USD32,97
EURO35,83
JPY0,207600
RUB0,377000
GBP42,59
EURO/USD1,09
BIST11.024,33
GR. ALTIN2.554,49
BTC56.859,86

Uluslararası Evden Eve Nakliye için Kredi Çekilir mi?

uluslararasi-evden-eve-nakliye-kredi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası evden eve nakliye adına kredi çekilir mi? Evden eve nakliyat sırasında ödeme kolaylığı elde etmek isteyenler banka kredi kullanabiliyor mu?

Günümüzde uluslararası evden eve nakliyat hizmet çok sık gerçekleşmektedir. Fakat diğer taşımacılık durumuna göre ülkeler arası evden eve nakliye daha maliyetli ortaya çıkar. Meydana gelecek bu maliyet karşısında uluslararası evden eve nakliyat kredisi var mı yok mu araştırmalarına sebep olmaktadır.

Peki gerçekten uluslararası evden eve nakliye kredisi mevcut mu? Evden eve nakliye uluslararası banka kredisi alınabilir mi?

İşte uluslararası evden eve nakliyat kredisi ve bu hizmet hakkında merak edilen diğer bilgiler!

Uluslararası Eşya Taşımacılığı Kredisi Bulunuyor mu?

uluslararasi-evden-eve-nakliye-kredi
Uluslararası Evden Eve Nakliye için Kredi Çekilir mi?

Uluslararası evden eve nakliye, ülkeler arasında ev taşıma ya da ofis taşıma amacı olanlar tarafından gerçekleştirilir. Fakat tahmin edildiği üzere şehirler arası ya da aynı şehir içinde yapılacak taşımaya göre masrafı daha fazla olacaktır. Mevcut uluslararası evden eve nakliye hizmeti için imkânı olmayan bireyler ise ilk olarak bankadan alabileceği kredi olup olmadığını merak eder.

Bankalar günümüzde beyanata göre ve kişinin sahip olduğu mal varlığı/ maaş yani teminata göre kredi sunmaktadır. Kişinin bankaya verdiği güvenceye bağlı olarak kredi büyüklüğü değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra kredinin alınma sebebine bağlı olarak günümüzde banka kredileri farklı isimlerle adlandırılmaktadır.

Yalnız uluslararası evden eve nakliye kredisi gibi bir kredileştirme bankalar tarafınca sunulmamaktadır. Hangi banka olduğu fark etmeksizin araştırma yaptığınızda bankalara gerekçe olarak bu durum kapsamında bizzat kredi başvurusu yapamazsınız. Her ne kadar maliyet açısından ciddi bir kaynak gerektirse de en azından henüz günümüzde bu yönlü bir çalışma gerçekleşmemektedir.

Uluslararası Evden Eve Nakliye için Kredi Alınabilir mi?

uluslararasi-evden-eve-nakliye-kredi
Uluslararası Evden Eve Nakliyat Kredi Başvurusu Mümkün mü?

Uluslararası evden eve nakliye kredisi alabilme ihtimaliniz kısmen bulunuyor. Kısmen denmesinin sebebi öncelikle bizzat ülkeler arası nakliyat kredisi kapsamında bir banka tarafından kredi verilmeyişidir. Bu yüzden kredi çekerek eğer ülkeler arası nakliye hizmeti almak isterseniz yapmanız gereken farklı aşamalar bulunuyor.

Bankalara başvurarak yapabileceğiniz başvuruların temelinde bireysel krediler bulunuyor. Bireysel kredi kapsamında alacağınız ücreti uluslararası evden eve nakliye sırasında kullanma olasılığınız kısmen mevcuttur. Bireysel kredilerde genel itibari ile birçok alanda kredi kullanma imkanınız mevcuttur. Kullanacağınız alana dair ekstra ve ayrıntılı bilgi vermeniz gerekmez.

Şayet uluslararası nakliye evden eve taşıma kredisi için bireysel başvuru yaptığınızda garanti kredi alacağınıza dair bir kesinlikten bahsedilemez. Nasıl ki sebep fark etmeksizin alınacak kredilerde banka tarafından kişinin araştırması yapılıyorsa burada da aynı durum geçerlidir. Eğer teminatınız varsa ve bu bankaya onay veriyorsa kredi alabilirsiniz. Yüksek kredi notu da kredi çekmenizde artı durum oluşturur.

Türkiye’den Almanya’ya Evden Eve Nakliyat için Bireysel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

uluslararasi-evden-eve-nakliye-kredi

Bireysel kredi başvurusu yapmanız adına belirli özelliklere sahip olmanız ve bunun yanı sıra bazı aşamaları izlemeniz gerekiyor. Ancak bu durumda uluslararası evden eve nakliye sürecinde kullanmak üzere çekeceğiniz kredi başvurusu incelenecektir. Genel itibari ile kredi çekebilmek adına:

  • Kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor,
  • Başvurduğunuz bankaya ya da diğer bankalara borcunuz olmamalı,
  • Varsa kredi kartınızın düzenli ödemelerini gerçekleştirmeniz lazım,
  • Düzenli bir gelir kaynağınızın olması şart,
  • Her koşulda aranmasa da eviniz ya da arabanızın olması daha olumlu değerlendirmeye neden olacaktır.

Bireysel kredi başvuru aşamaları ise oldukça basittir. Öncelikle en düşük faiz oranı işleten bankayı seçmelisiniz. Daha sonra bu bankaya ister internet üzerinden isterseniz bizzat şubelerinden başvuru yapmak adına harekete geçmelisiniz. Almak istediğiniz kredi miktarını ve kaç ay geri ödemeli yapacağınıza dair seçenekleri belirtin.

Bahsedilen tüm bu aşamaları geçtikten sonra banka tarafından geçmişinize dair banka işlemleri ve borç kayıtları incelenecektir. Eğer borcunuz yoksa ya da daha önce bir kredi alıp düzenli ödeme yaptıysanız uluslararası evden eve nakliye konusunda şanslı olduğunuzu söylemek mümkün. Ortalama birkaç haftalık inceleme süreci sonunda banka tarafından size net bir haber verilecektir.

Uluslararası Taşımacılık Nasıl Yapılır?

uluslararasi-evden-eve-nakliye-kredi

Kredi başvurusu sonucunda onay çıktıysa ve taşımacılık işlemini gerçekleştirecekseniz seçeceğiniz firmanın size sunacağı taşıma yöntemlerini incelemeniz gerekiyor. Eşyalarınızın iletilmesini istediğiniz ülkeye bağlı olarak taşıma yöntemleri günümüzde değişiklik gösterecektir. Her bir yöntem firma kapsamında bulunmamakla birlikte seçilme nedenleri de farklılaşacaktır.

Ekonomik anlamda en uygun taşımacılık yöntemi gemi ile taşıma olacaktır. Deniz ulaşımı diğer ulaşımlara nazaran daha az maliyetli gerçekleşen bir durumdur. Fakat, her ülkenin denize kıyısı olmadığı gibi bu yöntemin uzun süre alacağı da bir garantidir. Bu yüzden eğer kısıtlı vaktiniz varsa bu yöntemi sunan firmaları seçmemelisiniz.

Tren yolu yani raylı sistem yine uluslararası evden eve nakliyat sırasında tercih edilen bir diğer yöntemdir. Bu yöntem de aynı deniz ulaşımında olduğu gibi kısmen uzun süreli olacaktır. Yalnız deniz gibi kısıtlı yola sahip değildir. Çünkü Türkiye’nin çevre ülkelerinde ve diğer ülkelerde genel olarak ray sistemi oldukça yaygındır.

Havayolu ulaşımı en az  tercih edilen çünkü uluslararası evden eve nakliyat kuralına uymayacak bir yöntemdir. Uçak ile ev eşyalarının taşınması imkânsıza yakın bir durumdur. Her ne kadar süre açısından doğrudan hizmet sunsa da gerçek anlamda maliyeti arttıracak bir durumdur. Bu yüzden birçok firma tarafından tercih edilmeyen bir sistemdir.

Son olarak uluslararası evden eve nakliye firmaları tarafından en yaygın sunulan yöntemse elbette karayolu olacaktır. Karayolundan ulaşım yapmak kimine göre yüksek maliyet ile gerçekleşir. Hatta sırf bunun için uluslararası evden eve nakliyat kredisi araştırması yapılır. Ancak bu yöntem hem ortalama bir sürede tamamlanır hem de bizzat istenen konuma taşımayı sağlar.

Uluslararası Eşya Taşıma Firmaları Hangileri?

uluslararasi-evden-eve-nakliye-kredi

Eğer uluslararası evden eve taşıma kredisi konusunda araştırma yapıyorsanız ekonomik sorun kadar firmalar arasında seçim yapma sorununu da aşmanız gerekmektedir. Zira günümüzde ülkeler arasında taşımacılık yapan değişik firmaların varlığından bahsetmek mümkündür. Her firma kendi içerisinde farklı profesyonelliğe sahip olduğundan iyi araştırmalı ve doğru kararı vermek gerekiyor. Ki bu durum bir yandan çekmeniz gereken krediyi de belirleyecektir.

A- Uluslararası Evden Eve Nakliyat Marsel Firması

Fransa temelli kurulan Marsel firması, 2001 yılı itibari ile Türkiye bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır. Firmanın ulusal bir arka planı ve geçmişi olduğu gerçektir. Lider konumunda olmaya zorlayan bu firma en iyi ülkeler arası taşımacılık arasında yer almasını sağlamıştır. Sigortalı bir şekilde eşyalarınızı kara, hava ve deniz yolu ile taşıma yaptığı görülüyor.

B- Uluslararası Evden Eve Nakliyat MMT Lojistik

MMT Lojistik, uluslararası evden eve nakliye lojistik kapsamında kişilere yardımcı olan firmalardan birisidir. Ev eşyaları, ofis eşyaları kadar zati yani kişisel tüm eşyaların da taşındığı görülmektedir. Firma; Amerika, İngiltere, Yunanistan, Kıbrıs, Kanada, Fransa gibi birden fazla ülkeye hizmet sunmaktadır. Avrupa’nın birçok ülkesine deniz, hava, kara ve tren yolu ile taşıma gerçekleşir.

C- Uluslararası Evden Eve Nakliye Firması RSL Lojistik

Uluslararası evden eve nakliyat firmaları arasında bulunan RSL Lojistik, diğer firmalarda olduğu gibi taşınma konusunda hizmet sunmaktadır. Deniz, kara, hava ve tren yolu başvurduğu yöntemler arasındadır. Firma hacim hesaplama durumuna göre güncel fiyatlandırmaları kişilere teklif olarak sunacaktır.

uluslararasi-evden-eve-nakliye-kredi

D- Uluslararası Evden Eve Nakliye Firması Sır Lojistik

2022 yılı itibari ile hizmet veren Sır Lojistik, diğer uluslararası evden eve nakliye firmaları ile kıyaslandığında farklı kıtalara da taşınma hizmeti sunmaktadır. Beş ayrı kıtada hizmet vermesi tercih edilebilir olmasında etkili olmaktadır. Yalnız bununla da kalmayarak 350’den fazla lokasyona hizmet vermesiyle uluslararası evden eve nakliye firması olarak oldukça iddialıdır.

E- Çolakoğulları Ev ve Ofis Taşımacılığı

1956 yılından itibaren hizmet veren Çolakoğulları, uluslararası evden eve nakliye firması olarak oldukça köklü bir şekilde günümüzde hizmetlerine devam etmektedir. Kısmen diğer uluslararası evden eve nakliye firmaları ile kıyaslandığında çok geniş alanlar sunmasa da; Avrupa, Amerika, Irak, İran ve Azerbaycan gibi ülkelere taşıma sağlanmıştır.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Ankara şehrinde Hizmet Verir mi?

Günümüzde uluslararası evden eve nakliyat hizmeti farklı şehirlerden gerçekleşmektedir. Yalnız genel itibari ile büyükşehirler kapsamında bu işlemlerin daha çok talep edildiği görülüyor. Başkent Ankara tam olarak bu noktada en sık gidiş geliş yapıldığı şehirlerdendir. Ankara’da da elbette bu yönlü hizmet veren birden fazla firma mevcuttur.

uluslararasi-evden-eve-nakliye-kredi

2022 Yurtdışı Eşya Taşıma Fiyatları| İstanbul Uluslararası Nakliyat Firmaları Fiyatları Ne Kadar?

2022 yılı itibari ile uluslararası evden eve nakliye fiyatları konusunda net bir bilgi vermek gerçekten imkânsıza yakındır. Çünkü taşımak istediğiniz eşya hacmine, seçmek istediğiniz taşıma yöntemine bağlı olarak tamamen durum değişecektir. Firmalar ilk olarak eşya hacminize bakarak fiyat tekliflerini değişik taşıma yöntemine bağlı olarak sunacaktır.

Uluslararası evden eve nakliye fiyatları için en uygun fiyatlandırma genel itibari ile deniz ulaşımı ve tren yolu ulaşımı ile oluşmaktadır. Bu genel itibari ile sadece taşımacılık için değil ulaşımın en uygun formatına sahiptir. Bahsedilen bu yöntemler diğerlerine göre daha uzun sürede gerçekleşeceğinden genelde tercih edilmez. Kısa sürede hava taşımacılığı yaptıracaksanız fiyatların yüksek olacağına ve kredi çekme ihtiyacınız oluşabileceğini bilmelisiniz.

Son olarak karayolu ulaşımı ile uluslararası evden eve nakliye sırasında tercih edilmektedir. Karayolu en yaygın olan yöntemdir. Özellikle komşu ülkeler ve Avrupa’ya bu yöntem ile eşya taşınmaktadır. Yalnız bu noktada da sürekli artan benzin fiyatları ücretlerin sık sık güncellenmesine neden olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır 2022?

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kredi Hizmeti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!