USD32,49
EURO34,82
JPY0,211600
RUB0,346000
GBP40,68
EURO/USD1,07
BIST9.566,57
GR. ALTIN2.487,59
BTC61.478,48

6 En İyi Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 yılında en çok aranan konuların başında geliyor. Özellikle pandemi nedeniyle büyük ekonomik sıkıntılar çeken vatandaşlar, kredi ile borçlarını kapatmak için arayışa girdi. Bu nedenle de en uygun faizle kredi veren bankalar araştırıldı.

Bu çerçevede BDDK listesinde bulunan lisanslı bankalar özellikle vatandaşların radarına girdi. Bu Bankalar arasında 6 banka hem faiz oranları hem de kolay kredi imkanları ile ön plana çıktı. Bu bankalardan kredi çeken kişiler 36 aya kadar yapılandırma avantajı elde etmekteler. Ayrıca borçlarının vadelerini uzatarak aylık ödeme planında düşük ücret avantajlarla da borçlarını kolay yoldan ödeme imkanı elde ediyorlar.

6 En İyi Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

Sizler için hazırladığımız bu listede 100.000 TL’ye kadar kolay şekilde borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 listeledik. Bu bankalardan alınan krediler sayesinde diğer bankalara olan borçlar son kuruşuna kadar kapatılabilmektedir. Ayrıca tüm hesaplar bir bankada toplanarak tek bir bankaya borç ödemesi yapılmaktadır.

Sizlere vereceğimiz bankalardan kredi almaya karar verdiğiniz takdirde o tarihteki faiz oranları kredi için geçerli olmaktadır. Bu nedenle yazımızda bankaların kredi faiz oranları hakkında bilgi verilmemiştir.

1- Akbank Borç Kapatma Kredisi

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

Borçlarını kapatarak tek bir bankaya borçlanmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği bankalardan ilki Akbank’tır. BDDK tarafından lisanslı ve izinli bir banka olmasından dolayı güvenli ve tecrübeli bir kurumdur. Kolay kredi imkanları sayesinde borçlarınızı kısa sürede kapatabilirsiniz.

2- QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

QNB Finansbank, hem uygun faiz oranları hem de hızlı işlemleri sayesinde kısa sürede kredi imkanı sunan bankalardandır. Çekilen kredi ile mevcut tüm borçların kapatıldığından emin olmak için dekont talep etmektedir.

3- Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

Hem devlet bankası olmasından hem de köklü bir geçmişi olmasından dolayı vatandaşların en güvendiği bankalardan biridir. Ziraat Bankası kredisi sayesinde özellikle pandemi döneminde birçok vatandaş borçlarını kapatma imkanı elde etmiştir.

4- Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

Şekerbank kredisi ile borç kapatmak isteyenler hızlı hizmet sayesinde istediği krediyi uygun faizlerle alabilmektedir. BDDK lisanslı bankalar listesindeki yeri sayesinde güven indeksi de yüksektir.

5- Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank özellikle esnaf ve girişimcilerin tercih ettiği bankaların başında gelmektedir. Destek kredileri ve düşük faiz oranları avantajları ile borçlarını kapatmak isteyen vatandaşlar için uygun bir bankadır.

6- Denizbank Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

Farklı bankalarda borcu olup hepsini kapatarak tek bir bankaya borçlanmak isteyenler tercih ettiği bankalardan biri de Denizbank’tır. Denizbank kredi başvurusu yapılmasının ardından kısa sürede kredi onaylanmaktadır. Diğer bankalardaki borçlar kapatılarak tek bir kalem de uzun vadede taksitlendirme avantajı ile vatandaşların yükünü hafifletmektedir.

Borç Kapatma Transfer Kredisi Nedir? Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

Günümüzde birçok banka olduğu gibi bu bankların birçok da müşterisi vardır. Bu müşterilerin çoğu da farklı bankalardan birkaç hesap açmış kişilerdir. Her bankadan kredi kartı çıkartarak harcama yapmaktalar. Hal böyle olucunda da aylık ödemeler insanları büyük oranda sıkıştırmaktadır ve nakit ihtiyacı oluşmaktadır.

Bu durumu bir çözüm bulmak isteyen vatandaşlar son bir borçlanma ile tüm borçlarını kapatırlar. Bunun ardından da sadece tek bir bankaya borçlanılır ve aylık ödeme miktarı azaltılır. Bu durum borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 listesi ile daha uygun faiz oranları ile giderilmektedir. Tüm borçlar tek bir bankada tek bir kalem altında toplanarak bir bankaya borçlanılmanın önü açılmaktadır.

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

Örneğin; bankalara 50 bin TL borcunuz var ise kredi istediğiniz banka sizin diğer bankalara olan tüm borçlarınızı kapatır. Sizin diğer bankalar ile bir ilişkiniz kalmaz. Kredi kartlarınızı da kapatmalarını istersiniz. Bu sayede tek bir bankada hesabınız ve borcunuz olur. 50 bin TL krediyi 12-24-36 gibi değişen aylarda taksitlendirirsiniz. Her ay tek bir bankaya ödeme yaparsınız ve cebinizde nakit paranız kalır.

Borç Kapatma Transfer Kredisi ile Kapatılabilecek Borçlar Nelerdir?

 • Bir veya birden fazla bankaya olan kredi kartı borçları
 • Herhangi bir bankadan alınmış olan ihtiyaç kredisi borcu
 • Herhangi bir bandana alınmış olan araç kredisi borcu

Bu borçlar son kuruşuna kadar ödenerek kapatılmaktadır. Bunun dışında olan;

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min
borç kapatma kredisi veren bankalar 2020
 • Farklı bir bankada mevduat hesabınıza ait bir ek kart var ise bunun borcunu kapatmak isterseniz borç kapatma transfer kredisi avantajı dışında kalmaktadır.
 • Bir bankadan konut kredisi almış iseniz o borç da borç kapatma transfer kredisi dışında kalmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Sırasında Aranan Şartlar Nelerdir?

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

Zamanında farklı faiz oranları ve vadelerle çekmiş olduğunuz kredilerin ödemeler artık sizi sıkıntıya sokuyor olabilir. Bu borçları uygun faizli kredi veren bankalardan çekeceğiniz kredilerle kapatarak aylık ödemenizi rahatlatabilirsiniz. 2020 yılında çıkan yasa ile vadeler en fazla 36 ay olarak ayarlanmaktadır. Çekeceğiniz kredi o günkü kredi oranına göre belirlenmektedir.

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

Borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 listesinde yer alan bankalar kredi verecekleri zaman bazı şartlar sunarlar. Yukarıda saydığımız tüm şartlar genel olarak her bankada geçerli olan kurallardır. Bunun dışında bir kişinin bankalardan kredi alabilmesi için findeks kredi notu değerinin yüksek olması gereklidir. Risk grubu içerisinde olan kişilerin kredi alması oldukça güçtür. Kredi notunuz bankanız için uygun seviyede ise kredi başvurunuz onaylanmaktadır.

borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredihizmeti5-min

Borç transferi kredisi, kredi borcu olanlar için uygun bir yapılandırma yöntemi olarak da görülebilir. Faiz oranı uygun borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 kredi çekilmesi halinde faydalı bir tercihtir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Keşke bankalatın faiz oranlarını da yazsaydınız.

  Cevapla
  • 22 Kasım 2020, 11:52

   Faiz oranları kişiye ve başvuru tarihine göre değişiklik göstermektedir. O nedenle yanlış bir yönlendirme olmaması için doğru faiz oranları için bankaların şubelerine gitmek daha faydalı olacaktır 🙂

   Cevapla
 2. Açıklama için teşekküler. Akbanktan alacağım, en iyisi o gibi duruyor.

  Cevapla
Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!