemleri!

Binance global hesabınıza Binance TR üzerinden para göndermek için ek ücret ödemenize gerek yoktur. Global ve TR hesaplarını kolayca birbirine bağlayarak Global hesabınıza hemen bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için Binance TR üzerinden Binance.com hesabıyla oturum açın demeniz gerekmektedir.

Global üzerinde oluşturduğunuz üyelikle bilgilerini girerek Binance TR üyeliğini de başlatmış olursunuz. Bu aşamada TR içinde Binance bazı bilgilerinizin doğrulanmasını isteyecektir. Doğrulama adımı yapıldıktan sonra ise artık Binan TR ve global hesaplarınız birbirine bağlanmış demektedir.

Binance TR üzerinden cüzdanım sekmesine tıklayarak burada bakiye ve tutarlarınızı görebilirsiniz. Binance cüzdanım sekmesinden Transfer seçeneğine tıklayın. Daha sonra ise USDT veya herhangi bir coin seçeceksiniz. Alıcı kısmından Binance global hesabınızı seçerek gönder derseniz global hesabınıza para transfer işleminiz gerçekleşmiş olur.

Binance Global İşlem Açma Nasıl Yapılır?

binance-global

Binance global üzerinden üyelik, doğrulama ve para yatırma işlemlerinizi tamamladıysanız para kazanmak için işlem açmaya başlayabilirsiniz. İşlem açmadan önce kendinize bir kripto para birimi belirlemenizde fayda vardır. Kripto borsasında en büyük kripto para birimi Bitcoin’dir. Bitcoin üzerinden işlem açmak istediğinizi varsayın.

Binance uygulamasından market alanına tıklayın ve üstte yer alan spot ikonuna bastığınızda karşınıza tüm kripto paralar çıkacaktır. Bitcoin karşınıza çıkmadıysa arama yerinden BTC yazarak erişim sağlayabilirsiniz. Kripto paranızı bulduysanız üzerine tıklayarak bu coine ait tüm verilere ulaşabilirsiniz.

Bitcoin üzerinden analizlerini yaptıysanız ve fiyatın yükseleceğini düşünüyorsanız buy butonuna tıklayın. Sonraki adımda BTC ne kadar tutar yatırmak istediğiniz belirleyin. Belirlenen miktar neticesinde buy BTC’ye tıklarsanız işlem açmış olursunuz. Binance kripto piyasasında işlem açmak bu kadar kolaydır.

Binance Global İşlem Kapatma Nasıl Yapılır?

Binance global üzerinden işlem açma aşamasından sonra bilmeniz gereken aşama işlem kapatmadır. Yatırım yaptığınız coin artışa geçmiş ve artık kârınızı alıp işlemi kapatmak istiyorsanız bu adım oldukça basittir. Cüzdanınızdan ya da market üzerinden satın aldığınız coine tıklayıp shell derseniz işlemi kapatmış ve içeride bulunan parayı bakiyenize eklemiş olursunuz.

İşlem kapatmanın her zaman kârlılıkla sonuçlanmayacağınız bilmeniz sizin için bir avantajdır. Yatırım yaptığınız kripto para artışa geçebileceği gibi büyük düşüşlerde yaşayabilir. Kripto para biriminin değer kaybettikçe sizin paranızda eriyecektir. Eğer paranızın daha çok erimesini istemiyorsanız düşüş esnasında da işlem kapatma yaparak zararınızı minimuma indirebilirsiniz.

Adım Adım Binance Global Para Çekme İşlemi!

binance-global

Global crypto para borsasından para çekmek isteyenlere kötü bir haber! Türkiye’deki herhangi bir banka hesabınıza global üzerinden direkt para çekme işlemi yapılamamaktadır. Global Binance ne yazık ki bu işleme onay vermemektedir. Nasıl para çekeceğim diye düşünüyorsanız endişelenmeyin işlem oldukça basittir.

Binance para yatırma işleminde olduğu gibi para çekme işleminde de devreye Binance TR girmektedir. Paranızı Binance TR’ye geçirerek buradan kendi banka hesaplarınıza paranızı güvenle çekebilirsiniz. Sıkça sorulan sorulardan biride bu işlemlerin yasal olup olmadığıdır. Kripto para piyasasında bu işlemler tamamen yasaldır. Binance güvencesi ile işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Globalden Binance TR’ye Transfer İşlemi!

Global Binance üzerinden varlıklarınızı Binance TR’ye transfer etmeniz durumunda TR üzerinden kolayca banka hesaplarınıza para aktarımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için global üzerinden cüzdana girerek transfer sekmesine tıklayıp elinizde bulundurduğunuz varlığı Binance TR hesabına kolayca transfer edin.

Binance TR hesabınıza transfer ettiğiniz paranız kısa sürede cüzdanınıza geçecektir. Cüzdanınıza paranızın aktarıldığından emin olduysanız artık paranızı banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Binance TR üzerinden para çekme sekmesine tıklayın ve para aktarmak istediğiniz IBAN bilgilerini girin ve işlemi onaylayın. Global Binance üzerinden bu şekilde basitçe para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Global İletişim 7/24 Hizmet Verir mi?

binance-global

Binance şirketi ile iletişime geçmek isteyenler telefon üzerinden firmaya kesinlikle ulaşım sağlayamayacaktır. Bunun sebebi ise Binance şirketinin sizlere sunduğu telefon desteklerine ilişkin bir hizmet bulundurmamasıdır. Binance firması ile iletişime geçmek için yapmanız gereken web sayfası üzerinden destek birimine sorununuzu yazmanız ya da mail atmanızdır.

Binance tarafından müjdeli bir haber ise firma 7/24 canlı destek hizmeti sunmaktadır. Fakat bu noktada tarafınıza dönüşlerin süresi yoğunluk durumuna göre farklılıklar gösterebilir. Global iletişime ilişkin kullanıcı yorumlarına bakıldığında genelde müşteri hizmetlerine erişim çok kısa sürelerde gerçekleşmektedir.

Binance Global Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Binance hesap silme işlemi basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Öncelikle kullanıcıların canlı destekten görüşme başlatması gerekiyor. Görüşme sırasında hesap silme talebinin olduğu iletilmelidir. Talep sonrası bir kağıda okunacak şekilde olması şartıyla ‘Ad, soyad, hesap numarası’ yazılmalı. En alta da ‘Hesabımı sildirmek istiyorum’ notu düşülmelidir.

Not kameraya gelecek şekilde ve yüzünüz de net görünecek şekilde fotoğraf çekmelisiniz. Fotoğrafın net olmasına dikkat edin. Bu fotoğrafı görüşme yaptığınız kişiye iletmelisiniz. İlgili kişi sizin için hesap silme konusunda işlemleri başlatacaktır. Dakikalar içerisinde hesabınız tamamıyla silinecek ve bilgiler ortadan kaldırılacaktır.

İlginizi Çekebilir: 2022 Yılında Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!