USD33,02
EURO35,97
JPY0,208100
RUB0,376500
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.064,37
GR. ALTIN2.550,27
BTC57.296,09

DYDX Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

DYDX Coin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DYDX coin;layer 2 protokolünün yönetilmesi için DYDX topluluğunun kullandığı tokendir. Bu token, tüm protokollerin ortak kontrolünü sağlamaktadır. Ayrıca tüm coin ortaklarının ve likidite sağlayıcılarının toplu bir şekilde çalışabilmesine olanak da sunar.  Peki, çeşitli hakları bulunan DYDX token nedir? Tüm yönleriyle açıklayalım!

Dydx Coin Hangi Ülkenin? Kim İcat Etti?

DYDX Coin
DYDX Coin

dYdX coin projesi ilk olarak 2017 yılında Antonio Juliano tarafından kurulmuştur. Antonia Juliano eski bir Uber ve Coinbase mühendisidir. Başarılı mühendis Uber ve Coinbase’de kısa süreli bir çalışmadan sonra kendi işini kurmak için çalışmalara başlamıştır. İlk olarak weipoint ismi ile bir arama motoru kurmuştur. Bu girişimi başarılı bir adım olmamıştır.

Daha sonra merkezi olmayan finans alanında yenilik getirecek bir şeyler inşa etmeye karar vermiştir. Antonia Juliano merkezi olmayan spot borsalar arasında bulunan Ox ve Keyber gibi coinleri takip ederek; DYDX alanında çeşitli çalışmalar yürütmeye başlamıştır.

ABD kökenli ve en popüler merkezsiz coinler arasında bulunan, 2017 yılında piyasaya sürülen DYDX token; Ethereum, Binance ve Bitcoin tabanında en hızlı büyüyen merkezi olmayan borsalar arasında yer almayı başardı.

DYDX Coin Geleceği Nasıl: DXDY Arzı

Totalde 1.000.000.000 adet basılan DYDX coinin, şu an dolaşımdaki arz miktarı 55.680.000’dır. Totalde basılan adet, 3 Ağustos 2021’den itibaren 5 yıl boyunca erişebilir konumdadır. Dydx coingecko gibi siteler üzerinden incelendiğinde DYDX arzının 5 yılda aldığı tahsis, şu şekilde açıklanabilir;

Son 5 Yılda DYDX Arzı
Geçmiş yatırımcılara %27,73
Topluluğa %50
Dydx trading veya ortaklarına, tüm çalışan ve danışmanlarına %15
Dydx trading ve ortaklarının gelecekteki çalışanlarına ve danışmanlarına %7

1 – DYDX Coin Yorum Analizleri

Market cap ve kripto dünyasına hızlı bir giriş yapan DYDX coin forum ve yorumlara bakıldığında; gelecek vadeden tokenlerden biridir. 13 Eylül 2021 itibarı ile borsada 10,02 dolar olarak işlem görmektedir. Dydx coin ekşi ve dYdx coin Twitter yorumları, yakın gelecekte bu coinin 50 dolar seviyesine ulaşıp ulaşamayacağı yönündedir.

DYDX’in piyasada düşüş sürecinde girmemesi ve çok fazla kayıp yaşamaması en dikkat çeken noktalardan bir tanesidir. Özellikle Bitcoin’in fiyatının düşmesi, tüm kripto para borsasına olumsuz yönde etkilemiştir. Ancak DYDX token istikrarlı bir fiyatta kalmıştır. Bu noktada katılımcıların ve token sahiplerinin yaptığı yorumlar açıklanacak olursa;

  • DYDX 10 ile 12 dolar arasında istikrarlı bir şekilde kalması, tokenin geleceğinin iyi işaret olduğunun göstergesidir.
  • DYDX token bu şekilde ilerlemeyi sürdürürse yakın zamanda 15,81 doların üstüne çıkması muhtemeldir.
  • Borsada DYDX token iyi görünebilir ancak kripto para borsasının oynaklığının göz önünde bulundurulması gerekir.

2 – DYDX Coin Grafik Yorumları

DYDX Coin

Dydx coin haberleri ve güncel grafik yorumları gerçek zamanlı olarak güncellenmektedir. DYDX token CoinMarketCap sıralamasına bakıldığında #101’ninci sırada olduğu görülmektedir. Ayrıca işlem hacmi yüksek olan coinin, günlük bazda ve TL olarak diğer grafik yorumları şu şekildedir;

Dydx Güncel Değerleri
Güncel ₺ Değeri : ₺47,76
24 Saatlik İşlem Hacmi: ₺1.141.423.311
Güncel Piyasa Değeri:₺7.462.970.685
Dolaşımdaki Arz Tutarı: ₺156.256.174

Dydx Kripto Güvenli mi?

Şu an piyasada ciddi bir işlem hacmi bulunan DYDX token,merkezi olmaması bakımından son derece güvenli bir tokendir. Ayrıca Ethereum blok zinciri üzerinde işlem yapılması açısından güvence altına alınmıştır. DYDX katılımcılarının karşılaşacağı tek olumsuz yön ve risk, ticaretin kötü bir şekilde yapılması olacaktır.

DYDX İyi Bir Yatırım mı? Neden DYDX’e Yatırım Yapmalısınız?

DYDX’in iyi bir yatırım olup olmadığı konusunda çeşitli söylemler bulunmaktadır. Özellikle fiyat tahmini göz önünde bulundurulduğunda, riskleri olan bir token olduğu görülmektedir. Gelecek yıllar için DYDX token fiyat tahmini nedir? Neden DYDX’e yatırım yapmalısınız?

  • 2022 yılı boğalar için kötü bir sonla bitmiştir. Özellikle Luna, FTX, Celsius ve Voyager gibi borsalar çöküş yaşamıştır.
  • Gelecek yıllarda Bitcoin’in bir dip bulması beklenmektedir. Bu durum önümüzdeki yılların zor bir şekilde geçeceğini ifade etmektedir.
  • Kripto para piyasası daha da kötüleşmiş durumdadır. Şu an için tüm piyasalar kötü bir şekilde görülmektedir.

Yeni DYDX Tokeneleri Ne Zaman Basılacak?

DYDX Coin

DYDX arzının artırılması için çalışmalar lansmandan 5 yıl sonra başlayacaktır. Özellikle yılda %2’lik maksimum enflasyon oranı kullanılacaktır. Böylelikle DYDX’in layer 2 protokolüne katkıda bulunması için ihtiyaç duyacağı kaynaklara sahip olması sağlanacaktır.

DYDX coins basımları 14 temmuz 2026’da DYDX yönetimi tarafından kararlaştırılacaktır. Yönetim basılacak tokenlerin arzına, enflasyon oranına göre karar verecektir. Piyasaya yeni çıkacak tüm coinler, DYDX yönetimi tarafından tahsil edilecektir.

Dydx Coin Fiyat Hesaplama

Dydx para biriminin kısaltılması olan DYDX, güncel TL ve dolar karşılığı dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Bir DYDX üzerinden yapılan hesaplamalar doğru sonuçlar vermektedir. DYDX USDT karşılığı şu an olarak borsada $2.46’dır. TL tutarı ise güncel piyasada 47.76’dır.

DYDX token son bir hafta içerisinde değişim yüzdesi olarak +0,39% olarak sisteme geçmiştir. Hesaplama yapılırken kripto para pazarındaki pazar payı da dikkate alınmaktadır. Şu anki piyasada DYDX pazar payı %0,018 oranındadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!