USD33,01
EURO36,00
JPY0,209700
RUB0,376200
GBP42,90
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.567,62
BTC58.135,22

Google Dijital Pazarlama Eğitimi Nedir? Nereden Alınır?

google-dijital-pazarlama
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google dijital pazarlama eğitimi son zamanlarda oldukça merak edilen bir konudur. İnternet ve internet üzerinden gerçekleştirilen işler arttıkça ticaret alanı da internete kaymıştır. Dijital pazarlama özellikle de Google dijital pazarlama eğitimleri de bu sebepten dolayı merak edilmiştir.

Google Dijital Pazarlama Eğitimi Ne Fayda Sağlar?

Google dijital pazarlama eğitimleri işletme sahipleri veya ürün satışa sunan kişilerin ilgi odağı olan bir meseledir. Dijital pazarlama için kısacası internet üzerinden çevrimiçi olarak sahip olunan ürün veya hizmetin reklamını yapmaktır denebilir.

Google dijital pazarlama eğitimleri ile de bu pazarlama türü son derece profesyonel şekilde sağlanabilir. Direkt hedefe yönelik strateji ve planlamalarla kısa sürede istenilen başarılar elde edilebilir. Sağladığı faydalardan sadece birisi budur.

google-dijital-pazarlamaDiğer faydalardan birkaçı ise tanınma fırsatıdır. Network olarak da adlandırılan sosyal ağın genişlemesini böylelikle de kitle büyümesine olanak sağlar. Bu sayede büyük çapta işler yapılabilir ve globalleşme fırsatı yakalanabilir. Yeni nesil girişimcilik alanında da oldukça iş görebilmektedir.

Google Dijital Pazarlama Sertifikası Nedir?

Google dijital pazarlama sertifikası ise kurs bitiminde katılımcılara verilen sertifikadır. Klasik olarak bir kurs ya da eğitime katıldıysanız bunun sonucunda o eğitimi aldığınıza dair bir belgeye sahip olursunuz. Aynı mantıktır, dijital pazarlama eğitimi bitiminde kursu bitirip sınavda başarılı olursanız yeterliliğe ulaştığınızı belli eden sertifikanız olur.

google-dijital-pazarlamaGoogle dijital atölye ya da dijital pazarlamanın genişlemesi yönünde yapılan Google Türkiye’nin projesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başta olmak üzere İŞKUR ve TOBB’da destek veriyor. Google dijital atölyeye Google hesabı ile giriş yapılıp, eğitimler alındıktan sonra sertifika da alınabilir.

Google Dijital Pazarlama Eğitiminde Neler Yer Alır? Eğitim Kaç Saat Sürüyor?

google-dijital-pazarlama

Dijital pazarlama eğitimi kapsamında ücretsiz eğitimler veriliyor. Bu eğitimlerde ağırlıklı olarak reklamcılık sektörüne dair bilgiler öğretiliyor. Bu kurs toplamda 26 modülden oluşmaktadır. Modüller uygulamalı alıştırmalar ve gerçek hayata yönelik örnekleri de içerisinde barındırıyor. 26 modülden oluşan bu eğitim 40 saat sürüyor. 40 saatlik bu eğitim için bir ücret talep edilmiyor.

Google Dijital Atölye Kursları Ne İçerir?

Dijital atölyede birden çok kurs bulunuyor. Dijital pazarlama, kariyer geliştirme, turizm eğitimleri, veriler ve dijital güvenlik olarak kategoriler de yer alıyor.

Google dijital pazarlama alanında yer alan bazı kurslar şunlardır:

 • Dijital Pazarlamanın Temelleri
 • Online Bir İşletmeniz Olsun
 • Müşterilerin Sizi İnternette Bulabildiğinden Emin Olun
 • Bir İşletmeyi Online Reklamla Tanıtın
 • Bir İşletmeyi Yurtdışına Açın
 • Müşterilerle Mobil Ortamda Bağlantı Kurun
 • Bir İşletmeyi İçerikle Tanıtın
 • Müşterilerinizin İhtiyaçlarını ve Online Davranışlarını Anlayın
 • Google ADS Arama Ağı
 • Google ADS Görüntülü Reklam Ağı
 • Google ADS Performans Ölçme
 • Alışveriş Reklamları
 • Google ADS Video

Google Dijital Atölye Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bu kurslardan birinden alınacak bir eğitim sertifikası ile farklı alanlara merhaba diyebilirsiniz. Öğrendiğiniz bilgileri kullanarak büyük işler başarabilirsiniz. Herhangi bir firmaya, kazanılan ve öğrenilen bilgiler dahilinde başvurularda bulunabilirsiniz.

google-dijital-pazarlamaİş açısından oldukça faydalı şeyler yapma fırsatı da bulabilirsiniz. Dijital dünyada dijital beceriler kazanarak bir şekilde dijital pazarlamanın temellerini atabilirsiniz. Google tarafından sosyal medya kapsamında sunulan bu çevrimiçi eğitimlerle en temel konu olan dijital pazarlama nedir, nasıl ilerletilir ya da daha fazla nasıl yardımcı olunur bunları öğrenebilirsiniz.

Google Sertifika Eğitimleri Yararlı Mı?

Google dijital pazarlama ya da Google atölye eğitimleri yararlı mı sorusu çok açık uçludur. Bu alanda ilerlemek isteyen kişiler için yararlı olabileceği gibi bazı noktalarda fayda sağlamak konusunda sıkıntı yaşanabilir. Bu sorunun cevabı tamamen kişiye bağlı olup, kişinin potansiyeline ve öğrenme kapasitesine de bağlıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!