USD33,01
EURO35,86
JPY0,208100
RUB0,376000
GBP42,64
EURO/USD1,09
BIST11.024,33
GR. ALTIN2.553,67
BTC57.197,10

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları 2023

Özel Sağlık Sigortası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel sağlık sigortası kaza veya hastalık durumunda özel hastanelerden sağlık hizmeti alınabilmesini kapsamaktadır. Hayatın belirli zamanlarında, riskli ve beklenmedik durumlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Böyle bir durumda ciddi kayıplar vermemek için özel sağlık sigortası yaptırılmaktadır. İşte, sağlık sorunlarına ve tedavi ücretlerine karşı vatandaşları güvence altına alan özel sağlık sigortası fiyatları!

Özel Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Özel Sağlık Sigortası
Özel Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası ücretleri, pek çok kritere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özel olarak yapılan sağlık sigortası ücretleri net olarak belirtilmemekle birlikte, şu kadardır demek de doğru değildir. Ancak genel hatları ile ele alındığında poliçenin fiyatına en çok etki eden faktörler şu şekildedir;

 • Sigorta yapılacak kişinin sağlık durumu
 • Sigorta yapılacak kişinin cinsiyeti ve yaşı
 • Sigorta yapılacak kişinin medeni hali
 • Yatarak tedavi veya ayakta tedavi teminatı durumları
 • Sigorta yapılacak kişinin hastalık geçmişi
 • Sigortanın geçerli olacağı hastanenin seçimi de oldukça önemlidir.

Vatandaşlara sigorta yapılırken, özel sağlık sigortası vergi indirimi ve teminatların kapsamının genişletilmesi gibi durumlarda mevcuttur. Sağlık sigortası poliçesine maddeler eklenmesi ve poliçenin kapsamının genişletilmesi; fiyatı artışı yapacağı gibi vergi indirimi de sigortadaki ücretin indirilmesinde etkilidir.

1 – Özel Sağlık Sigortası Aylık Ne Kadar?

Özel Sağlık Sigortası

Pek çok sigorta şirketinin yaptığı açıklamalara göre, sağlık sigortası yaptırılmaya ne kadar erken başlanırsa, avantajın o kadar yüksek olacağı belirtilmiştir. Bu durumda ileriki dönemlerde kişilerin sağlık durumu ve risklerinin artacağı göz önünde bulundurulmuştur. Böylelikle yıllar içinde gelişen ve değişen fiyatların sağlık sigortasına etki etmemesi için, erken dönemde sigorta yapılması önemlidir.

Aylık olarak ödenecek sağlık sigortası primi, geliri brüt asgari ücretin üçte biri üzerindeki olan kişiler için şu şekilde belirtilmektedir; Prim tutarı, brüt asgari ücretin üçte biri tutarında olmak durumundadır. Böylelikle 2023 yılı için ödenmesi gereken sağlık sigortası primi, aylık olarak ₺300,24 olarak belirlenmiştir.

2 – Allianz Özel Sağlık Sigortası Kaç TL?

Özel Sağlık Sigortası

Allianz özel sağlık sigortası; anlaşmalı kurumları ve teminatları seçme özgürlüğü sunmaktadır. Sağlık sigortası sınırları, vatandaşlar tarafından belirlenmektedir. Böylelikle ÖSS kapsamında sınırlı bir muayene hakkı bulunmamaktadır. Allianz sigortalarında sağlık giderleri ve poliçedeki ücret limitleri sınırlıdır.

Ancak modüler sağlık sigortası kapsamında; sigortalı kişiler tarafından limit ve ödeme yüzdeleri oluşturulabilmektedir. Bu noktada vatandaşlar limitleri düşük tutarak, daha uygun ve ekonomik fiyatlı bir sağlık poliçesi oluşturabilirler. Aynı zamanda ödeme yüzdeleri ve limitleri yüksek tutarak da, poliçe kapsamını genişletebilme imkânı elde edebilmektedirler.

Allianz Sağlık Sigortası Türleri
Moral Destek Sigortası
Vitamin 2E Sigortası
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Nazar Boncuğu Sigortası
Modüler Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Özel Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası genel hatları ile beklenmedik durumlara karşı oluşabilecek sağlık masraflarının güvence altına alınmasını kapsar. Özel olarak yapılan sigortalar ise çeşitli sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu özel kurumlarda; vatandaşların aldıkları tedavi ve tanı işlemlerinin en uygun şekilde yapılmasını ifade eder.  Peki, özel sağlık sigortası neleri kapsar?Açıklayalım!

 • Sağlık sigortası ile sağlık sorunlarına ilişkin tedavi masraflarının en uygun seçeneklerle yapılması sağlanır.
 • Özel sağlık kurumlarında istenilen doktorlardan daha iyi bir hizmet alabilme imkânı elde edilir.
 • Maddi açıdan ise avantaj sağlayacak vergi indirimlerinden yararlanılabilir.
 • Bu sigorta kapsamında yurt dışında tedavi olma imkânı elde edilir.

Özel Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Özel Sağlık Sigortası

ÖSS yapılan poliçenin kapsamında yer alan anlaşmalı hastanelerde geçerlidir. Anlaşmalı bulunan özel hastanelerde, sigorta kapsamında uygun fiyatlı tedavi olma imkânı elde edilir. ÖSS’nin devlet hastanelerinde geçerli olması gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü ücretsiz bir şekilde hizmet veren bu hastaneler, herhangi bir özel sigortayı işleme sokmaz.

Özel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Özel Sağlık Sigortası

Çeşitli avantajları bulunan ÖSS, vatandaşların daha iyi bir sağlık hizmeti alınması konusunda etkilidir. Özel sağlık poliçesi alınabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Sigorta şirketleri vatandaşlara sundukları şartları kendileri belirlemektedir. Ancak hepsinin birbirine benzer olduğunu söylemek mümkündür.

Poliçe kapsamında yer alan özel ve genel şartlar, tamamen vatandaşların yararını kapsar. Bu sigorta, kişilerin şu an mevcutta olmayan veya gelecekte oluşma riski bulunan tüm hastalıkları bile güvence altında tutar. Peki, bu denli önemli olan ÖSS ne işe yarar? İşte, detaylar!

 • Özel sağlık poliçesi ile hem sigortalının hem de ailesinin sağlığı güvence altına alınabilir.
 • Mevcut hastalıklar ve gelecekteki sağlık sorunlarına ilişkin tedavi ücretleri güvence altına alınır.
 • Özel sağlık sektöründe hizmet veren hastanelerden, daha düşük fiyatlarda tedavi olma imkânı elde edilir.

1 – Özel Sağlık Sigortası Diş Tedavisini Karşılıyor mu?

Özel Sağlık Sigortası

İster özel sağlık poliçesi ister tamamlayıcı sağlık sigortası olsun; diş tedavisinden yararlanabilmesi ve dişlerin teminat altına alınabilmesi için ana poliçeye bu maddenin eklenmesi gerekir. Yani poliçe kapsamının genişletilmesi ile diş tedavisinin uygun fiyatlarla alınabilmesi mümkündür.

2 – Özel Sağlık Sigortası Göz Çizdirme Ameliyatını Karşılıyor mu?

Özel Sağlık Sigortası

Yine aynı şekilde sağlık sigortası ile lazer göz çizdirme operasyonunun masraflarının karşılanması mümkün değildir. Çünkü SGK kapsamında yer almayan bir tedavi bu sigortalarla karşılanmaz. Ancak özel olarak yapılan sağlık sigortalarında poliçeye göz çizdirme ameliyatı ile ilgili ek bir madde eklenilmesi durumunda, ameliyatın karşılanması mümkün olabilir.

3 – Özel Sağlık Sigortası Doğum Karşılıyor mu?

Özel Sağlık Sigortası

Hamile olan sigortalı anne adaylarının, doğumlarında bu sigortalardan yararlanması için poliçe kapsamının incelenmesi gerekir. Hamilelik ya da doğum, SGK kapsamına girdiği için ve poliçede böyle bir teminat varsa sağlık sigortası doğumu karşılar.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel Sağlık Sigortası

Kolay ve pratik bir şekilde yapılan ÖSS uzman sigorta danışanları ile iletişime geçilerek gerçekleştirilir. Birbirinden farklı özel sağlık poliçeleri arasından kendi sigorta ürünü seçilebilmektedir. Böylelikle vatandaşlar kendi bütçelerine ve özel sağlık ihtiyaçlarına göre en uygun ürünü belirleyebilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Hamilelik Döneminde Yapılır mı?

Özel Sağlık Sigortası

Hamilelikte, sağlık poliçesi yaptırmak biraz karmaşık olabilmektedir. Hamilelik süreci boyunca yapılan muayene ve doğum masrafları, poliçeler tarafından karşılanmaktadır. Buna hamilelik sigortası denir. Hamilelik döneminde sigorta yapılırken; poliçenin satın alınması sırasında, poliçeye doğum ve hamilelik ile ilgili teminatlar ek olarak eklenebilir.

Ancak hamilelik sigortası hakkında şunu belirtmekte fayda var. Bazı sigorta şirketleri hamileliğin kaçıncı ayında olduğuna göre sigorta yapmaktadır. Bu noktada birçok sigorta şirketi, doğum sigortasını herhangi bir ayda olunması durumunda yaparken, bazıları belirli bir aydan sonra doğum sigortası yapmaktadır.  Çünkü birçok hamilelik sigortası poliçesi vardır. Bu poliçelerin teminatları, kapsamları ve limitleri oldukça çeşitlidir.

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Özel Sağlık Sigortası

Vatandaşların daha sağlıklı bir hayat sürebilmeleri noktasında, kendilerine iyi bakmaları gerekir. Bu nedenle sağlık kurumlarından düzgün ve ekonomik bir hizmet alınabilmesi için, sigortalı olma şartı vardır. İhtiyaç ve beklentilere göre ÖSS veya TSS yapılmaktadır. İşte, bu ikisi arasındaki farklar şu şekildedir;

Özel Sağlık SigortasıTamamlayıcı Sağlık Sigortası
Yurt dışından tedavi olma fırsatı elde edilebilmektedir.Yurt dışında tedavi olma fırsatı yok.
Poliçe kapsamı ve hastane ağı oldukça geniştir.Poliçe kapsamı ve hastane ağı daha dardır.
Bu sigortadan 60 altı üstü herkes yararlanabilmektedir.Bu sigortadan 55 yaş altı herkes yararlanabilmektedir.  
Sağlık primi ödemeleri bir tık yüksektir.Sağlık primi ödemeleri daha uygundur.
SGK’lı olma şartı yoktur.SGK’lı olma şartı vardır.
Tedavi masrafları tamamen sigorta şirketleri tarafından ödenir.Tedavi masraflarının sigorta şirketleri tarafından ödenmesi, özel sağlık sigortası kapsamına göre daha azdır.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Özel Sağlık Sigortası

Sağlık sigortalarının sorgulanması artık oldukça kolaydır. Sosyal Güvenlik Kurumu ile entegreli bir şekilde çalışan e-Devlet üzerinden ÖSS sorgulama işlemleri online olarak yapılabilmektedir.  Aynı zamanda Alo 170 hattı aranarak; ilgili çalışanlardan sigorta bilgileri öğrenebilmekte ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Caiz mi?

Özel Sağlık Sigortası

Dinen faizsiz olarak çalışan her sistem caizdir. Bu noktadan özel sağlık poliçelerinden faydalanmak için faizsiz sistemle çalışan kurumlar tercih edilmelidir. Ancak burada önemli olan sağlık sigortası poliçesi yapan kurumların, parayı uygun yerlerde değerlendirmesidir. Yani parayı alan kurum dinen haram olan işlerde veya faizli fonlarda bu parayı değerlendiriyorsa, alınan sigortanın caiz olması mümkün değildir.

En İyi Özel Sağlık Sigortası – Ekşi Yorumları

Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası – ekşi yorumlarına bakıldığında, karşıt görüşlerin olduğu görülmektedir. Birçok kişi bu sistemi eleştirirken, bazıları avantajlı bulmaktadır. Ancak genel olarak Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşların, böyle bir sigortaya sahip olmasının gerekliliği vurgulanmaktadır. Çünkü ileride oluşabilecek hastalıkların teminat altına alınabilmesi ancak bu yolla geçerlidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!