USD32,51
EURO34,63
JPY0,210900
RUB0,344900
GBP40,47
EURO/USD1,06
BIST9.530,47
GR. ALTIN2.490,58
BTC60.907,38

Airdrop Nedir? Airdrop Veren Borsalar Hangileridir?

Airdrop Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Airdrop nedir? Kripto para dünyasında bir pazarlama yönetimini ifade etmektedir. Kripto para borsasına yeni girecek olan bir kripto para için, airdrop türleri kullanılmaktadır. Daha sade bir ifade ile airdrop nedir? Kripto para projelerinin kullanıcılarına kripto para hediye etmek için kullandıkları pazarlama yöntemidir. İşte, tüm ayrıntılarıyla airdrop nedir?

Airdrop Nedir Ne İşe Yarar?

Airdrop Nedir
Airdrop Nedir

Kripto para dünyasında pek çok kripto airdrop çeşidi vardır. Farklı isimlerde ve çeşitli yararları olsa da aslında hepsinin amacı aynıdır. Airdrop nedir nasıl yapılır?On binlerce kripto paranın, daha tanınabilir hâle gelmesi için airdrop çeşitleri kullanılmaktadır.

Söz konusu bir kripto para varlığının rakiplerinin önüne çıkmaya çalışması için; bu ekosistem içinde pazarlama yöntemine ihtiyacı vardır. Günümüzde kripto airdrop çeşitleri, NFT ekosisteminde ve en tanınan kripto para pazarlama yöntemlerinde kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir.

Airdrop Nasıl Kullanılır?

Öncelikle airdrop kavramının tam olarak bilinmesi ve nasıl kullanılacağının idrak edilmesi gerekir. Aslında borsa dünyasına giren kripto projeleri tarafından çıkarılan varlıklar, airdrop ile karşılıksız olarak kullanıcılara dağıtılmaktadır. Bazı projeler ise düzenledikleri airdrop çeşitleri ile katılımcılardan, çeşitli hizmetler talep etmektedir. Bu hizmetler;

Airdrop Kazanmak İçin İstenen Hizmetler
Projelerin sosyal medya hesaplarını takip etmek
Bir fotoğrafı veya bir içeriği paylaşmak
Bir paylaşımı beğenmek
Bir bültene veya projeye abone olmak

AirDrop olursa ne olur?Projelerin düzenledikleri airdrop süreçlerini takip etmek ve ücretsiz olarak kripto para alabilmek için; bir kripto para cüzdanına sahip olunması gerekir. Kripto para borsasında varlık gösterebilmek içinse zaman zaman bu airdrop süreçlerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Airdrop Nedir Nasıl Alınır?

Airdrop Nedir

Ücretsiz token kazanılmasına olanak sunan airdrop nasıl alınır?Airdrop almak için hızlı bir projeden destek alınabilir. Çünkü airdrop süreçleri projeli bazlı gerçekleşmektedir ve projeden projeye farklılık gösterir. Öncelikle proje katılımcılarının bilmesi gereken en önemli nokta, kripto para cüzdanına sahip olunmasıdır.

Airdrop’lara sahip olabilmek için güvenilir kripto para borsaları takip edilebilir. Ayrıca projelerin belirlediği görevleri tamamlayarak da kolay bir şekilde airdrop sahibi olmak mümkündür.

 Airdrop Nedir Binance Üzerinde Satın Alma

Binance airdrop portalı üzerinden, desteklenen birçok airdrop’u görmek mümkündür. Bugüne kadar tamamlanmış veya devam eden tüm kripto airdrop’ları bu portal üzerinden takip edilebilir. Peki Binance portalı nasıl kullanılır? Açıklayalım!

 • İlk olarak Binance hesabına giriş yapılmalı ve buradan Binance airdrop portalı alanına giriş yapılmalıdır.
 • Portal üzerinden tüm airdrop’lar filtrelenebilir ve durumları görüntülenebilir.
 • Portalın en önemli noktası, daha yeni duyurusu yapılan tüm airdrop bilgilerinin görüntülenebilmesini sağlamasıdır.

Airdrop Türleri Nelerdir?

Airdrop Nedir

Kripto para piyasasında halihazırda birçok kripto paranın mevcut olması, çeşitli pazarlama yöntemlerine ilgiyi artırmıştır.  Airdrop ise bu pazarlama yöntemleri arasında en sık başvurulan yöntemlerden bir tanesidir.

Kripto para projeleri airdrop süreçlerine hazırlanırken, farklı yöntemlere başvurulur.  Bu projelerde katılımcılardan farklı hizmetleri gerçekleştirilmesi istenir. İşte, tüm bu hizmetler karşılığında katılımcılara ücretsiz free airdrop kazanma imkânı veren, bütün kripto airdrop türleri şu şekildedir;

Airdrop Çeşitleri
Ödüllü Airdrop
Fork Airdrop
Özel airdroplar
Holder Airdrop
Standart Airdrop
Random Airdrop

Airdrop Veren Borsalar Hangileridir? En İyi Kripto Airdropları Nelerdir?

Airdrop  fırsatı elde edebilmek için birçok borsa mevcuttur. Sınırlı sayıda dağıtımı yapılacak olan airdrop’lara çok sayıda katılım mevcuttur. Airdroap nedir ve hangi borsalardan alınabilir? İşte merak edilenler!

Bedava airdrop kazanmak artık çok kolay! Mexc & Realfevr, Gate & OVO NFT, Mexc & Vesta Finance gibi platformlardan, uygun koşullar sağlanarak kolay bir şekilde airdrop alınabilir. Binance, Ethereum, Coinbase gibi kripto para borsaları üzerinden de, airdrop alma imkânı elde edilmektedir.

Kripto dünyasına hızlı bir şekilde giriş yapan projeye sahipleri; airdrop çeşitlerine başvurarak hızlı bir şekilde tanıma olanağına sahip olabilirler. Projelerin işine yarayacak en güncel kripto airdrop’ları şu şekildedir;

En Güncel Kripto Airdropları
Love Hate Inu
Metropoly 
Securedverse
C+Charge
Basic Attention Token
Lucky Block
Tidex
MetaMask
StormGain

 

Airdrop Nedir iPhone Cihazlarda Nasıl Kullanılır?

Airdrop iPhone nedir?  Apple tarafından üretilen tüm cihazlarda; Wireless ve Bluetooth üzerinden kablosuz olarak içeriklerin paylaşılmasına yardımcı olur.  Peki, iPhone ve iPad cihazlarda airdrop kullanımı nasıldır?

Bir kişi airdrop aracılığıyla bir içeriği sizinle paylaşmak isteyebilir. Bu noktada telefonunuza gelen kabul et butonu görülecektir. Daha sonra kabul et düğmesine dokunun ve paylaşılmak istenen içeriği görün. Ayrıca uyarı geldiği aşamada içeriğin ön izlemesini görmeyi reddedebilirsiniz.

1 – Airdrop Nedir? iPhone AirDrop Nasıl Açılır?

Birden fazla alanda kullanılmaya başlayan airdrop, iPhone 11 ve sonraki modellerde de kullanıma başlanmıştır. iPhone AirDrop nedir? Açılış adımları nelerdir? Açıklanacak olursa;

Öncelikle airdrop nasıl açılır iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekir. Apple airdrop uygulaması açılmalıdır. Bu aşamada bir veya daha fazla fotoğraf seçilerek paylaş düğmesine dokunulur. Ekranın üst kısmında bulunan profil resmine dokunularak airdrop kullanılmaktadır.

Airdrop düğmesinin üst kısmında kırmızı sinyal veren bir işaret görülebilir. Bu birden fazla kişi ile paylaşım yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Daha sonra paylaşmak istediğiniz airdrop kullanıcısına dokunun ve paylaşmak istediğiniz kullanıcılara ulaşın.

2 – Airdrop Neden Çalışmıyor? Nasıl Düzeltilir?

Airdrop neden çalışmaz diyorsanız ya da airdrop neden bulmuyor anlamıyorsunuz,bu sorunun birden farklı nedeni olabilir. Airdrop neden görmüyor kısa bir ifade ile anlatılacak olursa;

 • Cihaz güncellemeleri kontrol edilmeli
 • Airdrop ile cihazların uyumlu olup olmadığına bakılmalı
 • Airdrop ayarlarının doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmeli
 • Ağı sıfırlamak denenmeli
 • Wi-fi özelliğinin açık olup olmadığı kontrol edilmeli

Airdrop Nedir Android Özelliği Nasıl Kullanılır?

Airdrop  alma işlemleri sayesinde artık cihazlar kolay bir şekilde bilgi ve veri aktarımı yapabilmektedir. İlk olarak Pixel ve Samsung cihazlarda öne çıkan bu uygulama, zamanla pek çok cihazda kullanılmaya başlanmıştır.

Tüm Android 6 ve üstündeki cihazlarda airdrop kullanımına yaygın bir şekilde başlamıştır. Bilgilerin aktarımı, değiştirme ve paylaşma işlemlerinde kullanılan airdrop, Android cihazlarda kolay bir şekilde uygulanmaktadır. İşte, yapılması gerekenler;

 • Öncelikle Android cihazların kullanıcıları hem gönderen hem de alıcı olarak yakında paylaşımın etkin olmasını sağlamalıdır.
 • Daha sonra ayarlar sekmesine tıklanmalıdır. Ardından Google, cihaz bağlantıları ve son olarak yakında paylaşıma gidilmelidir.
 • Burada üstte bulunan geçiş kısmının açık olduğuna emin olunmalı ve cihaz görünürlüğüne dokunulmalıdır. Cihazların birbirini görebilmesi için, paylaşımda bulunacak kişileri seçebilirsiniz.

Airdrop Nedir Luna Classic Nedir?

Airdrop Nedir

Terra Luna, tüm yatırımcılarına gördükleri zararlardan ötürü durumların telafi etmek için; airdrop ile yerel staking token dağıtacağını duyurmuştur. Bu durum Luna 2.0 güncellemesi ile ortaya çıkmıştır. Eski Luna yatırımcılarına airdrop yoluyla yeni coinler dağıtılmıştır.

Ancak işlem hacmi yüksek olan borsalar, Terra Luna 2.0 ağını desteklemektedir. Yatırımcılar Luna airdrop’ları alabilmek için, bu borsalar üzerinden işlem yapmalıdır. Türk borsaları arasında sadece BtcTurk, bu airdrop’u destekleyeceğini duyurmuştur. Ancak çok sayıda yabancı borsa, Terra Luna’yı desteklemektedir.  İşte, Terra 2.0 ağının airdrop’unu destekleyen borsalar;

Yabancı  Borsa Türleri
Binance
Kraken
LBank
FTX
Bitget
Bitfinex
HitBTC
Okcoin
Gatei
Crypto

Airdrop, Kripto Nedir? Kripto Dünyasındaki AirDrop Anlamı

Airdrop nedir kripto dünyasında en önemli pazarlama yöntemlerinin başında gelir. Airdrop nedir coin için hangi anlamları taşımaktadır? Kripto airdrop’ları proje katılımcılarının cüzdan adreslerine, ücretsiz bir şekilde varlık gönderilmesini sağlamaktadır. Yeni kripto para birimi,  tokenler ve NFT projeleri airdrop düzenleyerek, daha çok kişi tarafından tanınabilir ve bilinirliğini artırabilir.

Airdrop kripto varlık dağıtımı konusunda en güvenilir yöntemler arasındadır. Bir blockhain veya kripto para borsasında airdrop kullanımı, projelerin katılımcılarını ödüllendirmek amacını taşımaktadır. Projelerde uzun süre etkileşimi bulunan cüzdanlara belirli miktarlarda kripto varlık gönderimi yapılmaktadır. Bu sayede kripto projelerine destek veren katılımcılar airdrop coin kazanma imkânı elde eder.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!