USD33,01
EURO36,00
JPY0,209700
RUB0,376200
GBP42,90
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.567,62
BTC58.135,22

Apple CEO’su Tim Cook’un ChatGPT İtirafı

chatgpt
ChatGPT
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple CEO’su Tim Cook, ChatGPT gibi yapay zeka araçları hakkında neler düşünüyor? Tim Cook ChatGPT başta olmak üzere, yapay zeka hakkındaki düşüncelerini ve endişelerini paylaştı. ChatGPT gibi günlük araçlarını kullanmaya başladığını ve bu noktada oluşan önyargı ve yanlış bilgilendirmeleri ele almanın zamanı geldiğini ifade etmiştir. 

Tim Cook : “ChatGPT Gibi Araçları Kullanıyorum”

chatgpt
ChatGPT

Apple başta ChatGPT olmak üzere; ürünlerine yansıttığı yapay zeka sayesinde, kullanıcıların farklı deneyim imkanı elde etmesine fayda sağlamıştır. Apple WWDC 2023 noktasında iPhone, İPad, Maç gibi cihazlar için, yeni makinelerin öğrenimi noktasında uygulamalar geliştirmiştir. Firmanın sunmuş olduğu yapay zeka özellikleri sayesinde; mesajlaşma için otomatik düzeltme, fotoğraflardaki kişileri tanımak için gelişmiş yüz tanıma uygulaması yer alıyordu. Ancak Tim Cook, ChatGPT, Google Bard gibi dil modellerinin de vaatlerini inceleyeceğini ifade etti.

chatgpt
ChatGPT

Bu konuyla ilgili olarak düzenleme yapılması gerektiğini, şu sözleriyle vurguladı; 

” Yoldan aşağıya bakarsanız, şirketlerin kendi etik kurallarını uygulaması o kadar güçlüdür.” Diyerek şirketlerin ve firmaların yapay zekayı, kendi çıkarları doğrultusunda kullanabileceğine dikkat çekti. 

chatgpt
ChatGPT

Apple CEO’su olan Tim Cook ChatGPT üzerinden, yapay zekanın teknolojide kullanılmasının öneminin attığına da dikkat çekti. Dünya’nın ilk robot CEO uygulaması bunlardan biridir. Diğer taraftan ABD’li teknoloji devi; gizli bilgilerin açığa çıkması gerekçesiyle de çalışanların, ChatGPT gibi araçları kullanmasını kısıtladı.

chatgpt
ChatGPT

Apple’ın gizli bilgileri sisteme girmesinden endişe duyması, oldukça normal bir durum olarak karşılandı. Bunda ChatGPT gibi kod geliştirme ve yapay zeka noktasında yeni fikir üretme alanında kullanışlılığının olması, büyük etken olmuştur. Bu bilgiler OpenAl tarafından sonrasında görülebiliyor. 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!