USD32,71
EURO35,45
JPY0,204300
RUB0,372000
GBP42,02
EURO/USD1,08
BIST10.864,08
GR. ALTIN2.488,42
BTC57.123,53

Spotify Turkcell Mobil Ödeme Kolaylığı Nedir?

spotify-turkcell-mobil-odeme
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spotify Turkcell mobil ödeme yöntemi de son zamanlarda sıkça kullanılan alternatif bir ödeme yoludur. Yeni zamanların gözde müzik dinleme uygulamalarından olan Spotify, kullanıcılarına ödeme seçeneklerini geniş bir yelpazede sunmuştur.

Spotify Turkcell Mobil Ödeme Nedir?

Spotify Turkcell mobil ödeme yöntemi , uygulama kullanım bedelinin cep telefonu faturasına yansıtılmasını içerir. Bu ödeme türünde seçilen ve kullanılan paketin tutarı faturasız hatta anında bakiyeden düşürülmektedir.

spotify-turkcell-mobil-odemeFaturalı hatta ise fatura kesim tarihinde kesilecek olan son faturadan tutar tahsil edilmektedir. Bu yöntemden Turkcell ve Türk Telekom gibi sayılı birkaç operatörün kullanıcıları faydalanabiliyor. Bu operatörün kullanıcıları faturalı veya faturasız hatlarla kolayca Spotify Turkcell mobil ödeme işlemini gerçekleştirebiliyor.

Spotify Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

spotify-turkcell-mobil-odemeSpotify Turkcell mobil ödeme türü kart veya nakit gerekmeyen bir ödeme türüdür. Bu ödemede hattın, Spotify uygulaması kullanan kişiye ait olma zorunluluğu yoktur. Bu adımdan sonra izlenecek yollar şu şekildedir:

 • Spotify hesabına sahip değilseniz öncelikle Spotify premium ya da farklı bir Spotify hesabı açıp, üyeliğinizi başlatmalısınız,
 • Ödeme için girilmesi gereken kart bilgileri sayfasına gelindiğinde kart simgelerinin yanındaki üç noktaya tıklanmalısınız,
 • Burada ‘Kart ve Mobil ile Ödeme Yap’ seçeneğine tıklamalısınız,
 • ‘Mobil Ödeme Yap’ seçildiğinde Spotify Turkcell mobil ödeme işareti yer alacaktır.
 • Daha sonra karşınıza çıkan sayfada operatör seçilerek cep telefonu numarası girilmelidir.

Bu adımlardan sonra cep telefonunuza bir kod gelecektir. Ekranda istenen yere girildikten sonra ‘Abone Ol’ butonuna basıldığında premium üyelik o anda başlayacaktır.

Üyelik başlatılan gün yenilenir. 30 gün hattın ilk fatura kesim tarihinde fatura edilir ve bakiyeden ücret tahsil edilir. Faturalı hatta sahip üyeler, duruma göre üyelik aidatını 30 gün olmadan ödemek zorunda da kalabilir.

Spotify Ödemesi Kaç Farklı Şekilde Yapılır?

Spotify müzik uygulaması kullanan kişiler için ödeme yöntemleri birden fazladır. En bilinen ve sık kullanılan yöntem banka kartı ya da kredi kartı ödemesi olsa da bu iki yöntem dışında da seçenek vardır. Bu seçenekler Spotify kullanıcılarının ülkelerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Spotify ödeme yöntemleri şu şekildedir:

 • Banka kartı
 • Kredi Kartı
 • Hediye Kartları
 • PayPal
 • Ön ödemeli kartlar
 • Cep telefonu faturası
 • Kullandıkça öde

Bu yöntemlerden birisi uygulamaya ilk abone olunduğunda belirlenmektedir. Örnek olarak ilk üyelikte ödeme türü Spotify Turkcell mobil ödeme olarak seçildiyse bir sonraki ödemelerde de Spotify Turkcell mobil ödeme üzerinden olacaktır.

Spotify Premium Ödemesi Farklı Mıdır? Seçenekleri Nedir?

Spotify premium reklamsız, kesintisiz ve yüksek kalitede müzik, podcast dinlenmesine olanak sağlayan bir sürümdür. Bu hesap türünde ödeme yöntemleri de Spotify banka kartıyla, kredi kartıyla, mobil ödeme, hediye kartları şeklinde sıralanabilir.

Bu yöntemler premium ya da diğer uygulamalar için aynıdır. Genel olarak Spotify için hemen hemen ödeme yöntemleri benzerdir. Bazı yöntemler ülkelere göre değişebilse de detaylı bilgiler Spotify resmi sitesinde belirtilmiştir.

Spotify Ödeme Yapılamama Durumlarında İzlenecek Yollar Neler?

Spotify uygulamasında ödeme alınamama durumları da yaşanabilen sorunlardandır. Bu sorunlar ödeme yöntemleriyle alakalı olabildiği gibi uygulama hatası da olabiliyor.

Herhangi bir ödeme alınamadığı durumlarda kontrol edilmesi gereken noktalar vardır. İlk olarak ödeme sağlanan kartın bakiyesi kontrol edilmelidir. Kartla alakalı yaşanan bir sıkıntı varsa (diğer alışverişlerde de ödeme sağlanamaması, kart bloke olması vs.) bankayla görüşmek en doğru karardır.

spotify-turkcell-mobil-odeme
Spotify Turkcell Mobil Ödeme

Kartla alakalı bir sıkıntı yok ancak yine de ödeme alınamıyorsa birkaç gün beklenmelidir. Bu süreden sonra ödeme tekrar denenmelidir. Şayet hala daha ödeme alınamıyorsa ve olabilecek tüm durumlar değerlendirilip, düzeltildiyse sorun uygulamayla alakalı olabilecektir. Bu durumda da yetkililerle görüşmek doğru bir adımdır.

Ödeme alınmadığı zamanlarda Spotify premium üyeliği hemen sonlandırılmaz. Daha sonraki günlerde tekrardan ödeme alınmaya çalışılır.

Spotify Ödeme Yöntemi Değişikliği Neden Yapılır? Nasıl Yapılır?

Spotify ödeme yöntemi değiştirme olanağı da bulunmaktadır. Üyelik oluşturulduğu zaman ilk olarak seçilen ödeme türü değiştirilebiliyor. Spotify Turkcell mobil ödeme türünü seçtiyseniz ödeme türünü banka, kredi kartı veya başka seçeneklerle değiştirebilirsiniz.

spotify-turkcell-mobil-odemeÖdeme bilgilerini değiştirmek ya da güncelleştirmek için izlenecek adımlar:

 • Spotify web sitesi üzerinden hesap sayfasında oturum açılmalıdır,
 • Plan altında, ödeme yönteminin yanında yer alan ‘Güncelle’ butonuna tıklanmalıdır,
 • Yeni bir mobil ödeme yöntemi girilmelidir.

Bu adımlarla birlikte artık ödeme türü değişecek ve bir sonraki seferde ücret yeni belirlenen yöntemle sağlanacaktır. Spotify ödemesi yapılamama durumunda ödeme yöntemi değişikliği de sorunu gidermeye yönelik olacaktır.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!