İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır 2022? | Kredi Hizmeti
 • ALTIN (TL/GR)
  1.166,03
  % -0,01
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8071
  % 0,00
 • € EURO
  20,5010
  % -0,02
 • £ POUND
  23,3719
  % -0,01
 • BITCOIN/TL
  433033,270
  % 0,37
 • RIPPLE/TL
  7.74
  % -1,00
 • ETHEREUM/TL
  30171
  % 1,10
 • BIST 100
  %
Developer Mode on

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır 2022?

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır 2022?

İhtiyaç kredisi bankaların nakit paraya ihtiyacı olan kişilere belli vadelerle sunduğu nakit kredi imkanlarıdır. Çekilen tutarın belirli oranda bir faizle aylık taksitlerle bankaya geri ödenmesi gerekir. Acil ihtiyaçlar için kredi başvurusu yapan hiç kimse kredi başvurusunun sonucunu uzun süre beklemek istemez. Aynı anda birkaç bankaya ihtiyaç başvurusu yapan bireyler en hızlı cevap veren bankadan kredi çekmeyi tercih ederler. Bu nedenle müşteri kaybetmek istemeyen bankalar ihtiyaç kredi başvuru süreçlerini hızlı sonuçlandırır.

İhtiyaç kredisi sonuçları bankanın yoğunluk durumuna göre değişebilir. Dönem dönem kredi başvurularında artış görülür. Bu dönemlerde başvuru süreci biraz uzayabilir. Genel olarak ihtiyaç kredilerinin sonuçları 1-14 gün arasında belli olur ve başvuru yapan kişilerle iletişim kurulur. Bu süre tamamen bankanın yoğunluğuna bağlıdır.

İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır

Pek çok kişi belli dönemlerde nakit paraya ihtiyaç duyar. Nakit ihtiyacı için de ilk başvurulan yer bankalardır. Her banka ihtiyaç kredisi vermektedir. İhtiyaç kredisi için başvuranların belli şartları yerine getirmesi gerekir. Bazı bankalar ekstra şartlar istese de genel olarak istenen şartlar aynıdır. Bankalar yılın belli dönemlerine özel ihtiyaç kredisi kampanyaları yaparlar. Özellikle bayram dönemlerinde düşük faizli ve hızlı sonuçlanan kredi imkanları sunulur.

İhtiyaç Kredisi Sonuçları Nereden Öğrenilir?

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır

İhtiyaç kredinizin sonucu beklediğiniz süre içerisinde sonuçlanmazsa telefonla bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kredinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca banka şubelerinden de kredi sürecinizin durumunu takip edebilirsiniz. Her bankanın bir mobil uygulaması vardır. Telefonunuza bu mobil uygulamayı indirerek uygulama aracılığıyla hızla kredi başvurunuzu yapabilir aynı zamanda kredi sürecinizi de uygulama üzerinden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Mobil uygulama sayesinde bankaya gitmenize gerek kalmadan bulunduğunuz yerden süreci takip edebilirsiniz. İhtiyaç kredinizin sonucu olumlu ya da olumsuz sonuçlansa da banka tarafından bilgilendirme mesajı gelir. Gelen mesajda takip etmeniz gereken adımlar belirtilir.

Mesaj içeriğinde başvurunuz olumlu sonuçlandıysa bankadan çekebileceğiniz kredi tutarı da bildirilir. Gelen mesajda yer alan bağlantı linkiyle online olarak bankanın istediği kimlik bilgilerinizi doldurabilirsiniz böylece bankaya gittiğinizde işlemleriniz çok daha hızlı halledilir.

Kredi notunuz düşük ise kredi başvurunuzun onaylanması güç olabilir. Konuyla ilgili olarak 7 adımda kredi skorunuzu artırmanın yolları adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • PTT Asker Yol Parası Sorgulama Nasıl Yapılır 2022?10 ay önce
 • […] İlginizi çekebilir: İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır? […]