FIFA Blok Zinciri Dünyasına Dahil Oldu!
 • ALTIN (TL/GR)
  1.207,27
  % -0,48
 • AMERIKAN DOLARI
  19,1404
  % 0,12
 • € EURO
  20,8056
  % 0,31
 • £ POUND
  23,6500
  % 0,02
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %
Developer Mode on

FIFA Blok Zinciri Dünyasına Dahil Oldu!

FIFA Blok Zinciri Dünyasına Dahil Oldu!

FIFA blok zinciri dünyasına adım attı. Futbol takipçileri tarafından sabırsızlıkla beklenen 2022 Dünya Kupası için özel bir NFT koleksiyonu oluşturma kararı verdi. Ayrıca, FIFA blok zinciri dünyasına katılan başka bir spor firması oldu.

Bu koleksiyon turnuva boyunca bir çok kategoriden oluşacak. En iyi goller, gol sevinçleri gibi kategorilerin koleksiyonu oluşturması bekleniyor. kripto paralar gibi NFT’ler de gittikçe popülerleşiyor. Birçok alanda yatırımlar almaya başlayan NFT’ler spor dünyasında yavaş yavaş yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda Barcelona ve Liverpool gibi büyük kulüplerin NFT konusunda çeşitli adımlar attığına şahit olmuştuk. Futbolun yanı sıra basketbolun dev ligi NBA cephesinden de bir NFT projesi duyurulmuştu. FIFA da geri kalmayarak geçtiğimiz dönemlerde blok zincir teknoloji şirketi Algorand ile ortaklık kurdu. Bu anlaşmanın ilk adımı olarak FIFA, Algorand blok zincirinde bir Dünya Kupası NFT koleksiyonu piyasaya sürüleceğini açıkladı.

FIFA-blok-zinciri

FIFA-blok-zinciri

 

FIFA Blok Zinciri Şirketi Olarak Algorand’ı Tercih Etti

Bir sponsorluk ve teknik ortaklık anlaşması yapmak için FIFA blok zinciri teknoloji şirketi Algorand (ALGO) ile işbirliği yaptı. Anlaşmanın detaylarına göre Algorand, FIFA’nın resmi blok zinciri platformu olacak ve resmi blok zinciri destekli cüzdan çözümünü sağlayacak.

Anlaşmaya göre Algorand, Kuzey Amerika ve Avrupa’da FIFA World Cup Qatar 2022 Bölgesel Destekçisi ve FIFA Women’s World Cup Avustralya resmi sponsoru olacak. ALGO ayrıca FIFA’ya dijital varlık stratejisini daha da geliştirmesinde yardımcı olacak. FIFA ise reklam, medya gösterimi ve promosyon fırsatları dahil olmak üzere sponsorluk varlıkları sağlayacak.

Bu anlaşmadan sonra FIFA Başkanı Gianni Infantino ortaklıktan mutlu olduklarını ve bu iş birliğinin FIFA tarafında yeniden yatırım yapmak için sürdürülebilir gelir artışı sağlayacağına değindi. Buna ek olarak FIFA blok zinciri dünyasına attığı adımla futbolun küreselleşme vizyonuna büyük bir katkı sağladı. Ekim ayından önce koleksiyona dair yeni bilgilerin gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Renault Metaverse Dünyasına The Sandbox ile Adım Attı!

YORUMLAR YAZ