USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC62.461,54

4 Farklı Bankada Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

online-kredi-basvurusu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Online kredi başvurusu, son gelişen bankacılık teknolojisinde kredi başvurusu için şubeye gitmeyi gerektirmeyen sistemdir. Kredi başvuruları için önceden banka şubesine gitme zorunluluğu bulunurken online kredi başvurusu olanağı sayesinde bu zorunluluk ortadan kalkmıştır.

Online Kredi Başvurusu Nedir?

Online kredi başvurusu, şubeye gitmeden SMS, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık sayesinde kredi başvurusunda bulunmaktır. Bu sistem sayesinde şubeye gitme zahmeti ortadan kaldırılarak güvenli bir şekilde kredi başvurusunda bulunulur.

Online Kredi Başvurusu Yapılabilecek Kredi Türleri Neler?

Kredi türleri de kendi içlerinde ayrılmakta olup bazı türler için şubeye gitme zorunluluğu vardır. Bazı bankalar online kredi başvurusu ile çoğu kredi türünü müşterilerine vermektedir. Başvuru yapılarak alınabilecek krediler kısacası şöyledir:

 • İhtiyaç kredisi,
 • Bireysel ihtiyaç kredisi,
 • Anında yeni yıl kredisi,
 • Tüketici kredileri.

Bunlar online kredi başvurusu kapsamında kolayca verilebilecek kredilerdir. Konut kredisi, taşıt kredisi veya bu tarzdaki kredileri de online başvuru ile kabul eden bankalar bulunur. Araştırmalar sonucunda bu krediler için de online başvuru fırsatı sunan bankalardan kredi başvurusu yapılabilir.

Ziraat Bankasında Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

online-kredi-basvurusuTürkiye’nin 1863 yılında kurulan ilk bankası olan Ziraat Bankası da bireysel ve kurumsal müşterilere hizmet vermektedir. Verilen hizmetler arasında mevduat, kredi kartları ve kredi gibi ürünler bulunur. Kredi kartı veya kart başvuruları gibi Ziraat Bankası müşterilerine vadeli olarak online kredi başvurusu fırsatı sunmaktadır. Ziraat Bankasından online kredi başvurusu için izlenecek adımlar:

 • Ziraat mobil bankacılık uygulamasına girilmelidir.
 • İstenilen kredi türüne basılmalıdır.
 • Kredi türü seçildikten sonra vade süresi, tutar ve gelir bilgisi hesaplama araçlarına bilgiler girilmelidir.
 • Daha sonrasında bu bilgiler onaylanarak başvuruda bulunulabilir.

Ziraat Bankası için SMS yoluyla da kredi başvurusunda bulunulabiliyor. Talep edilen işlemi belirten mesaj 4747’ye SMS ile gönderildiğinde başvurular değerlendirilme aşamasına alınır. Gerekli araştırmalar sonucunda bilgilendirici bir kısa mesaj başvuran kişiye atılır.

Vakıfbank’ta Kredi Başvurusu Nasıl Olur?

online-kredi-basvurusuVakıfbank anında kredi fırsatı sunan devlet bankalarından biridir. Vakıfbank’ta anında kredi fırsatından yararlanmak için Vakıfbank mobil müşterisi olmak gerekir. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık aracılığıyla online kredi başvurusu için izlenecek adımlar:

 • İnternet bankacılığıyla başvurular için öncelikle internet bankacılığına giriş yapılmalıdır. Ekranın sol tarafında yer alan menüde ‘Başvurular’ kısmına tıklanmalıdır. Daha sonra ‘İhtiyaç Kredisi Başvurusu’ alanına gidilerek gerekli bilgiler doldurulmalıdır.
 • Mobil bankacılık başvuruları için ilk olarak Vakıfbank Mobil uygulamasına girilmelidir. Bundan sonra gidilmesi gereken alanlar ise ‘Başvurular’ ve ardından ‘İhtiyaç Kredisi Başvurusu’ alanıdır. Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra başvuru işleme alınacaktır.

DenizBank’tan Kredi Başvurusu İçin Neler Gerekir?

online-kredi-basvurusu
Online Kredi Başvurusu

Denizbank internet bankacılığı, mobil uygulama ve telefon bankacılığı ile ihtiyaç kredisi başvurusu imkanı sunar. Denizbank müşterileri ihtiyaç kredisi için sistemde kayıtlı olan kimlik, adres ve telefon numarası ile ek bir belge olmadan başvuruda bulunabilir.

Bununla beraber yalnızca kimlik numarası ve kimlik kartı ile tüm Denizbank şubelerinden de kredi başvurusu yapılabiliyor.

TEB Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

online-kredi-basvurusuTEB ihtiyaç kredisine online olarak tek tıkla başvurma imkanı sunar. CEPTETEB sayfasında bulunan ‘Hemen Başvur’ butonuna basıldığında ve istenen bilgiler doldurulduğunda kredi başvurusunda bulunma fırsatı vardır.

TEB veya CEPTETEB müşterisi olmadan da CEPTETEB ihtiyaç kredisine başvurma olanağı da vardır. Başvurular internet şubesi ya da mobil şubeden yapılabiliyor. 0850 200 0666 TEB telefon numarası üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

online-kredi-basvurusu

PTT kredi başvuruları için online kredi başvurusu fırsatı yoktur. PTT kredi başvurusu için ilk aşamada T.C. kimlik kartı dışında evrak istenmez. Doğrudan PTT ihtiyaç kredisi başvurusu için T.C. kimlik kartı ile şubeye gidip kredi başvuru formu doldurulmalıdır.

PTT üzerinden kredi veren diğer bankalara başvuru yapılacaksa PTT şubesindeki ilgili bankaya ait kredi evrakları doldurulur. Daha sonrasında kredi kullandırma sürecinde bankalar ek belge talebinde bulunabilir.

Anında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi başvuruları için bankaya gitmek birçok kişi için zahmetli bir işlemdir. Bundan dolayı da dijital bankacılıklar şubeye gitmeden kredi başvurusu yapma fırsatı sunar. İhtiyaç duyulan kredi türlerine göre bankaların internet şubesi, mobil bankacılık uygulamalarından online kredi başvurusu yapılabilir.

Bunun için bankanın müşterisi olmak gerekir. Şubelere gitmeden kredi almak için ilk olarak güvenlik açısından kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor. Daha sonrasında kredi başvuru formu doldurularak başvuru işlemi tamamlanabilir.

Şubeye gitmeden anında kredi veren bankalar güncel olarak şöyledir:

 • Ziraat Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank
 • Enpara.com
 • Halkbank
 • Garanti BBVA
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi
 • QNB Finansbank

Online Kredi Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Son zamanlarda artan ve sürekli geliştirilen mobil banka dolandırıcılığı tam da bu tarz işlemlerde kullanılır. Kredi başvurusu internet üzerinden yapılacaksa güvenlik açısından mutlaka bankanın kendi internet sitesinden yapılmalıdır.

Mobil bankacılık ve internet şubeleri başvuruları için bu çok önemlidir. Güvenli olmayan bağlantılara bu süreçte kişisel verilerin korunması adına tıklanmamalıdır. Bankanın kendine ait internet sitesi üzerinden işlem yapılıp gerekli bilgiler bu siteden sağlanmalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!