USD32,82
EURO35,68
JPY0,215100
RUB0,380700
GBP42,63
EURO/USD1,08
BIST10.991,57
GR. ALTIN2.528,60
BTC65.409,83

Jant Tamiri Fiyatları 2022 : Güncel Fiyat Listesi

jant-tamiri-fiyatlari
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jant tamiri fiyatları 2022 yılında insanlar için önemli bir unsur haline geldi. Fiyatlardaki sürekli artışlar yeni jant alma olasılığını düşürüyor. Bu nedenle bireyler jant satın almak yerine tamir işlemlerini daha çok tercih ediyor. Fakat bu aşamada fiyatlar belirtildiği üzere satıl alma ya da tamir yaptırma arasında belirleyici etmendir.

Peki 2022 yılında jant tamiri yaptırmak mı satın almak mı daha avantajlıdır? Bu aşamada karar verebilmek için jantlarınızdaki hasarın büyüklüğü önemlidir. Jantlarınızda yarıklar ve kırıklar var ise tamir bedeli satın alma fiyatını geçebilir. Bu aşamada netlik kazanmak için hasar boyutu firmaya bildirilerek fiyat alınması karar vermenize yardımcı olacaktır.

En Uygun Jant Tamiri Fiyatları 2022 Yılında Nasıl Bulunur?

Jant tamiri fiyatları 2022 yılında sıklıkla araştırılmaktadır. En uygun fiyatlara tamir işleminizi yaptırmak istiyorsanız sıkı bir piyasa kontrolü yapmanız gerekir. Sebebi ise lastik jant tamirinin çok sayıda firma tarafından yapılmasıdır. Bu durum göze korkutucu gelse de sizin için büyük bir avantajdır.

Jant tamiri yapmakta olan firma sayısı arttıkça rekabet nedeniyle fiyatlarda düşüşler yaşanacaktır. Yaşanan rekabeti fırsata çevirmek ise sizin elinizdedir. En uygun fiyata jant düzeltme işlemleri için şirketlerden fiyat listesi alın. Aldığınız fiyatlar neticesinde şirketler arasında karşılaştırma yapın. Bahsedilen adımları izleyerek en uygun fiyatlara jant tamiri yapan firmayı bulabilirsiniz. 

jant-tamiri-fiyatlari
Jant Tamiri Fiyatları

Jant Tamiri Fiyatları 2022 Yılında Neye Göre Belirlenir?

Jant tamiri fiyatları 2022 yılında hesaplanırken birçok unsur göz önünde bulundurulur. Araç jant tamir yapımında kullanılan malzemelerden tutunda hasarın türüne kadar her detay fiyatların belirlenmesinde rol oynar. Bu aşamada jant düzeltme fiyatlarınızın netlik kazanması için hangi işlemlerden geçmesi gerektiği bilinmelidir. 

Şu durumlarda araç jantınız tamire ihtiyaç duyar;

  • Uzun süreli kullanımlar ve çarpmalar sonucu jantlar yamulma
  • Kaza veya çarpmalarda jantlarda oluşan kırıklar
  • Sürtme ile birlikte jantlarda meydana gelen çizikler
  • Araç jantlarındaki aşınma ve kabarıklar gibi problemlerde arabanızın jantlarında tamir gerekir. 

Yamuk Jant Düzeltme Fiyatı Ne Kadar?

Jant tamir hizmetleri arasında yamuk jant problemleri en çok görülenlerden birisidir. Herhangi bir kaza yaşanmasına gerek duymaksızın uzun süreli kullanımlarda kendiliğinden ortaya çıkar. Bahsi geçen kusurun erken fark edilmesi ve tamir işlemi görmesi son derece önemlidir. Aksi taktirde hem sürüş keyfini etkiler hem de kazalara sebebiyet verebilir.

Yamuk jant tamiri fiyatları 2022 yılında hasar boyutuna bağlı olarak değişiklikler gösterir. Küçük çaplı eğiklikler mevcut ise tamiri oldukça kolaydır. Oto lastik janttan çıkartılır ve özel makinelerle kastırma tekniği kullanılarak eski formuna getirilir. Akabinde rot balans ayarı yapılarak önceki dinamikleri kazandırılır. Konu hakkında kesin fiyat bilgisine sahip olabilmek için servis ya da yetkili firma ile görüşülmesi gerekir. 

Jant Tamiri Fiyatları 2022 | Kırık Jant Tamiri Ne Kadar?

jant-tamiri-fiyatlari

Kırık jant tamiri fiyatları 2022 yılında diğer tamir türlerine göre yüksek fiyatlara tekabül edebilir. Jantlarda meydana gelen kırılmalar aynı zamanda lastik tamirine de sebebiyet verebilir. Tüm bu nedenlerden dolayı fiyatları diğer tamir türlere göre daha yüksektir. Bahsi geçen düzeltme türü için öncelikle janttaki kırık ve çatlaklar belirlenir.

 Sonraki aşamada ise hasarlı bölge kaynak yöntemiyle birbirine tutturulur. Jantta pürüzsüz bir görüntü elde etmek için zımpara ve boya işlemleri yapılır. Jantta yaşanan değişiklikler neticesinde tekrardan rot ayarı yapılır. Jant lastik zarar gördüyse lastik değişimi yapılır. Yapılan işlemler sonucu fiyatlar belirlenir. 

Çizik Jant Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

Çizik jant tamiri fiyatları 2022 yılında diğer tamir türlerine göre daha ucuz olmasına rağmen işçiliği daha zordur. Nedeni ise jant yüzeyinde meydana gelmiş çizikler zımparalama yöntemiyle giderilmektedir. Bu aşamada zımpara işlemi yavaş ve dikkatli yapılmalıdır. Aksi taktirde farklı çiziklerde meydana gelebilir. 

Fiyatlarını konusunda ise kesin bir şey söylemek çokta mümkün değildir. Jant üzerindeki çiziklerin derinlikleri işçiliği arttıracağı için fiyatlar bu doğrultuda farklılık gösterir. Çizik jant tamiri fiyatları 2022 yılında ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız yetkili bir firma ile görüşerek fiyat almanız daha doğru olacaktır. 

Jant Tamiri Fiyatları 2022 | Jant Tamiri ve Boyama Fiyatları

jant-tamiri-fiyatlari

Jant boyama işlemleri tamir gerektirmeksizin keyfi olarak da yapılmaktadır. Alışıla gelmiş renklerden sıkıldıysanız ya da jantlarınızda aşınmalar meydana geldiyse bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki boyama ve jant tamiri fiyatları 2022 yılında ne kadar? Jantlardaki renk değişimlerinin fiyatları için kullanılan boya, malzemeler ve işçilik gibi unsurlar fiyatları belirler.

Güncel dönemde fiyatlarda sürekli değişiklik yaşanması nedeniyle kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Jantınız için bir renk seçin ve firmaları dolaşarak boyatma işlemi hakkında fiyat bilgisi toplayın. Firmaların önceki yaptığı işçilikleri de göz önü bulundurarak en uygun fiyatlı boyama işlemini yaptırın. 

Jant Tamiri Yapan Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

jant-tamiri-fiyatlari

Yukarıda da belirtildiği üzere çok sayıda jant tamiri yapan firma mevcuttur. Fakat tüm firmaların aynı fiyat ve kalitede işlemleri gerçekleştirmediği bilinen bir gerçektir. Bu nedenle ilk dikkat edilmesi gereken nokta en uygun jant tamiri fiyatları 2022 yılında hangi firma tarafından yapıldığıdır. 

Fiyat tespiti yapıldıktan sonra ise firmaların bu işlemleri ne kadar düzenli ve kaliteli yaptığına mutlaka dikkat edilmeniz gerekir. Eğer bu araştırmalara harcayacak zamanınız yok ise hiç endişe etmeyin! Dr Jant firması ziyaret edin ve güvenli hizmet almanın keyfini çıkarın. Jant firması bu alanda profesyonel ekibiyle sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

Kaynak : Ankara Jant Boyama

İlginizi Çekebilir: 2022 Franke Servis Ankara Şubeleri | Franke Servis Ücreti Ne Kadar?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!