USD32,51
EURO34,82
JPY0,211600
RUB0,345800
GBP40,69
EURO/USD1,07
BIST9.549,53
GR. ALTIN2.490,69
BTC62.789,29

En Güvenilir Bitcoin Sitesi Arayanlara 6 Güvenilir Öneri!

en-guvenilir-bitcoin-sitesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En güvenilir Bitcoin sitesi araştırması yapan kişiler, son yılların en popüler yatırım aracı olan kripto paralara giriş yapmak istiyorlar. Bitcoin ve altcoin alım satımı için kullanılabilecek borsa sayısı bir hayli fazladır. Fakat yatırımcıların istediği asıl şey, gerçekçi güvenlik sistemlerine sahip sitelerde işlem yapmaktır. Bunu sağlayabilen Bitcoin sitelerini sizlere açıklayacağız.

Güvenilir Bitcoin siteleri bazı belirgin özelliklere sahiptir. Bitcoin sitelerine üye olmaktan daha önemi bir şey ise, Bitcoin sitesinin güvenilirliğini ölçmektir. İşlem yapacağınız Bitcoin borsası hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, ilerleyen zamanlarda gerçekleştireceğiniz yatırımları korur. Siber saldırıların mümkün olduğu bu borsalarda en iyi tercihi yapmanız için gerekli bilgileri aktaracağız.

En Güvenilir Bitcoin Uygulaması ve Sitesi Hangisi?

en-guvenilir-bitcoin-sitesi
En Güvenilir Bitcoin Sitesi

En güvenilir Bitcoin sitesi araştırmalarını baz alarak 6 adet güvenli Bitcoin sitesini bir araya getirdik. Bu Bitcoin sitelerinin her biri farklı kişilere hitap etmektedir. Ayrıca birbirinden ayrılan güvenlik önlemleri bulunur. Yapılması gereken şey, resmi verileri göz önüne alarak en güvenli Bitcoin sitesini bulmaktır.

CoinMarketCap sitesi verileri ve kullanıcı deneyimlerine göre en güvenilir 6 Bitcoin sitesi şöyle sıralanır;

 1. Binance
 2. Coinbase
 3. Bitlo
 4. Bitpanda
 5. KuCoin
 6. BtcTurk

Sıraladığımız Bitcoin siteleri bu zamana kadar üyelerine mal kaybı yaşatmamıştır. Bazı siber saldırılar meydana gelse de kısa sürede önlenmiş, zarar gören kişilerin kayıpları engellenmiştir. Birçok Bitcoin sitesine nazaran daha uzun süredir piyasada olmaları, güvenlik sistemlerini daha fazla geliştirmeleri konusunda avantaj sağladı.

Yukarıda listelenen Bitcoin siteleri, üyelerin güvenliği için güçlü doğrulama yöntemleri uygular. Ayrıca her biri SSL güvenlik sertifikalı şekilde hizmet veriyor.

1. Binance

En güvenilir Bitcoin sitesi denildiğinde tüm yatırımcıların aklına Binance geliyor. Binance sitesi, Bitcoin alıp satmak isteyen tüm kişilere hitap eder. Kripto paralara ilk defa yatırım yapacak olan kişiler bu borsada yabancılık çekmezler.

Güvenli olması nedeniyle yeni borsacılar için iyi bir başlangıç zemini oluşturur. Kullanıcılarına 2FA (ikili kimlik doğrulama) yöntemi uygulayarak hesaplarını güvence altına alır. Binance sitesine üye olan herkes ücretsiz dijital kripto cüzdanına sahip olur.

Binance Güvenilir mi?

Günümüzde bitcoin siteleri arasında türk bitcoin borsası ve yabancı güvenilir bitcoin borsası bulunmaktadır. En çok tercih edilen ve işlem hacmi bakımından milyar doların üzerinde günlük işlem hacmi bulunduranlardan birisi Binance olmaktadır.

Binance 100’ den fazla kripto seçeneği bulundurmaktadır. Ulusal olmasının yanı sıra uluslararası kullanılması iyi bitcoin siteleri arasında bulunmasına neden olur. Hem kolay işlem yaptırması hem komisyon oranlarının çok daha düşük olması son olarak kişisel bilgileri koruması güven verir. Son zamanlarda kolay kullanım sağlaması, hızlı işlem sunması büyük kripto siteleri arasında bulunmasını sağlar.

Elbette iyi kripto sitesi olsa da kişisel olarak şikayet ve önerileri araştırarak karar vermek gerekir.

2. Coinbase

Coinbase borsası, ülkemizde kullanılmasına izin verilen güvenli Bitcoin sitelerinden biri oluyor. Geçtiğimiz dönemde CoinMarketCap verilerine göre en güvenli Bitcoin siteleri arasına girmişti. Üyelerine güvenli kripto para al sat hizmetleri sunan Coinbase, finansal yöntemler konusunda mağduriyete yer vermez. Yeni kullanıcılara kimlik doğrulamayı zorunlu kılarak hesaplarını koruma altına almaları konusunda destek olur.

en-guvenilir-bitcoin-sitesi

3. Bitlo

En güvenilir Bitcoin sitesi listemizde Bitlo borsası yer alıyor. Kullanıcılarına gelişmiş kripto para ticaret deneyimi sunan Bitlo, güvenlik sistemleri hususunda yeni adımlar atıyor. Üye hesap güvenliği için çeşitli yöntemleri uygulamayı zorunlu kılar.

Bugüne kadar üyelerden finansal işlemlerle alakalı ciddi bir şikâyet almamıştır. Yeni kullanıcılar için avantajlı bir başlangıç olacağını düşünüyoruz. Güvenlik açısından sıkıntı yaşamayacağınız Bitlo borsasına basit bir üyelik işlemiyle giriş yapabilirsiniz.

4. Bitpanda

Bitpanda borsası, ülkemizde adını duyurmaya başlayan güvenli kripto para borsaları arasında yerini aldı. Profesyonel ekibiyle sürekli güvenlik güncellemeleri gerçekleştiren Bitpanda, bugüne kadar herhangi bir siber saldırı olayıyla karşı karşıya kalmamıştır.

Üyelerin her türlü kripto para işlemini güvenle gerçekleştirebileceği Bitpanda, herkes için avantajlı bir Bitcoin sitesidir. Üyelerin güvenle Bitcoin alıp satması için geliştirilmiş güvenlik sistemleriyle korunur.

5. KuCoin

En güvenilir Bitcoin sitesi listesinde yer verdiğimiz KuCoin, üyelerini dış saldırılara karşı korumak için en iyi sistemlere sahiptir. Geçmişte yaşadığı bir siber saldırı olayı nedeniyle sarsılmış olsa da kısa sürede toparlamayı başardı.

Üyelerin zarar görmediği bu siber saldırı olayında KuCoin borsasının gelişmiş güvenlik duvarlarına sahip olduğunu görmüş olduk. Bu nedenle profesyoneller veya yeni başlayanlar için gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.

6. BtcTurk

BtcTurk, yerli borsalarımız arasında en güvenli sistemlere sahiptir. Geçtiğimiz dönemlerde CoinMarketCap uygulamasından yüksek bir puan alarak en güvenli kripto para siteleri arasında bulunmayı başardı. Profesyonel alım satım işleriyle uğraşmayan kişiler için BtcTurk gayet yeterli işleve ve güvenliğe sahiptir. Sürekli gelişen sistemler ve yeni eklenen kripto para seçenekleriyle ilgi görmeye devam edecek.

5 Adımda En Güvenilir Bitcoin Sitesi Nasıl Anlaşılır?

en-guvenilir-bitcoin-sitesi

En güvenilir Bitcoin sitesi hakkında araştırma yapan kişiler, borsaların kullandığı bazı güvenlik sistemlerini fark edebilirler. Bunlardan bazıları uygulama ve siteler içerisinde uygulanan kimlik doğrulama ve 2FA yöntemleridir. Bazı borsalar üye güvenliği için bu yöntemleri kullanmaz. Ancak güvenilir bir kripto para borsasında aşağıdakiler mutlaka bulunmalıdır.

 • İşlem hacmi
 • Kimlik Doğrulaması
 • 2FA (ikili kimlik doğrulama)
 • SSL güvenlik sertifikası
 • Güvenli finansal işlemler
 • 7/24 kullanıcı desteği

Güvenilir kripto borsalarını listelerken bu özelliklerin bulunmasına dikkat ettiğimizi belirtelim. İşlem hacmi açısından yüksek olan borsalar, hali hazırda üye güvenliğini geliştirmiş oluyor. Binance ve yerli borsamız BtcTurk, sistem güvenliğini açıkça ortaya koyan Bitcoin sitelerinden bazılarıdır. Ancak yeni giriş yapacağınız bir kripto para sitenin güvenliğini anlamak için daha fazla bilgiye ihtiyacınız vardır.

1- İşlem Hacmi Yüksek Borsalar Güvenlidir

En güvenilir Bitcoin sitesi araştırmasında göreceksiniz ki, yüksek işlem hacmine sahip kripto borsaları güvenlik konusunda büyük iyileştirmelere gitmiştir. Bunun sebeplerinden bazıları ise üye ve işlem hacmi arttıkça borsa sorumluluklarının genişlemesidir. CoinMarketCap verilerine göz attığımızda en yüksek hacimli borsanın Binance olduğunu görüyoruz. Binance borsasını zaten listemizde birinci sıraya taşımıştık.

2- En Güvenilir Bitcoin Sitesi SSL Sertifikasına Sahiptir

Güvenilir borsalarda olmazsa olmaz bir olgu ise SSL sertifikasıdır. Borsalarda SSL güvenlik sertifikası mutlaka bulunmalıdır. Borsanın kimliğini doğrulayan SSL, şifreli bir bağlantıyla korunmasına yardımcı olur.

Bitcoin alım satımı yapmak isteyen kişilerin mutlaka bu hususa dikkat etmesi gerekir. Bitcoin sitesi sayısındaki artış, kişilerin SSL sertifikası bulunmayan bir borsaya üye olmasına neden olabilir. Yukarıda listelediğimiz en güvenli borsaların tamamı SSL güvenlik sertifikasına sahiptir.

3- Güvenli Sitelerde 2FA Doğrulama Yöntemi Bulunur

En güvenilir Bitcoin sitesi olduğunu anlayabilmek için site içi güvenlik önlemlerine dikkat edilmelidir. 2FA güvenlik yöntemi, üyelerin yatırım ve çekme işlemlerine güvende kalmasını sağlar. Ayrıca hesap girişinde 2FA yöntemi uygulanmalıdır.

Üyeler hesaplarındaki önemli işlemleri uygularken SMS ve mail yoluyla bildirim alırlar. Bu bildirimi onayladıklarında işlem gerçekleşir. Üyelerin bilgilerini ve yatırımlarını koruyan bu güvenlik yöntemi, güvenli bir Bitcoin sitesinde mutlaka yer almalıdır.

en-guvenilir-bitcoin-sitesi

4- 7/24 Kullanıcı Desteği Önemlidir

Güvenilir kripto para borsalarında yer alan en belirgin özellik gelişmiş kullanıcı desteğidir. Güvenilir siteleri genel hatlarıyla incelediğimizde 7/24 kullanıcı desteği sunulduğunu görebiliriz. Üyeler site içerisindeki problemlerde bu destek hattına ulaşabilirler. Gelişmiş üye desteği güvenliği test eden en önemli araçlardan birisidir. Kullanıcı deneyimine önem veren güvenilir siteler sürekli üye desteği sunmaya müsaittir.

5- Kullanıcı Deneyimleri Önemli Rol Oynar

En güvenilir Bitcoin sitesi araştırması yapıyorsanız, kullanıcı deneyimleri size iyi fikir sunacaktır. Bitcoin borsaları hakkında ne okursanız okuyun, kullanıcı deneyimleriyle ilgili fikir sahibi olmayı ihmal etmeyin.

Güvenilir kripto para borsaları kullanıcı memnuniyet oranında kendisini belli edecektir. Güvenlik sıkıntıları yaşanan Bitcoin sitelerinde finansal işlem şikâyetleri de artar. Özellikle kişisel veri gizliliği ve finansal işlem güvenliği hakkında kullanıcı yorumları okuyun.

Kullanıcılara Göre Türkiye’de En Güvenilir Kripto Para Sitesi Hangisi? En İyi Türk Bitcoin Borsası Nedir?

Türk kripto borsası arasında günümüzde bulunan siteler giderek artmaktadır. En çok ön planda olanlar ise BtcTürk ve Paribu olmaktadır. Kullanıcılar arasında tercih yoğunlukla uluslararası sitelere kaymaktadır. Bu durum aslında yerel borsa sitelerine ne kadar güven kaybı olduğunu gösterir.

Fakat yine de en güvenilir Bitcoin sitesi olarak bulunduğumuz günlerde Türk siteleri tercih edenler çok sayıyadır. Özellikle BtcTürk’ün reklamlarda yer alması, sponsor olması giderek genişlemesine neden olmuştur. Kullanıcılar arasında en çok tercih edilen Türk Bitcoin borsası olarak karşımıza çıkar.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Nasıl Alınır? 5 Adımda Kolayca Bitcoin Satın Al!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!