USD33,03
EURO35,98
JPY0,209000
RUB0,375600
GBP42,87
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.579,55
BTC64.767,12

Mobil Ödeme ile VDS Alma!

mobil-odeme-ile-vds-alma
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mobil ödeme ile VDS alma, internet sitesi kurmak isteyen kişilerin mutlaka duyacağı ve araştıracağı bir olaydır. İnternet sitelerinin bu denli artmaya ve açılabilirliği göz önünde bulundurulduğunda sanal ortamda barınmak zorlaşmıştır.

Mobil ödeme ile VDS alma, alan adı hosting gibi terimlerle içli dışlı olmak da barınmak için önemlidir. Sitelerin uygun şekilde işlemesi için bazı yeterliliklere ve donanımlara sahip olması gerekir. Bundan dolayı da detaylı araştırılmalar yapılmaktadır.

VDS Nedir?

Virtual hosting türlerinden birisi olan VDS, Virtual Dedicated Server ifadesinin kısaltılmış halidir. Bulut teknolojisinden yararlanan VDS sunucuları kullanıcılarına farklı şekilde kullanabilecekleri sanal sunucu sağlar. VDS sunucularda kiralanmış olan sunucu, asıl sunucunun bulut sistemi şeklinde ayrılmış olan bölümüdür.

Bu sayede bulut sunucu kullanıcıya özel biçimde bir kullanım sağlar. Ana sunucuya erişimi olan diğer kullanıcıların sizin kullanmış olduğunuz bulut sunucuya erişimi olmamaktadır.

mobil-odeme-ile-vds-alma
Mobil Ödeme ile VDS Alma

Mobil ödeme ile VDS alma sonucunda alınan VDS, sanallaştırma teknolojisinden öte bir sunucuya ait donanımların birbirinden ayrı olarak daha küçük sunuculara ayrılmasını esas alıyor.

Web sitelerinde VDS kullanan sahipler ya da yöneticiler kendileri için özel şekilde ayrılmış işlemci ve RAM gibi kaynaklara sahip olur. Bu sahiplik de VDS sayesinde sağlanıyor. VDS izolasyon ve performans özelliklerinden dolayı etkili bir sanal sunucu çözümüdür.

VPS ile VDS Arasındaki Farklılıklar Nerede Yaşanır?

mobil-odeme-ile-vds-almaSanal sunucular arasında iki tür virtual hosting bulunur. Altyapı bakımından VDS ile Virtual Private Server sunucuları birbirine son derece benzerdir. VPS sunucusu da aynı VDS gibi fiziksel bir sunucunun sanallaştırılmış halidir. Temel farklar da bu noktada ortaya çıkar. VDS ile VPS arasındaki bazı farklar:

 • VDS’de donanımsal ortak kullanım varken VPS’de yazılımsal kullanım vardır.
 • VDS kullanılan sistemde kaynak paylaşılmazken VPS kullanan sistemlerde kaynaklar paylaşılır.
 • VDS’ye nazaran VPS daha ekonomiktir.
 • Kontrol mekanizması açısından VPS daha güçlü bir mekanizmaya sahiptir.
 • VDS’de bulunan web sitelerinin performansı birbirinden etkilenmezken VPS’de performanslar birbirinden etkilenebilir.

Mobil Ödeme ile VDS Alma Nasıl İşler?

Mobil ödeme ile VDS alma işlemi birkaç noktada basittir. Mobil ödeme ile VDS alma için öncelikle web hosting paketleri, windows bayi hosting paketleri, hosting paketleri satışı ya da VDS sunucu kiralamaya imkan sağlayan firmalar bulunmalıdır.

Daha sonrasında bu firmanın sunduğu sanal sunucu, hosting, alan adı alma gibi oluşturulan paketleri incelenmelidir. Mobil ödeme ile VDS alma fırsatı sunan yazılım şirketleri olmasına dikkat edilmelidir. Daha sonrasında sunulan SSL sertifikaları, yazılımlar ve özelliklere bakılarak ihtiyaca uygun paket seçilmelidir.

mobil-odeme-ile-vds-almaSitede üyelik hesabı açarak alışveriş tamamlanır. En son ödeme alanına gidildiğinde mobil ödeme ile VDS alma butonuna tıklanarak sunucuya sahip olabilirsiniz. Bu ödeme türünde ödeme telefon faturası üzerinden alınır. Bazı operatörlerin kullanıcıları bu ödeme türünü kolayca kullanabilirken bazı kullanıcılar kullanamamaktadır.

Ödeme yap alanında mobil ödeme ile VDS alma imkanı bulunmuyorsa kredi kartı, banka kartı ile rahatça ödeme yapılabilir.

Mobil ödeme ile VDS Alma Hangi Sitelere Fayda Sağlar?

mobil-odeme-ile-vds-almaVDS kullanmak bazı web siteleri için daha iyi olacaktır. VDS’nin sunduğu ve sağladığı imkanlara göre siteler için doğru sanal sunucu seçmek son derece önemlidir. Ek olarak e- ticaret yapan sitelerde de VDS kullanımı sonucunda istenen verim alınabilmektedir. Mobil ödeme ile VDS alma şu siteler için önemli olabilecektir:

 • Yavaş yükleme problemi yaşayan siteler,
 • Trafik dalgalanma sorunu yaşayan internet siteleri,
 • Yüksek kaynağa gereksinim duyulan internet sitelerinde.

Mobil Ödeme ile VDS Alma Ne Yönde Avantaj Sağlar?

mobil-odeme-ile-vds-almaBölünmüş sunuculardan olan VDS kullanıcılarına bazı yönde avantajlar sağlar. Sahip olduğu ve müşterilerine sunduğu özelliklerle VDS şu şekilde avantaj sağlayabilir:

 • VDS kullanıldığında kaynaklar paylaşımsız kullanılır. Bu sayede diğer kullanıcıların performansları birbirinden etkilenmez.
 • VDS, site sahiplerine root imkanı sunduğundan site üzerinde daha fazla kontrol sahibi olma fırsatı sunar.
 • İhtiyaç kapsamında kaynak arttırımı olanağı sunar.
 • Mobil ödeme ile VDS alma sonucunda internet sitesinde yaşanan trafik yoğunluğu ile başa çıkılabilir.
 • Güvenli yazılımı kurma imkanı da sunar.
 • Sitelerde yaşanan geç yüklenme sorununu da ortadan kaldırır.

VDS Almanın Dezavantaj Sağladığı Alanlar Var Mı?

mobil-odeme-ile-vds-almaSunucular arasında avantajlar olduğu gibi dezavantajlar da bulunur. Mobil ödeme ile VDS alma her ne kadar avantajlı olsa da dikkat edilmesi gereken dezavantajları da vardır. Bunlar şu şekildedir:

 • VDS bulunan web sitesinde dedicated sunuculara göre daha az yetki sahibi olursunuz.
 • VDS’nin sunucu kaynakları diğer sistemlere nazaran daha kısıtlıdır.
 • Yüksek performans ortaya koymasına rağmen tek kullanıcıya ait olan dedicated sunucunun gücüne erişemez.
 • VDS sunucusunda yazılım özelleştirilmesi için kullanıcının teknik bilgilere sahip olması gerekir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!