USD32,36
EURO34,46
JPY0,212400
RUB0,347300
GBP40,31
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.433,78
BTC66.942,73

Halk Sigorta Hasar Dosyası Görüntüleme Nasıl Yapılır 2022?

halk sigorta hasar kaydı görüntüleme
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halk sigorta hasar dosyası görüntüleme sorgusu değişen yeni sistemle beraber en çok merak edilen konular arasında oldu. Bilindiği üzere en çok tercih edilen sigorta şirketleri güçlerini birleştirme düşüncesiyle tek bir çatı altında toplandı. Bu şirketler arasında olan Halk Sigorta ve Güneş Sigorta müşterileri hasar sorgulama işlemlerinin nasıl yürütüleceğini merak etti. İlgili konuyla alakalı yapılan açıklamada Halk Sigorta; geçişten önceki ürün ve hizmetlerin yeni çatı altında da devam edeceğini belirtti.

Türkiye Sigorta çatısı kurulmadan önce Halk Sigorta üzerinden ürün ve hizmet alan kişilerin işlemleri artık Türkiye Sigorta üzerinden devam edecek. Kasko ve trafik sigortası işlemleri tek bir adresten yürütülecek. Halk Sigorta verdiği hizmetler ile ülkede prestijli bir konuma sahiptir. Hem kurumsal hizmetlerinde hem de bireysel hizmetlerinde dolayı birçok övgü almıştır.

Kasko ve trafik sigortası bir aracın güvencesidir. Bu güvencelerin aktif hale gelebilmesi için uygulanması gereken bazı evrak prosedürleri vardır. Aracınızın güvenliği için bu güvencelerden yararlanmak istiyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz konulara dikkat etmelisiniz.

Halk Sigorta Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Sigortalar, belirli bir prim ödenerek sağlanan güvencelerdir. Aracımızın ya da mülkümüzün zarar görmesi halinde maddi zararının karşılanmasında etkili çözümler sunarlar. Tabi bu güvencelerin avantajlarından faydalanabilmek adına uyulması gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

halk sigorta hasar kaydı görüntüleme

Örneğin maddi olarak büyük bir hasarlı kazaya karıştığınızı varsayalım. Böyle bir durumda kazaya karışan araç sahipleri ile beraber ” Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı” hazırlanması gerekmektedir. İmzalanan bu tutanak sayesinde hasar ihbarı gerçekleşmektedir. Aksi takdirde böyle bir şansınız ve ispatınız olmayabilir.

Hasar ihbarı yapabilmek için bu tespit tutanağı ile beraber istenilen diğer belgeleri de hazır ederek sigorta şirketinize başvuruda bulunmanız gerekecektir. Sigortanın size sunduğu avantajlardan faydalanabilmek adında kazanın gerçekleşmesinden itibaren 5 gün içinde hasar ihbarı yapmanız gerekecektir. Halk sigorta hasar dosyası görüntüleme sorgusu için de bu 5 günlük süre geçerlidir.

Halk Sigorta Tarafından İstenilen İhbar Belgeleri Nelerdir?

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı ile beraber sigorta şirketine başvuruda bulunmanız gerektiğini söylemiştik. Bu tutanağın yanı sıra sigorta şirketi sizlerden belli başlı bazı evrakları isteyecektir. Bu evraklar Halk sigorta hasar dosyası görüntüleme için önemlidir. Halk sigorta, hasar ihbar başvuru dosyası açabilmemiz için sizlerden şu evrakları talep etmektedir;

 • Oluşan hasarın nedenlerini belirten detaylı bir tespit tutanağı
 • Tahmini olarak belirlenen hasar miktarı
 • Hasarın meydana geldiği ana dair görüntüler
 • Kazaya karışan sürücülerin ruhsatları
 • Kazaya karışan sürücülerin ehliyetleri
 • Trafik sigortanızın olduğunu kanıtlayacak olan sigorta poliçesi fotokopisi

halk sigorta hasar kaydı görüntüleme

 • Poliçe numarası
 • Bakım yaptırılan / yaptırılacak oto servisin iletişim bilgileri
 • Hasarın meydana geldiği anın gün, tarih ve saat bilgileri
 • Alkollü araç kullanıp, kullanmadığınızı ispatlayan bir belge
 • Kazaya karışanların ifadeleri ve görgü tanıklarının ifadelerinin yer aldığı tutanak
 • Sigortası olan kişinin iletişim bilgileri
 • Aracında ipotek veya rehin bulunan kişiler için bankadan alınacak bir evrak

Halk Sigorta Hasar Dosyası Görüntüleme

Hasar dosyasının takip süreci, hasar anını Halk Sigorta ilgili birimlerine bildirmenizin ardından başlamaktadır. Sürecin başlangıcı için bir eksper uzmanı konuya atanmaktadır. Bu kişi kaza anını ve hasar tespitini ortaya koyan belgeleri incelemektedir. Eksper inceleme yaparken hiçbir detayı atlamadan tüm belgeleri, ifadeleri, tutanakları ve görüntüleri ele almaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda kaskoya aykırı bir durum gözlenmez ise dosya incelemesi işleme konuyor.

Yapılan işlem sonucunda hasarın kasko ödemesine bir aykırılığı yok ise sigorta sahibine hesaplanan tutar sigorta şirketi tarafından ödeniyor. Bu süreci takip etmeniz ise oldukça kolaydır. Açılan hasar dosyasına ait bir numara size verilecektir. Bu numara sayesinde Halk Sigorta hasar dosyası görüntüleme sürecini takip edebilirsiniz. süreçte yaşanılan durumları kaçırmamak adına bu numarayı mutlaka unutmayacağınız ve kaybolmayacak bir yere not alınız.

halk sigorta hasar kaydı görüntüleme

Halk Sigorta, bu süreçte müşterilerini büyük bir yükten kurtarmaktadır. Hasarın meydana geldiği andan, dosyanın sonuçlanacağı ana kadar tüm süreci takip ediyor. Bu sayede müşterilerinin zarar uğramasının önüne geçmiş oluyor. Araç hasar sorgulama işlemi yapacak olan müşterileri için hem hızlı hem de kolay çözümler sunuyor. Tüm hasar dosyalarını takip ederek inceliyor ve bu sayede süreçte bir aksaklık olursa hemen müdahale ediyor. Sigortalı müşterilerine süreçte hatırlatmalarda bulunarak hasarların poliçe kapsamında ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor.

Halk Sigorta hasar dosyası görüntüleme işlemlerini uzmanlarından öğrenmek istiyorsanız hemen Halk Sigorta Hasar İhbar telefonu olan 444 1 545 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sigorta Hasar Dosyası Nedir?

Kasko, sizlerin can ve mal güvenliğini koruma altına almaktadır. Bu avantajının yanı sıra sizlere hasara uğradığınızda bu hasarların maddi kaybını sigorta şirketinizden talep edebilmenizin yolunu açmaktadır. Trafikte yaşadığınız yüksek maddi hasarlı kazalar sonucunda sizlerden belli başlı belgeler istenmektedir. Bu belgelere yukarıdaki başlıkta değindik. Bu belgelerin bir arada olduğu dosyaya sigorta hasar dosyası denilmektedir. Halk sigorta hasar dosyası görüntüleme işlemleri de bunu kapsamaktadır.

İlginizi çekebilir: Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi BES

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!