USD32,89
EURO35,77
JPY0,204900
RUB0,372600
GBP42,53
EURO/USD1,08
BIST10.743,30
GR. ALTIN2.505,98
BTC57.714,80

Binance Liquid Swap Nedir?

liquid-swap
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Liquid Swap kısaca açıklanacak olursa; bir likidite havuzu olarak ifade edilebilir. Son dönemlerde pek çok kişi kripto para borsalarına olan ilgisini arttırdığı için, çeşitli yöntemler oluşturulmuştur. Bu noktada kripto paralarla yüksek düzeyde karlılık elde etmek isteyenler ve para kaybı yaşamak istemeyenler; oluşturulan bu yöntemleri tercih etmektedir.

En temel anlatımla Liquid Swap; mevcut paranın likidite havuzundan dolaşıma girmesi ve bu dolaşım sonrasında para üzerinden kar ve faiz kazanılmasıdır. Ancak çoğu kişi bu işlemin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Binance platformu bu işlemlerde yardımcı bir pozisyonda yer alarak; havuzdaki dolaşıma giren paranın yönetilmesini ve yatırımlardan kullanılmasını sağlar.

Yatırım Yapacak Kişiler Liquid Swap Binance Üzerinden Nasıl Kullanmalı?

Liquid Swap
Liquid Swap

Binance Liquid Swap coin; gerçekleştirilen yatırımlar sonucunda yükselişler ve düşüşler yaşayabilir. Bu dalgalanmalar neticesinde coin sahipleri günlük, aylık veya yıllık kazanımlar elde edebilirler. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki oda sabit ve değişken değerlerin sistemde var olduğudur.

Yani ilk defa piyasaya giren kişiler için faiz oranları değişkenlik gösterebilir. Bu noktada aylarca yapılan yatırım belirlenen yüzdesel oranların altında olabilmektedir. Peki, en doğru şekilde Binance merkezsiz borsası nasıl kullanılmalı? Açıklayalım!

  • Binance üzerinden işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu platformun web sitesi ya da uygulaması kullanılarak; ilk yatırım için istenen adımlar yapılmalıdır.
  • Bu işlem için öncelikli yapılması gereken, coin miktarını belirlemektedir. Sonrasında ise belirtilen günde ve saatte mevcut coin miktarı ile piyasaya giriş yapmaktadır.
  • Coin sahipleri ardından dolaşımdaki paranın iniş ve çıkışlarını takip etmelidir. Son olarak belirtilen dönemde dolaşımdaki paradan kazanç elde edebilmektedirler.

Binance Liquid Swap Kullanım Kılavuzu

Binance üzerinden borsanın kullanımı için sayfa ziyaret edilmelidir. Sayfa üzerinde 4 adet sekme bulunur ve bu sekmeler üzerinden likit sağlayarak para kazanmak mümkündür. Sayfada bulunan partiler üzerinde seçim yapılabilir. Bu partilerin yan tarafında bulunan toplam getiri bilgilerinin incelenmesi de mümkündür.

Binance Liquid Swap Sekmeleri
Özet
Takas
My Portion
Takas geçmişi

Özet sekmesi üzerinden likit sağlayarak para kazanılmaktadır. Yatırılan bakiyelerin kontrol edilmesi için My Portoin sekmesi kullanılmaktadır. Bu sekme üzerinde üst seçenek bulunur;

  • Ekle
  • Ödülleri al
  • Kaldır

Liquid Swap Bünyesinde Hangi Havuzlar Vardır?

Likidite havuzlarındaki fiyat hareketlilikleri Binance borsasının harekete geçirmiştir. Binance zaman zaman yatırımcıları ilgilendiren duyurular yapmaktadır. Bu duyurulardan bir tanesi de Liquid Swap hizmetine Aptos Swap eklendiğidir. APT’nin fiyatının artması, Binace borsasına girmesi ile alâkalı olabilir. Aptos dışında yeni likitide havuzları daha eklenmiştir. İşte, bunlar;

$APT / #BTC
$APT / $USDT
$HFT / #BTC
$HFT / $USDT

Binance Liquid Swap Karlı mı?

Liquid Swap

Binance Liquid Swap Aptos, dikkatli bir şekilde yatırım yapıldığında karlı olabilmektedir. Ancak her kripto borsasında olduğu gibi çeşitli riskleri de barındırmaktadır. En belirgin riskleri arasında kazançların tamamen garanti edilememesi yer almaktadır. Yatırımcıların burada dikkat etmesi gereken kalıcı kayıplarla karşılaşma ihtimalleridir.

Binance en güvenilir kripto para borsalarından bir tanesidir. Bu borsanın en dikkat çeken yanı, düşük komisyon ücretleri sunmasıdır. Böylelikle Binance üzerinden bu borsaya yatırımı yapanlar için kar payının daha çok yükselmesi söz konusu olmaktadır.

Dikkatli bir şekilde incelendiğinde düşük komisyon tutarlarının bulunması; bu tokeni karlı bir seçenek hâline getirmiştir. Yatırımcıların işlemlerden önce borsayı iyi anlamaları ve dikkatli bir şekilde takip etmeleri sonucunda; yüksek miktarlarda kazanç ve kar elde etmeleri mümkün olacaktır.

Ancak Liquid Swap tamamen karlı demek mümkün değildir. Bu kavram hiçbir kripto para borsası için yeterli değildir. Kazanımları olduğu gibi kayıpları da olmaktadır.

Binance Liquid Swap Zararları Var mı?

Borsa üzerinden normal trade yapmak istemeyen kişiler; Binance Liquid Swap üzerinden daha basit bir yolla para kazanabileceğini düşünebilir. Ancak grafiklerin takip edilmesi bu noktada oldukça önemlidir. Yatırımcılar ekledikleri coinlerin grafiğinde oluşan düşüşler nedeniyle zarara uğrayabilir.  Liquid Swap grafiğine birden fazla coin eklendiği için zararın daha büyük olması söz konusu olabilir.

Binance Liquid Swap Risk Oranı Nasıldır?

Liquid Swap

Merkezi olmayan finansta defilerin düşük likitite sorunlarının çözülmesi için, likitide havuzları kullanılmaktadır. Bu durumun şöyle bir riski vardır. Defilerin başlı başına bir risk olduğu göz önünde bulundurulursa, Liquid Swap Binance risk içindedir denilebilir.

Döviz kurları üzerindeki dalgalanmalar ve token fiyatlarındaki değişmeler sonucunda Liquid Swap değerinde de kayıpların yaşanması muhtemeldir. Söz konusu yatırımcıların büyük miktarlarda yatırdıkları tokenlerin pay değerinin etkilenmesi görülebilir. Bu durumda yüksek miktarlarda kayıpların yaşanabilmesi de olağan bir durum olarak ortaya çıkacaktır.

Binance PancakeSwap Nedir? Nasıl Alınır?

Binance üzerinden işlem gören merkezsiz borsalardan biri olan PancakeSwap, en popüler borsaların başında yer alır. Borsa işlemlerini geleneksel sipariş defteri modeli üzerinden yapmaz. Bunun yerine tüm işlemler akıllı sözleşmelerle yönetilir. Yatırımcılar likit havuzları üzerinden otomatik olarak likidite çeker.

CAKE token; PancakeSwap borsasının yerel kripto parasıdır. Bu noktada Cake token birçok kripto para borsasında alınıp satılmaktadır. Aynı zamanda Türk lirası ile işlem yapabilme imkânı da sunar. Maksimum CAKE token arzı olmaması ile birlikte, toplam CAKE token arzı ise 719.608.803’tür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!