Bir Bitcoin Kaç Dolar? 1 Bitcoin Kaç TL?
 • ALTIN (TL/GR)
  1.167,77
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8120
  % 0,02
 • € EURO
  20,4548
  % -0,22
 • £ POUND
  23,3301
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  436131,271
  % 0,50
 • RIPPLE/TL
  7.77
  % 0,30
 • ETHEREUM/TL
  30201
  % 0,20
 • BIST 100
  %
Developer Mode on

Bir Bitcoin Kaç Dolar? 1 Bitcoin Kaç TL?

Bir Bitcoin Kaç Dolar? 1 Bitcoin Kaç TL?

Bir Bitcoin kaç dolar sorusu ülkemizde kripto paraları takip etmek isteyen kişiler tarafından soruluyor. Dünyanın birçok ülkesinde kripto para ticareti yapan insanların ilgisi Bitcoin üzerindedir. Altcoinlerin gidişatını ve gelecek vadeden coinler belirleyen Bitcoin’i yakından takip etmek oldukça önemli bir konu.

Kripto varlık alıp satıyorsanız, kolaylıkla Bitcoin takip edeceğiniz araçlar bulunuyor. Bitcoin takip etmeye izin veren bu sitelerden bazıları profesyonellere hitap ediyorken bazı siteler ise başlangıç seviyesinde bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Bitcoin dolar bazlı fiyatını öğrenmek için kullanışlı ve ücretsiz araçlara yönelin. Bu araçları telefonunuza indirerek veya direkt internet sitelerine ulaşarak kullanabilirsiniz. Sadece Bitcoin değil, yüzlerce kripto para varlığını da takip edebileceksiniz. Gelişmiş grafikler, yüzlerce parite ve fiyat alarmı özellikleri bu deneyime dahildir.

Peki bir Bitcoin kaç dolar? Bir Bitcoin kaç dolar nereden öğrenilir? İşte bir Bitcoin kaç dolar sorusunun cevabı ve takip edebileceğiniz siteler!

Bir Bitcoin Kaç Dolar Nasıl Öğrenilir?

bir-bitcoin-kac-dolar

Bir Bitcoin Kaç Dolar?

Bir Bitcoin kaç dolar diye soruyorsanız, size dünyada ve ülkemizde en sevilen Bitcoin fiyat takip araçlarını listeleyeceğiz. Bu araçların tamamı profesyoneller ve başlangıç seviyesindeki borsacılar için yeterlidir. Bitcoin dolar fiyatını öğrenmek için çoğuna üyelik dahi yapmanız gerekmez. Günümüzde Bitcoinin dolar veya TL bazlı fiyatını öğrenmek kolay bir işlem haline geldi.

Kripto varlıklar başta Bitcoin olmak üzere ani hareketlerde bulunmaya meyillidirler. Sıkça Bitcoin alıp satıyorsanız gelişmiş özelliklere sahip araçları kullanmanız gerekiyor. Bu araçlar saniyelik, dakikalık, saatlik veya haftalık görünüşlere göre grafik çıkarabilir. Anlık Bitcoin dolar paritesini takip ederek, alım satım işlemlerinizi daha verimli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Takip Edebileceğiniz En iyi 5 Site

Bir Bitcoin kaç dolar sorusunun cevabını verecek en iyi 5 uygulamayı sizler için derledik. Aşağıda bu araçları detaylıca inceleyerek sizlere en iyi seçimi yapmanız konusunda rehberlik edeceğiz. Bitcoin dolar fiyatı anlık olarak değiştiği için stabil siteleri kullanmanız gerekiyor. En yüksek kullanıcı deneyimi sunan Bitcoin takip araçları aşağıdaki gibidir;

 1. CoinMarketCap
 2. TradingView
 3. CoinCap
 4. Investing
 5. Paratic Piyasalar

Bu araçların işlevlerini ve neler sunduğunu öğrendikten sonra tercihinizi yapabilirsiniz. Her araç etkili bir şekilde Bitcoin dolar paritesinde fiyat öğrenmenizi sağlayabilir. Ücretsiz özellikler sunan bu araçların bazı işlevlerini ekstra ücret ödeyerek açabilirsiniz. Ancak profesyonel bir şekilde kripto varlık alıp satmıyorsanız bu satın işlemi gerekli değildir. Ücretsiz araçlarla dilediğiniz parite ve zaman diliminde Bitcoin takip edebilirsiniz.

1- Bir Bitcoin Kaç Dolar Sorusunun En İyi Cevabı: CoinMarketCap

Bir Bitcoin kaç dolar diye soruyorsanız sizlere en iyi öneriyi yapmamıza izin verin. Kullanıcıların favorisi olan CoinMarketCap uygulaması, kripto varlıkları en detaylı şekilde takip edilmesine yardımcı olur. Bu uygulama başta Bitcoin olmak üzere tüm coinlerin fiyatını anlık olarak gösteriyor. Bitcoin haberleri, fiyat alarmları ve fiyat karşılaştırmaları gibi işlevlere sahiptir. Kripto para dünyasının en iyi araçlarından birisi olarak biliniyor.

CoinMarketCap, hem mobil (İOS ve Android) üzerinden hem de web sitesi üzerinden hizmet veriyor. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu araç sayesinde alım satımlarınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. CoinMarketCap takip aracı, kripto varlık fiyatlarında anlık sonuç gösterir ve hata payına yer vermez.

bir-bitcoin-kac-dolar

CoinMarketCap Size Uygun Mu?

CoinMarketCap, bir Bitcoin kaç dolar sorusunun cevabından daha fazlasını verebilir. Profesyoneller tarafından kullanılan bu uygulamanın başlangıç seviyesindeki kişiler için uygun olmayacağını düşünmeyin. CoinMarketCap, kripto varlıkları takip eden herkes için uygundur.

 • Anlık Bitcoin fiyatı
 • Yüzlerce parite (BTC/USDT, BTC/ETH, BTC/TRY)
 • Fiyat alarmı
 • Kripto haberleri
 • Varlık karşılaştırmaları
 • Varlık dönüştürme (100 Dolar = BTC?)

İlk defa Bitcoin alıp satmaya başladıysanız, CoinMarketCap çok işinize yarayacak. Bu araç sayesinde paranızın Bitcoin karşılığını görebilir, varlıkları karşılaştırabilir veya anlık fiyatları izleyebilirsiniz. Listemizin başında yer almayı hak eden CoinMarketCap, değerlendirilmesi gereken gelişmiş bir araçtır.

2- TradingView

Bitcoin fiyat takibi uygulamaları arasında en gelişmişi TradingView aracıdır. Bu borsa takip uygulaması tüm dünyada yaygın olarak kullanılıyor. Profesyoneller için gerekli tüm analiz araçlarını barındırır. Bir Bitcoin kaç dolar sorusuna en doğru şekilde yanıt veren TradingView, alım satımlarınızda büyük fayda sağlayacak. Her an Bitcoin dolar fiyatını öğrenebilir ve yatırımlarınızı güçlendirebilirsiniz.

TradingView aracı diğer araçlara göre daha gelişmiş grafiklere sahiptir. Tüm borsalardaki Bitcoin paritelerine erişmeyi sağlar. Stabil çalışır ve kişiselleştirme açısından harika işlevlere sahiptir. Kaliteli ve anlık fiyat grafikleri, sayısız parite ve alarm özellikleri olmazsa olmazları arasındadır. Web sitesi üzerinden ulaşabilir veya mobilden indirebilirsiniz. Ancak üyelik işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

bir-bitcoin-kac-dolar

TradingView Kimler İçin? Özellikleri Neler?

TradingView uygulamasının direkt olarak profesyonellere hitap ettiğini söyleyebiliriz. Fiyat takibi yaparken analiz yapan ve grafik çizen borsacıların bu aracı kullanması gerekir. Dünyada kripto parayla ilgilenen insanların favori uygulamasıdır. Yeni başlayanlarda kullanabilir ancak ilk etapta diğer uygulamalara yer verebilirsiniz. TradingView özelliklerini maddeler halinde sıralarsak;

 • Canlı Bitcoin fiyatı
 • Mobil deneyim
 • 12 grafik türü
 • Hazır göstergeler
 • Akıllı çizim araçları
 • Fiyat alarmı
 • Çoklu zaman dilimi
 • Geçmiş fiyat ve grafik
 • 130+ borsa verisi

Bir Bitcoin kaç dolar cevabından daha fazlasını veren TradingView, kripto para ticaretinde ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Bu aracı kullanırken eksik bulduğunuz hiçbir özellik olmayacak. Tüm fiyat hareketlerini farklı parite ve zaman dilimlerinde kolayca açabilen TradingView, kripto para borsasında herkesin bildiği ve severek kullandığı araçlardan birisidir. Profesyonel bir şekilde kripto para ticareti yapacaksanız TradingView uygulamasını kullanarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

3- CoinCap

CoinCap sitesi listemizdeki en sade ara yüze sahip araçlardan birisidir. Diğer araçlar kadar profesyonelliğe hizmet etmese de yeni başlayanlar için yeterli düzeydedir. Size Bitcoin dolar paritesindeki güncel fiyatı anlık olarak gösterebilir. Canlı fiyat takibi yapabileceğiniz bu uygulamada herhangi bir sorun yaşamanız beklenmez.

Bir Bitcoin kaç dolar fiyatını öğrenmek isteyen ve profesyonelliğe ihtiyaç duymayan herkes CoinCap uygulamasından memnun kalır. Çünkü fazla bir özellik barındırmaması yeni kullanıcıların kafalarını karıştırmaz. Onlara istediği canlı fiyat bilgisini verebilir. Hemen kullanmak istiyorsanız internet sitesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca İOS ve Android işletim sisteminde bir uygulaması bulunuyor. Uygulama marketine adını yazarak CoinCap’i indirebilirsiniz.

bir-bitcoin-kac-dolar

4- Investing

Investing ,Bitcoin fiyat takibi yapabileceğiniz bir diğer uygulamadır. Web sitesinden veya mobil üzerindeki uygulamasından kullanılabilir. Anlık Bitcoin fiyatını öğrenmek için iyi bir sitedir. Ayrıca bu sitenin farklı özellikleri de bulunuyor. Diğer kripto parayla ilgili kişilerin fikirlerini okuyabilir veya siz de fikirlerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Investing kripto para takip aracı, kripto parayla ilgilenen kişileri bir araya getirerek fikir alışverişi yapmalarını sağlar. Ayrıca Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto varlıkların fiyatını USD cinsinden gösterebilir. Ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz bu uygulamaya masaüstünden veya mobilden erişebilirsiniz.

5- Paratic Piyasalar

Bir Bitcoin kaç dolar sorusunun yanı sıra biraz daha işlevsellik arıyorsanız, piyasa uzmanları tarafından geliştirilen Paratic Piyasalar aracını kullanabilirsiniz. Bu araç, Bitcoin anlık fiyatını gösterebilen bir araçtır. Masaüstü versiyonunda daha gelişmiş grafiklere ve işlevselliklere yer verir. Mobil üzerinde deneyimlemek isteyen kullanıcılar için ücretsiz uygulaması bulunuyor.

Bitcoin fiyatını canlı olarak izlemek isteyenler için yeterli işleve sahip olan Paratic Piyasalar, yakın bir tarihte piyasanın uzmanları tarafından çıkarıldı. Yeni bir araç olması nedeniyle eklenecek birçok özelliği bulunuyor. Ancak şu an için Bitcoin dolar fiyatını gösterebilen en iyi araçlardan birisidir. Her zaman doğru sonuçlar vererek piyasadan haberdar olmanıza yardımcı olur.

Bitcoin Kaç TL?

Kişilerin TL üzerinden olan bitcoin hesabını kontrol etmesi daha kolaydır. Zira Bitcoin parametre olarak TL’de sabitleneceği için piyasa değeri araştırılması adına ekstra işlem yapılması gerekmez. Fakat Bitcoin’i dolar üzerinden alıp TL cinsinden merak ediyorsanız burada ikili işlem yapmanız gerekebilir.

Dolar üzerinden fiyatlandırmasına bakarak daha sonra doların TL karşısındaki durumuna göz atarak hesaplamanızı yapabilirsiniz. Keza bu durumda yatırım danışmanlığı kapsamında takip ettiğiniz kişiler varsa mevcut olan bitcoin üzerinden TL değerini ve btc usd durumunu sizinle paylaşacaktır.f

Yalnız dikkat etmeniz gereken durum bitcoin btc kaç dolar oldu, kaç TL oldu haberlerini anlık olarak takip etmenizdir. Zira mevduat kabul eden ve mevduat kabul etmeyen bankalar arasında imzalanacak yatırım anlaşmaları, ulusal ve yerel haber, uluslararası merkez bankalarının kararına bağlı olarak değişim meydana gelebilmektir. Bu da gün içinde saatler ve hatta dakikalar içinde fiyat değişimine yol açar.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Caiz mi? En İyi Yatırım Araçları Arasında Bulunan Bitcoin Haram mı? 

https://www.youtube.com/watch?v=ZhRajIQjz1A

YORUMLAR YAZ