USD32,54
EURO34,88
JPY0,212000
RUB0,345200
GBP40,68
EURO/USD1,07
BIST9.594,10
GR. ALTIN2.488,87
BTC61.216,96

Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

binance-ne-kadar-komisyon-aliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance ne kadar komisyon alıyor kullanıcıların en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Binance, 30 günde 50 Bitcoin’den daha az işlem yapan grup arasında yer alır. Piyasa alıcı ve piyasa yapıcılar için TL işlemlerinde %0,1 komisyon alırken Binance’nin kendi kripto parası olan BNB ile ilgili işlemlerde %0,075 komisyon alır. Bu durumda kendi kripto parasında daha az komisyon almaktadır.

Kripto yatırımcıları fazla komisyon oranları ile karşılaştığında yüzde olarak elde ettikleri kazançta azalır. Özellikle vadeli usdt ya da bnb coin gibi belirli işlem hacmi bulunan emtialar üzerinden hesaplar arasında geçiş yaparken olumsuz yorum ile karşılaşılır. Fazla komisyon geçiş sırasında kesim ücretini arttırarak düşük kâr elde etmeye neden olur. Peki Binance ne kadar komisyon alıyor?

Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

binance-ne-kadar-komisyon-aliyor
Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Binance yatırım komisyonu yoktur. Yani kripto para yatıracağınız zaman herhangi bir komisyon bedeli ödemek durumunda kalmazsınız. Alım satım komisyonlarında BNB kullanmamanız durumunda yukarıda belirttiğimiz gibi %0,1 standart komisyon bedeli alınır. Bu nedenle alım satım işlemlerinde BNB kullanarak kar elde edebilirsiniz. Klasik olarak, BNB tutmanız durumunda komisyon oranı BNB bakiyenizden düşer. Binance piyasasında çekim ücretleri dinamik olup piyasa şartlarına göre otomatik olarak ayarlanır. Mevcut çekim ücretleri için komisyon çizelgesi inceleyebilirsiniz.

Binance Komisyon Ücretlerini Etkileyen Faktörler | Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Binance ne kadar komisyon alıyor sorusunun yanı sıra bu alınan komisyonu etkileyen faktörler de yeni kullanıcılar tarafından merak edilir. Neredeyse pek çok kripto para piyasasında hacme göre uygulanan komisyon tutarı ve ücretlendirme sistemi bulunur. Yani ödeyeceğiniz komisyon 30 gün içerisinde ne kadar alım satım işlemi gerçekleştirdiğinize bağlı olarak değişiklik gösterir. Komisyon bedelini etkileyen bir diğer faktör de piyasa alıcı mı yoksa piyasa yapıcı mı olduğunuzdur. Piyasa alıcı ve satıcı durumunu da şöyle gösterebiliriz;

  • Piyasa fiyatından bir emir girmişseniz ve bu emir derhal gerçekleşmişse piyasa alıcı konumunda olduğunuzu gösterir.
  • Emir verip emriniz hemen gerçekleşmezse ve emir tahtasında yerini alırsa piyasa yapıcı konumunda bulunursunuz.

Komisyon bedelinde bunların her biri önemli faktörler arasındadır.

BNB Nedir?

binance-ne-kadar-komisyon-aliyor

BNB, ‘’Yap ve Yap’’ anlamını taşır. Dünyada popüler hizmet tokeni olarak kullanılmasının yanı sıra pek çok kullanım alanı vardır. Bu kullanım alanlarını şöyle gösterebiliriz;

  • Binance borsasında komisyon ödemeleri
  • Merkeziyetsiz borsa komisyon ödemeleri
  • Binance Chain’de işlem ücreti ödemeleri
  • Binance Smart Chain’de işlem ücreti ödemeleri
  • Hem sanal hem fiziksel mağazalardan satın alma ödemeleri. Örneğin Binance Pay ya da Binance kart kullanarak alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • com’da otel ve uçak biletleri işlemleri
  • Oyun ve Dapp’ler ödemeleri

Binance Para Birimi BNB Ne İçin Kullanılır?

BNB, Binance ekosisteminin hem içinde hem dışında pek çok kullanım alanına sahiptir. Böylece BNB birimlerinizi nasıl kullanacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Örneğin yolculuk masraflarınızı karşılamak, otel rezervasyonu yaptırmak, alışverişlerinizi ve ödemelerinizi gerçekleştirmek amacıyla BNB kullanabilirsiniz. Kullanıcılar tüm bunların yanı sıra hediye almak, ürünler için ödeme yapmak, ödül kazanmak, borç ödemek ve akıllı kontratlar yapmak için de BNB kullanmaktadır.

binance-ne-kadar-komisyon-aliyor
Binance Komisyon Oranı Kaç?

Pek çok kişi BNB para birimini komisyon ödemeleri için kullanır. Binance ne kadar komisyon alıyor kısmındaki %0,075’lik komisyonu hesaplarındaki BNB bakiyesinden öder. Yapılan araştırmalar, yaklaşık 2 milyon kullanıcının 127 milyar işlemde 40 milyondan fazla BNB tutarını komisyon ödemesi için kullandığını gösterir. Binance’de çok fazla işlem yapıyorsanız BNB kullanmanız tavsiye edilir. Böylece çeşitli kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.

BNB Neden Yakılır?

BNB yakımı, kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biridir. Toplam arzını 100.000.000 BNB’ye yükseltmek amacıyla otomatik yakma sistemi kullanılır. BNB otomatik yakım mekanizması, BNB fiyatına ve blok sayısı üzerinde yakılacak BNB miktarını belirler. Bu durum BNB piyasasında daha fazla şeffaflık ve öngörülebilirlik yaratır.

Binance Referans Linkiyle Para Kazanma Nasıl Olur?

binance-ne-kadar-komisyon-aliyor

Pek çok Binance kullanıcısı referans linkiyle para kazanma işlemini merak ederek kazancına kazanç eklemek ister. Referans linki ile üye olduktan sonra Binance uygulamasında şu adımları izlemelisiniz;

Anasayfa > Referans > Sizinle paylaşılan komisyonlar

Bu adımları izlemeniz durumunda günlük veya toplamda ne kadar para kazandığınızı görebilirsiniz. Ancak referans linki ile üye olma aşamasında muhakkak referans kimlik numarasının altında yer alan ‘’komisyon indirim oranınız %20’’ ibaresini görünüz. Binance hesabı oluştururken ‘’Referans Kimliği’ kısmına LHM5DODS kodunu girerseniz alım satım işlemlerinde %20 komisyon indirimi kazanırsınız.

Binance ne kadar komisyon alıyor ile beraber referans kazançları da kullanıcıların dikkatini çeker. Bu nedenle güncel gelişmeleri yakından takip etmek gerekir.

İlginizi Çekebilir: 2022 En Güvenilir Kripto Para Siteleri Hangileri? 6 Farklı Güvenilir Kripto Para Siteleri!

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!